Lietuvos elektros energijos skirstymo bendrovių Rytų skirstomieji tinklai (RST) ir „VST“ duomenimis, nuo šių metų gegužės mėnesio po pusantrų metų pertraukos elektros energijos suvartojimas verslo segmente pradėjo nuosekliai augti. Iš viso, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, skirstomųjų tinklų verslo klientai per gegužę – rugpjūtį suvartojo 5,7 proc. daugiau elektros energijos.
„Elektros energijos suvartojimas verslo segmente daugeliu atvejų tiesiogiai priklauso nuo ekonomikos tendencijų. Nuo 2008 metų pabaigos verslo klientų elektros energijos suvartojimas tik mažėjo, o pastaruosius keturis šių metų mėnesius pastebime nuoseklų jo augimą. Tai gali būti ženklas, kad didėja verslo atstovų veiklos apimtys ir tam prireikia daugiau resursų, t. y. ir elektros energijos“, – sako AB „VST“ l. e. Elektros tiekimo tarnybos direktoriaus pareigas Ramūnas Kiaulėnas. Jo teigimu, vakarinėje Lietuvos dalyje verslo segmento elektros suvartojimas gegužės – rugpjūčio mėnesiais išaugo 4,2 procentų.
RST Elektros prekybos skyriaus vadovas Audrius Kiškis pastebi, kad elektros suvartojimo tendencijos ne visuose sektoriuose keičiasi vienodai. „Rytinėje Lietuvos dalyje pramonės ir prekybos bendrovės bei kitos verslo segmento įmonės per gegužės – rugpjūčio mėn. elektros energijos suvartojo 7,1 proc. daugiau nei per praėjusių metų analogišką laikotarpį, o tuo tarpu gyventojų suvartojamos elektros kiekis per tą patį laikotarpį sumažėjo apie 2,7 procentus. Kiek netikėti buvo rugpjūčio mėnesio rezultatai, kuomet elektros energijos vartojimas verslo segmente didėjo net 10,8 proc.“, – teigia A. Kiškis.
„VST“ teritorijoje gyventojų suvartojamos elektros energijos kiekis per pastaruosius keturis mėnesius krito 3 procentais. Pasak energetikų, gyventojų elektros energijos vartojimo Lietuvos ekonominė padėtis neįtakoja taip stipriai ir greitai kaip verslo atstovų.
„Elektros vartojimo tendencijos rodo, kad pirmiausia po ekonomikos nuosmukio pradeda atsigauti verslas. Gyventojams elektros energija yra pirmojo būtinumo prekė, dėl to jos suvartojimo kiekis mažai įtakojamas ekonominės šalies būklės“, – sako R. Kiaulėnas. Jo teigimu, gyventojai galėjo stengtis taupyti, bet net per visą ekonominės krizės laikotarpį nuo 2008 m. pabaigos jų elektros suvartojimas vidutiniškai sumažėjo tik apie 3 procentus.