Pagaliau buvo paskelbti antrojo šių metų ketvirčio centrinių procesorių pardavimo rezultatai. Jau tradicija tapo tai, jog AMD visada „gauna į kaulus“ nuo „Intel“. Tačiau šį ketvirtį AMD sugebėjo šiek tiek sumažinti atsilikimą. Tai lėmė sėkmė nešiojamųjų kompiuterių rinkoje.
Stacionariųjų kompiuterių procesorių rinkoje pirmauja Intel. Per antrąjį ketvirtį jis padidėjo 0,7 procento. Dabar AMD turi 27,3 procentų dydžio rinkos dalį, o „Intel“ – 72,2 procentus rinkos.
Nešiojamieji kompiuteriai – vienintelė rinką kur AMD sumažino atsilikimą nuo „Intel“. Tai padėjo kompanijai pasiekti teigiamą bendrą visų procesorių pardavimų rezultatą. Praėjusį ketvirtį AMD iš „Intel“ atkovojo 1,6 procento rinkos. Nepaisant to AMD popieriai išlieka nekokie – tik 13,7 procentai rinkos. Tuo tarpu „Intel“ savo rankose laiko net 86,1 procentus rinkos. Augimą lėmė nauji, neblogi nešiojamųjų procesoriai, taip pat padidėjusi nešiojamųjų kompiuterių, su AMD procesoriais pasiūla.
Labai liūdni reikalai yra iškilę AMD procesorių, skirtų darbo stotims ir serveriams, rinkoje. Nors čia AMD iki šiol ir taip sekėsi kukliai, tačiau jos pardavimai labiausiai smuko būtent čia. Kompanija prarado net 3,3 procentus rinkos. Jai teliko vargani 6,5 procentai. Monopolį šioje rinkoje tvirtai laiko „Intel“. Ji turi net 93,5 procentus rinkos. Manau tai yra dėsninga – „AMD Operation“ negali prilygti „Intel Xeon“ procesoriams.
Be abejo, perkamiausi procesoriai buvo „Intel“. Dėl AMD sėkmės nešiojamųjų rinkoje bendrovė sugebėjo šiek tiek prisivyti „Intel“. Šiuo metu „Intel“ turi net 80,7 procentus rinkos dalies. AMD savo rankose laiko tik 19 procentų rinkos. Mikrokompanijai VIA tenka vos 0,3 procento. Tai galima pavadinti sėkme – tai yra net tris kartus daugiau nei ankščiau.
Nors ir „Intel“ rinkos dalis sumažėjo, tačiau tai buvo geriausias ketvirtis kompanijos istorijoje. To priežastis yra rinkos padidėjimas. Šį ketvirtį ji yra net 19,8 procento didesnė. Netrukus visa kova prasidės iš naujo – „Intel“ ruošia „Sandy Bridge“, o AMD – „Bulldozer“.