Mažai kam žinoma patentų holdingo bendrovė NTP, veiklą vykdanti Virdžinijos valstijoje, JAV, užvakar pateikė ieškinius prieš šešias didžiausias interneto, IT bei telekomunikacijos prietaisų gamybos įmones. Remiantis The Wall Street Journal duomenimis, sužinojome, kad į juodąjį sąrašą pateko tokios kompanijos kaip „Apple“, „Google“, „HTC“, „LG“, „Microsoft“ bei „Motorola“.
NTP Inc. teigia, kad ankščiau paminėtos įmonės iš viso yra pažeidusios aštuonias patentuotas technologijas, kurios susijusios su elektroninių laiškų perdavimu per bevielius ryšio tinklus. „Naudojimasis NTP intelektine nuosavybe be licencijos, yra tiesiog nesąžiningas elgesys NTP bei jos licencijų atžvilgiu“, žiniasklaidai skundėsi NTP įkūrėjas Donaldas E. Stotas (Donald E. Stout). Bendrovės pateiktame pranešime spaudai taip pat buvo pabrėžta, kad vienas iš įmonės įkūrėjų, Tomas Kampana (Tom Campana) yra bevielio elektroninio pašto išradėjas. Ponas Kampana, kuris mirė 2004-aisiais per savo gyvenimą pats buvo sukaupęs per penkiasdešimt patentų, taigi ieškinys buvo parašytas remiantis ne tik praktiniais interesais, tačiau ir velionio garbės vardan. Bent jau taip turėtų pasakyti NTP advokatai, jei šis konfliktas būtų sprendžiamas Virdžinijos apygardos teisme, kur šiuo metu yra svarstoma galimybė pradėti ikiteisminį tyrimą.
NTP, kaip ir daugelis kitų informacinių, interneto bei IT rinkų žaidėjų, yra tvirtai pasiruošęs teisiškai ginti savo intelektinę nuosavybę. Tuo įsitikinti buvo galima ir ankščiau, kuomet ši holdingo bendrovė padavė į teismą puikiai visiems skaitytojams pažįstamą „Blackberry“ telefonų gamintoją, Kanados kompaniją „RIM“. Tą kartą ieškinys baigėsi pastarosios bendrovės nenaudai ir teismo sprendimu „Research In Motion“ dėl pažeistų patentų NTP turėjo pakloti nei daug, nei mažai – 612,5 mln. JAV dolerių.
Aktyvi teisminė praktika ginant intelektinę nuosavybę šiuo metu yra itin plačiai taikoma Jungtinėse Amerikos Valstijose, būtent dėl ko antraštėje teko panaudoti skambų, „patentų karų“ terminą.