Pasauliniai mobiliosios rinkos grandai – telefonų gamintoja „Sony Ericsson“ ir lietuvių sukurta mobiliųjų aplikacijų parduotuvė „GetJar“ – paskelbė apie pradedamą bendradarbiavimą „Android“ srityje. Į naujausius „Sony Ericsson“ telefonus su „Android“ operacine sistema bus integruojama prieiga prie „GetJar“ portalo, kuriame yra keli tūkstančiai šiai operacinei sistemai pritaikytų aplikacijų.
„Android“ operacinę sistemą vertinčiau kaip vieną perspektyviausių mobiliųjų telefonų platformų, kuri turi perspektyvą mobiliuosiuose įrenginiuose tapti tokia svarbia, kokia yra „Windows“ kompiuteriuose, – sakė „GetJar“ įkūrėjas ir vadovas Ilja Laurs. – Jau dabar „GetJar“ portale yra tūkstančiai „Android“ telefonams pritaikytų aplikacijų, ir jų sparčiai daugėja. Džiaugiamės, kad pradėjus bendradarbiauti su „Sony Ericsson“ parsisiųsti programų ir žaidimų į savo telefoną vartotojams bus dar paprasčiau“.
Pasak I. Laurs, simboliška, kad trijų pasaulinių kompanijų bendradarbiavimas prasideda Lietuvoje – šalyje, kurioje mobiliojo ryšio skverbtis yra viena didžiausių pasaulyje (149 proc., 2009 m. duomenimis) ir kurioje „gimė“ tarptautinės sėkmės sulaukęs „GetJar“ projektas.
„Lietuvoje „Sony Ericsson“ lyderiaujančiu produktu pasirinko būtent mažiausią „Android“ telefoną – „Xperia X10 mini“. Jis taip pat bus pirmasis, kuriame vienu ekrano bakstelėjimu galima pasiekti „GetJar“ aplikacijų lobyną ir iš jo atsisiųsti mobiliojo įrenginio funkcionalumą praplečiančių arba pramogauti skirtų aplikacijų“, – sakė „Sony Ericsson“ atstovas Lietuvoje Audrys Leimontas.
Prekyboje jau pasirodęs „Sony Ericsson Xperia X10 mini“ yra vos banko kortelės dydžio, turi lietimui jautrų ekraną, 5 mln. taškų fotokamerą, A-GPS, palaiko didelės spartos trečiosios kartos mobiliojo interneto technologiją HSPA, belaidį ryšį „Wi-Fi“. Kiek vėliau vasarą bus pradėti pardavinėti ir „Xperia X10 mini pro“ telefonai su išstumiama visų ženklų (QWERTY) klaviatūra.
Prieš penkerius metus Lietuvoje sukurtas projektas „GetJar“ šiuo metu pirmauja pasaulyje mobilių aplikacijų platinimo srityje. Kas sekundę vartotojai iš „GetJar“ tinklo atsisiunčia apie 30 aplikacijų, o bendras atsisiųstų programų skaičius greitu metu turėtų pasiekti 1 milijardą.