Kinija pasmerkė JAV kritiką dėl Kinijos vykdomos interneto kontrolės, perspėdama, kad tai gali pakenkti šalių tarpusavio santykiams, praneša BBC. Ketvirtadienį JAV valstybės sekretorė Hillary Clinton paragino Kiniją panaikinti įvestus interneto apribojimus ir ištirti „Google“ skundus dėl iš Kinijos vykdomų kibernetinių išpuolių.
Pasak Kinijos Užsienio reikalų ministerijos atstovo spaudai Ma Zhaoxu, JAV turėtų gerbti faktus ir baigti reikšti nepagrįstus kaltinimus Kinijai.
„JAV sukritikavo Kinijos politiką dėl interneto administravimo ir netiesiogiai leido suprasti, kad Kinija riboja interneto laisvę“, - teigiama Kinijos užsienio reikalų ministerijos tinklalapyje paskelbtame pranešime.
„Tai prieštarauja faktams ir yra žalinga Kinijos-JAV santykiams“, - rašoma pranešime.
Komunistų partijos „Global Times“ tinklalapyje paskelbtame straipsnyje H. Clinton kritika buvo pavadinta informaciniu imperializmu.
„Google“ pranešė, kad sausio 12 d. programišiai bandė įsilaužti į jos programinės įrangos kodavimo sistemą ir Kinijos žmogaus teisių aktyvistų elektroninio pašto dėžutes. Pasak „Google“ šis „labai įmantrus“ išpuolis buvo vykdomas iš Kinijos.
Kai 2006 m. Kinijoje pradėjo veikti google.cn, Kalifornijoje įsikūrusi bendrovė sutiko cenzūruoti kai kuriuos paieškos rezultatus, tokius kaip 1989 m. Tiananmeno aikštėje vykę protestai, Tibeto nepriklausomybė ar Falun Gong, kaip to reikalavo Kinijos vyriausybė.
Kinijos valdžios atstovai ne kartą teigė, kad „Google“ ir kitos užsienio interneto bendrovės gali laisvai veikti Kinijoje, jei laikysis šalies įstatymų ir tradicijų.