Ne be reikalo JAV teismų praktika yra viena brandžiausių pasaulyje: kokių tik ieškinių šiuo metu nesusilaukia trečiosios valdžios darbuotojai. „I‘m going to sue you“ sakinį (tikriausiai bendrinėje kalboje jau tapusį frazeologizmu) linksniuoja kas netingi: ir nepatenkinti oligarchai ir įtūžę prasčiokai. Telekomunikacijų industrijos atstovai taip pat nėra nėra išimtis: gerai žinomos „Apple“ ir „Nokia“ bendrovės kaip reikiant „kibo viena kitai į atlapus“.
Tokio reiškinio priežastys daugiau ar mažiau aiškios: šiuo metu JAV ir apskritai pasaulinėje mobiliųjų telefonų rinkoje vykstant aršiai konkurencijai, gerinti savo pozicijas bandoma pačiais įvairiausiais būdais. Jau rašėme apie „RIM“ bei „Apple“ bendrovėms mestus priekaištus iš „Kodak“, kurie kaltino minėtus telefonų gamintojus neva pažeidus visą sąrašą įmonės patentų. Beje, „obuolys“ susilaukė kaltinimų ir iš „Nokia“ pusės dar praeitų metų gruodžio 29-ąją, kuomet JAV Tarptautinės Prekybos Komitetas gavo prašymą ištirti šio gamintojo kompiuterius, muzikos grotuvus bei telefonus dėl esą pažeistų net septynių skandinavų bendrovei priklausančių patentų. Įdomu tai, kad ieškinys sutapo su ypač sumažėjusių „Nokia“ išmaniųjų telefonų JAV rinkos dalimi, kuri palyginus su 2002 metų kovu nuo padorių 35 smuktelėjo iki menkučių 7 procentų.
Štai neseniai žiniasklaidoje pasirodė informacija apie itin radikalų „Apple“ atsaką pateiktajam ieškiniui. Bendrovė nori nei daug, nei mažai: kad Tarptautinė Prekybos Komisija uždraustų importuoti „Nokia“ produkciją į šalies rinką.
Tuo tarpu „Nokia“ atstovas spaudai Markas Diurantas (Mark Durrant), „Bloomberg“ naujienų agentūrai teigė, kad pateiktas kardinalus „Apple“ prašymas nekeičia fakto, kad bendrovės produkcija pažeidė visą eilę patentų ir jau nuo pat 2007-ųjų metų, kuomet pasirodė pirmasis „iPhone“, nelegaliai naudojasi „Nokia“ inovacijomis telekomunikacijų srityje.
Kaip įvykiai klostysis toliau - neaišku.