D.Britanijos vyriausybė parengė pranešimą, skirtą artimiausiais dešimtmečiais atsirasiančioms paklausioms profesijoms. Jo ištraukos skelbiamos „ScienceSoWhat“ svetainėje.
20 perspektyviausių profesijų, kurioms turėtų ruoštis būsimieji darbo rinkos dalyviai, sąrašą pradeda dirbtinių žmogaus kūno dalių gamintojai. Po jų seka nanomedikai ir genetiškai pakeistus augalus bei gyvulius auginsiantys fermeriai.
Į ateities profesijų sąrašą pateko ir „vertikalieji fermeriai“, jų darbo vieta – didmiesčiuose veiksiantys žemės ūkio produkcijos dangoraižiai, aprūpinsiantys šviežiomis daržovėmis ir kitais maisto produktais šalies miestų gyventojus. Ateities visuomenei taip pat reikės virtualaus mokymosi sritį išmanančių mokytojų, virtualių advokatų, astronautų, kosminių architektų ir gidų, klimato inžinerijos specialistų ir kitų iš pažiūros egzotiškų veiklos sričių žinovų.
Pasak Jungtinės Karalystės mokslo ir inovacijų ministro Paulo Draysono, visos į šį sąrašą įtrauktos profesijos – jau nebe mokslinės fantastikos sritis, ir dabartiniams moksleiviams reikia ruoštis skraidančių automobilių projektavimui ir orų keitimo technologijų įvaldymui.