Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) skelbia išankstinius 2005 m. antrojo ketvirčio elektroninių ryšių rinkos duomenis.
Preliminariais RRT duomenimis, per 2005 m. II ketvirtį bendras fiksuoto telefono ryšio linijų skaičius sumažėjo apie 5 tūkst. ir ketvirčio pabaigoje sudarė 807,5 tūkst., tai yra 23,6 linijos 100 gyventojų. Šimtui namų ūkių tenka 48 linijos. II ketvirtį kabelinės televizijos tinklais buvo pradėtos teikti viešojo fiksuoto telefono ryšio paslaugos, naudojant IP protokolą. IP protokolu paslaugas teikia 6 kabelinės televizijos tinklų operatoriai (iš viso 13 tokių paslaugų teikėjų).
Bendras judriojo telefono ryšio paslaugų abonentų skaičius per ketvirtį išaugo apie 7 proc. ir 2005 m. birželio 30 d. siekė beveik 4,1 mln. Bendroji judriojo telefono ryšio skvarba buvo 119 proc. Aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų skaičius sudarė 3,5 mln. (skvarba 103 proc.). Aktyvių abonentų, pasirinkusių išankstinio mokėjimo paslaugas, skaičius pirmojo ketvirčio pabaigoje buvo 2,2 mln., tai sudarė 62 proc. visų aktyvių judriojo telefono ryšio abonentų. Išliko nuo 2003 m. vidurio išryškėjusi abonentų, pasirinkusių išankstinio mokėjimo paslaugas, skaičiaus augimo tendencija. Mėnesinio mokėjimo abonentų skaičius kinta nežymiai. Pajamos iš viešojo judriojo telefono ryšio tinklo ir paslaugų teikimo 2005 m. II ketvirtį išaugo 10 proc. (lyginant su I ketvirčiu), ir sudarė beveik 300 mln. Lt. Paketinio duomenų perdavimo paslaugų (GPRS) abonentų skaičius išaugo apie 8 proc. ir sudarė 414 tūkst.
Bendras interneto paslaugų abonentų skaičius per ketvirtį išaugo apie 13 proc. ir sudarė apie 650 tūkst. Iš jų beveik 30 proc. interneto prieigai naudojo plačiajuosčio ryšio technologijas. Technologiniu požiūriu plačiajuosčio ryšio prieigų struktūra išliko panaši – DSL ryšį rinkosi virš 40 proc. abonentų, o kabelinės televizijos tinklais ir vietiniais tinklais (LAN) teikiamą ryšį rinkosi atitinkamai virš 20 proc. abonentų. Plačiajuosčio ryšio skvarba II ketvirčio pabaigoje sudarė apie 7 proc. (I ketvirčio pabaigoje buvo 4,5 proc.). Pajamos iš interneto prieigos paslaugų teikimo, II ketvirtį sudarė 50 mln. Lt ir išaugo apie 3 proc., palyginus su praeitu ketvirčiu.
Skirtųjų linijų rinka, vertinant ją pajamomis, išaugo 2 proc., lyginant su I ketvirčiu, ir sudarė 7,1 mln.