Kompanija „Microsoft“ nubausta 388 milijonų dolerių bauda už autorinių teisių pažeidimą, naudojant programines aktyvacijas produktuose „Windows XP“, „Office“ ir „Windows Server 2003“. „Microsoft“ pasiruošusi apskųsti teismo sprendimą.
Pasaulyje pirmaujančiai programinės įrangos kūrimo lyderei kompanijai „Microsoft“ JAV federalinis teismas nurodė išmokėti 388 milijonus dolerių Singapūro kompanijai „Uniloc“ už patento taisyklių pažeidimą.
Aktyvacijos procedūra per tam tikrą laiko intervalą reikalauja įvesti aktyvacijos kodą, skirtą nutraukti programinės įrangos blokavimą, kad vartotojas galėtų pilnai naudotis produktu. Kodas suteikiamas kartu su licencija. Kaip teigia „Uniloc“, kompanija užpatentavo tokią sistemą 1992 metais. 388 mln. dolerių bauda – tai prarastas „Uniloc“ pelnas, padaugintas iš dviejų. Tuo atveju, jeigu „Microsoft“ tektų sumokėti šią baudą, tai būtų didžiausia kada nors patentų biurui išmokėta bauda Amerikoje.
Pati kompanija „Uniloc“ naudoja užpatentuotas technologijas tik dviejuose savo produktuose: „NetAnchor“ ir „SoftAnchor“. Pirmoji apsaugo nuo tinklo atakų užklausdama nuotolinio įrenginio unikalų kodą ir sulygindama su leistinais variantais. Antroji apsaugo nuo neteisėto programinės įrangos kopijavimo.
Ieškinys prieš „Microsoft“ buvo pateiktas 2003 metų spalį, tačiau teismas jį atmetė. Vis tik vėliau kompanijai „Uniloc“ pavyko įtikinti apeliacinį teismą peržiūrėti ankstesnį teismo sprendimą jų naudai ir ieškinys kompanijai „Microsoft“ buvo priimtas Rhode Island valstijos teismo peržiūrai 2008 metų rugpjūtį.
Pagal „Microsoft“ spaudos tarnybos pranešimą, kompanija ketina apskųsti šį sprendimą teismui. „Mes esame labai nusivylę. Manome, jog iš mūsų pusės nebuvo jokio pažeidimo. Nuostolių suma yra nepagrįsta tiek faktiškai, tiek ir juridiškai. Mes ketiname prašyti teismo peržiūrėti sprendimą“, - pranešė „Microsoft“ spaudos sekretorius David Bowermaster.
Priminsim, jog pernai metų rupjūčio mėnesį kompanija „Microsoft“ pralaimėjo dar vieną bylą telekomunikacijų bendrovei „Alcatel-Lucent“. Pastaroji pastebėjo patento pažeidimą kai „Microsoft“ savo produktuose „Outlook“ ir operacinėje sistemoje „Windows Mobile“ pradėjo naudoti kalendorių. Baudos dydis siekė 511,6 mln. dolerių. „Microsoft“ nepavyko laimėti ir apeliaciniame teisme.