Panda Software, viena iš pirmaujančių sprendimų nuo grėsmių kūrėja, įstojo į „Anti-Spyware Coalition (ASC) – naują saugumo organizaciją, siekiančią pasiekti sutarimą dėl šios grėsmės nustatymo ir jos savybių nustatymo bei kuriančią bendrą frontą, suteikiantį geresnę apsaugą nuo šnipinėjimo programų visiems vartotojams.
Koalicija, sukurta dėka Demokratijos ir Technologijų centro parodytos iniciatyvos, subūrė IT saugumo šakos lyderius, kurie, kaip ir Panda Software, parodė savo atsidėjimą ir veiksmingumą kuriant sprendimus, kovojančius prieš šnipinėjimo programų grėsmę, bei darant juos prieinamus vartotojams.
Panda Software produktai turi technologijas, galinčias kovoti tiek su žinomomis šnipinėjimo programomis (parašų failais paremtas aptikimas ir šnipinėjimo programas platinančių tinklapių filtravimas), tiek su tomis, kurios gali pasirodyti ateityje ar kurios dar nėra identifikuotos saugumo kompanijų. Šiam tikslui Panda Software sukūrė proaktyviąsias sekimo TruPreventTM technologijas, kurios gali aptikti šnipinėjimo programos buvimą vien tik analizuodamos jos elgesį. Šios technologijos dabar yra net dar veiksmingesnės su papildoma nuodugnaus skanavimo aptikimo technologija, kuri nuo tada, kai buvo 2005 metų pradžioje paleista, aptiko daugiau nei 1000 nežinomų šnipinėjimo programų pavyzdžių.
„Mums yra malonu priimti Panda Software į „Anti-Spyware Coalition“, sako Ari Schwartz, Demokratijos ir Technologijų centro Direktoriaus pavaduotojas. „Šnipinėjimo programos yra pasaulinė problema ir Panda įneša vertingą pasaulinę patirtį nuolatinėms kompanijos pastangoms.
„Mes Pandoj Software numatėme, kaip ši šnipinėjimo programų grėsmė galėtų išaugti. Dėl to 2004 m. Mes kovai su šnipinėjimo programomis paskyrėme specialius darbuotojus ir priemones. Turint omeny, kad TruPreventTM technologijos leidžia mums aptikti naujus šnipinėjimo programų pavyzdžius greičiau nei kitos kompanijos, tai padaro mus labai patikima saugumo kompanija kovojant su šnipinėjimo programomis“, pasakoja Luis Corrons, PandaLabs direktorius. „Iš karto, kai tik mes sužinojome apie galimybę įkurti į šį susivienijimą, mes siekėme į jį įsijungti, atsižvelgiant į tai, kad mūsų pagrindinis tikslas – išvaduoti planetą nuo visų rūšių grėsmių.“
Šnipinėjimo programos tapo viena labiausiai paplitusių grėsmių, kenkianti prie interneto prisijungusiems kompiuteriams. Webroot ir EarthLink atlikto tyrimo rezultatai yra įtikinantys: 90% kompiuterių turi šnipinėjimo programas. Situaciją pablogina faktas, kad dauguma vartotojų net nežino, kokias pasekmes jų sistemoms gali sukelti šios šnipinėjimo programos. Bendras įsitikinimas yra, kad vienintelis šnipinėjimo programų padarinys – informacijos apie vartotojo interneto naršymo įpročius vogimas tam, kad galėtų panaudoti reklaminiams tikslams. Tačiau vaizdas pasikeičia radikaliai, kai tu atsakai į daugybę sukeliančių sistemos sutrikimus skambučių, kuriuos gauna vidinės kompanijos techninio palaikymo tarnybos ir kurie įrodo šnipinėjimo programų buvimą kompiuteriuose. Šnipinėjimo programos yra kompiuterinė programa ir naudojanti labai daug sistemos resursų ar galinti sukelti nesuderinamumų su programine įranga, instaliuota Jūsų kompiuteryje.
„Šnipinėjimo programos jau ir dabar yra labai didelį nerimą kelianti grėsmė, bet atsižvelgiant į tai, kad kūrėjai stengiasi užsidirbti kuo didesnes sumas, naudodami pavogtus duomenis ar parduodami juos trečioms šalims, ši grėsmė gali tapti dar didesnė per labai trumpą laikotarpį. Dėl to mes Pandoj Software palaikome bet kokią iniciatyvą, kuri, kaip naujai įkurta ASC, padeda išnaikinti šnipinėjimo programas“, baigdamas pridūrė Corrons.