Viešųjų pirkimų tarnyba prie LR Vyriausybės pasirašė sutartį su UAB „Baltic Amadeus infrastruktūros paslaugos“ (BAIP) dėl centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos ir viešųjų pirkimų tarnybos informacinės sistemos palaikymo ir techninės priežiūros paslaugų. Supaprastintą atvirą konkursą informacinei sistemai prižiūrėti BAIP laimėjo pasiūliusi geriausią paslaugų kainą. Sutarties trukmė – 1 metai.
Sistemą prižiūrės visą parą
BAIP prižiūrės visą Viešųjų pirkimų tarnybos informacinę sistemą ir centrinę viešųjų pirkimų informacinę sistemą bei užtikrins operatyvų nesklandumų šalinimą.
„Mūsų specialistai ne tik prižiūrės vieną svarbiausių valstybinių informacinių sistemų Lietuvoje, bet ir padės ją vystyti, pritaikyti prie besikeičiančių aplinkos poreikių bei užtikrinti visapusišką jos saugumą kibernetinės atakos ar netyčinio duomenų praradimo atveju“, – sakė BAIP generalinis direktorius Kazimieras Tonkūnas.
„Modernizavus viešuosius pirkimus tikimasi sutaupyti 10-15 proc. valstybės biudžeto lėšų, todėl labai svarbu, kad centrinė viešųjų pirkimų informacinė sistema veiktų stabiliai ir be sutrikimų“, – pabrėžė Viešųjų pirkimų tarnybos direktorius Rimgaudas Vaičiulis.
Kitąmet 50 proc. pirkimų bus vykdoma elektroniniu būdu
Remiantis LR Vyriausybės 2009 m. kovo 18 d. nutarimu, Vyriausybės įstaigos ir kitos Vyriausybei atskaitingos valstybės institucijos turi užtikrinti, jog prekių, paslaugų ir darbų viešieji pirkimai, vykdomi naudojantis Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos priemonėmis, 2010 metais sudarytų ne mažiau kaip 50 proc. viešųjų pirkimų bendros vertės, ir siekti, kad vėlesniais metais šie pirkimai būtų vykdomi tik elektroninėmis priemonėmis. Įgyvendinant projektą svarbiausia sumažinti viešojo administravimo kaštus ir pagerinti viešųjų pirkimų apskaitą, skaidrumą ir kontrolės galimybes.
Viešųjų pirkimų tarnybos duomenimis, 2008 metais buvo pateikti 8527 viešųjų pirkimų skelbimai. Pirkimų apimtys 2008 metais buvo apie 13,4 mlrd. litų.
Pasak R.Vaičiulio, informacinės sistemos priežiūra yra projekto „Viešųjų pirkimų informacinės sistemos plėtra“, kurio įgyvendinimas truko 2,5 metų, tęstinumo užtikrinimo dalis. Viso šio projekto vertė sudarė 13,4 mln. litų, iš kurių 9,8 mln. litų buvo skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.