Interneto giganto „Google“ vadovas pranešė, kad kompanija išleido savo naršyklę tam, kad sustabdytų „Microsoft“ vykdomą interneto „Balkanizavimo“ politiką. Interviu su „Financial Times“ Eric'as Schmidt'as teigė, kad „Google Chrome“ naršyklė sukurta tam, kad interneto vartotojai turėtų saugesnę ir stabilesnę platformą.
Tačiau jis pridūrė, kad šiame veiksme yra ir „gynybinių komponentų“ – „Google“ tokiu būdu bando neleisti „Microsoft“ jų apvynioti aplink pirštą pasinaudojant dominuojančia „Internet Explorer“ naršykle.
„Yra žinomas dalykas, kad „Microsoft“ palankesnė savo programoms ir aš galiu jums suteikti tai įrodančius 500 tūkstančius teismo liudijimų puslapių, dokumentinių tinklaraščių ir kitų šaltinių“ – teigė Schmidt'as.
Jis priminė ir žymiausią internete konkurencinį mūšį – „Microsoft“ pergale ir antimonopoline byla pasibaigusį šios kompanijos ir naršyklių gamintojos „Netscape“ kovą. „Mes manome, kad naršyklė išlieka svarbia platforma; kad naršyklių karai, vykę prieš dešimtmetį, turėjo priežastį: naršyklė – svarbu.“ – pridūrė Schmidt'as.
Praeitą savaitę pasirodžiusi „Chrome“ naršyklė, kuri, anot gandų, buvo kuriama du metus – staigus „Google“ ankstesnės krypties ir pozicijos pokytis, paryškinantis aukštus dabartinės naršyklių kovos statymus.
„Tiesa, kad mes, o ir aš pats, ilgai teigėme, kad mums nederėtų išleisti naršyklės, nes tai – nebūtina“ – sakė Schmidt'as – „bet tai per pastaruosius porą metų pasikeitė ... žmonės ėme kurti galingas programas, kurios veikė naršyklėse, o naršyklės, kurios buvo, būtent „Internet Explorer“, nesugebėjo susitvarkyti su sudėtingomis programomis.“
Schmidt'as taip pat užsiminė ir apie tolimus „Google“ siekius nuversti „Microsoft“ nuo sosto, teigdamas, kad „Chrome“ bus platforma „galingoms industrinėms programoms“.
„Tai – platformos šansas ir ta platforma, skirta šioms naujoms programoms, gali tai, ko iš ties negali IE7, ir tai – pagrindinis argumentas“ – teigė jis.
Schmidt'as pridūrė, kad „Chrome“, vien dėl to, kad yra atvirojo kodo, negalės būti panaudota tam, kad kreiptų naršytojų srautą į pačios „Google“ internetines paslaugas.