Tarptautinė standartų organizacija (ISO) sulaukė kelių valstybių priekaištų dėl neva rodomo palankumo programinės įrangos milžinei „Microsoft“, rašo „PC Mag“. Brazilija, Indija, Pietų Afrika ir Venesuela - šalys, kuriose IT paslaugų sritis sparčiai vystosi - dar kartą išreiškė nepritarimą ISO patvirtintam „Microsoft“ dokumentų formatui „Open XML“ (OXML). Šio formato standartizavimas padėtų „Microsoft“ lengviau gauti įvairių viešojo sektoriaus kontraktų.
Daugybė nacionalinių standartų organizacijų balsavo prieš, kad „Microsoft“ formatas taptų dar vienų ISO standartu. ISO jau yra standartizavusi kelis dokumentų formatus, tarp jų - ir atvirojo kodo formatą „Open Document Format“.
Tačiau ISO kartu su Tarptautine elektrotechnikos komisija nusprendė, kad į šių šalių nepritarimą neverta atsižvelgti ir kad OXML greitai taps visaverčiu ISO standartu.
Praėjusį savaitgalį Brazilijos, Pietų Afrikos, Venesuelos, Ekvadoro, Kubos ir Paragvajaus valstybinės IT organizacijos išplatino pareiškimą, kuriame teigė abejojančios ISO organizacijos neutralumu. Jos taip pat išreiškė susirūpinimą dėl pagreitintos procedūros, kurios metu buvo nuspręsta patvirtinti OXML formatą.
Kiek anksčiau „Microsoft“ buvo pralaimėjusi pirmąjį mūšį dėl OXML standartizavimo, kuriam daugiausiai oponavo atvirojo kodo entuziastai. Tačiau po savaitės trukmės svarstymų ir 6 tūkst. puslapių formato aprašymo nagrinėjimo laimėjo antrąjį balsavimą.
Daugelis valstybinių įstaigų teikia pirmenybę dokumentų formatams, kuriuos yra patvirtinusi ISO. Taip tikimasi išvengti rizikos, kad po kurio laiko pasikeitus technologijoms dokumentų archyvai taps nebenuskaitomi arba priėjimas prie jų brangiai kainuos.