Pirmosios rugsėjo savaitės universitetiniame Vilniaus Saulėtekio miestelyje nekantriai laukia ne tik studentai ir dėstytojai, bet ir mokslininkai bei verslo atstovai. Čia atsidaro mokslo ir technologijų parkas, kuriame aukštųjų technologijų plėtra suinteresuotos įmonės galės išsinuomoti beveik 6300 kv. m naujai įrengtų patalpų. Čia veiks ir Technologijų perdavimo centras, padėsiantis šalies mokslininkams ir verslininkams „atrasti“ vieniems kitus bei kartu plėtoti išradybinę veiklą ir inovatyvų verslą.
„Manome, jog technologijų perdavimo centras paskatins didelę pridėtinę vertę kuriančio žinioms imlaus verslo plėtrą ir prisidės prie siekio Lietuvą paversti ne tik naujas technologijas vartojančia, bet ir jas kuriančia šalimi“, - sako projektą įgyvendinančios VšĮ „Saulėtekio slėnis“ vadovas Andrius Bagdonas.
Šiuo metu parengtoje integruoto mokslo, studijų ir verslo centro – Saulėtekio technologijų slėnio – programoje numatyta ir toliau plėtoti Technologijų perdavimo centrą, kuris aptarnautų daugumą sostinėje įsikūrusių universitetų, mokslinių tyrimų institutų ir aukštųjų technologijų verslo įmonių. Kaip rodo liepos - rugpjūčio mėn. Lietuvos pramoninkų konfederacijos užsakymu atliktų tyrimų duomenys, centro „pilotinėmis“ paslaugomis jau pasinaudojo pusė Vilniaus mokslinių tyrimų institucijų. Jos čia tikisi ir toliau gauti pagalbą ieškant verslo partnerių užsakomiesiems, bendriems moksliniams tyrimams, konsultacijas pritaikant naująsias technologijas komerciniam naudojimui, o taip pat patentavimo ir licenzijavimo paslaugas. Technologijų perdavimo centro veiklą remia ir verslas. Net 84% apklaustų įmonių mano, kad jis yra reikalingas.
„Esame tikri, kad Saulėtekio slėnis ir jame įsikūrusi mūsų įmonė padės mokslui ir verslui susikalbėti. Bendradarbiavimas tarp šių dviejų sričių turėtų labiau orientuoti mokslą į rinkos poreikius, o verslą padrąsinti dažniau kreiptis į mokslininkus ir tuo būdu mokslą padaryti prieinamesnį verslui.“ – teigia Mindaugas Samoška, mokslo tyrimų ir konsultacinės įmonės „VEPROC Research and Consulting“, vienos iš daugelio Saulėtekio centro naujakurių, valdybos narys.
VšĮ „Saulėtekio slėnis“ projektas „Technologijų perdavimo centras“ yra finansuojamas ES Struktūrinių fondų. Juo siekiama suartinti mokslą bei į šiuolaikines technologijas orientuotą verslą, sudaryti sąlygas glaudesniam jų bendradarbiavimui. Plėtojamo projekto tikslas - skatinti Vilniaus universiteto bei Vilniaus Gedimino technikos universiteto ir su jais susijusių mokslinių tyrimų institutų technologijų perdavimą inovatyvioms įmonėms bei sukurti tam būtiną paslaugų bazę. Projekto partneriai: VšĮ „Lietuvos inovacijų centras“ (LIC), VšĮ „Šiaurės miestelio technologijų parkas“ (ŠMTP), VšĮ „Visorių informacinių technologijų parkas“ (VITP), asociacija „Lietuvos pramoninkų konfederacija“ (LPK).