Inovacijų ir technologijų bendrovės „Siemens“ sukurti ekologiški sprendimai 2007 m. anglies dvideginio (CO2) emisiją sumažino daugiau nei 114 mln. tonų. Artimiausiuose bendrovės planuose – klientams įdiegti technologijas, kurios taršos emisiją sumažintų iki pustrečio karto (275 mln. tonų) ir apsaugotų gamtą nuo tokio kiekio CO2, kiek per metus į aplinką išskiria šeši didžiausi pasaulio miestai.
Apskaičiavus 2007 m. ekologiškų „Siemens“ sprendimų portfelio dydį nustatyta, kad bendrovės pajamos, gautos iš gamtą ir klimatą tausojančių sprendimų 2007 m., siekė 17 mlrd. eurų ir sudarė 23 proc. visų bendrovės pajamų. Portfelio dydį ir skaičiavimų metodologiją patvirtino nepriklausomi vertintojai – audito kompanija „PricewaterhouseCoopers“.
„Artimiausiais metais aplinką tausojančių sprendimų portfelį planuojame padidinti dar 10 proc. Tikimės, kad „Siemens“ „žaliosiomis“ technologijomis iki 2011 m. pavyks šiltnamio dujų emisiją sumažinti pustrečio karto, todėl į aplinką nepateks 275 mln. tonų anglies dvideginio, o bendrovei iš šios veiklos sugeneruoti apie 25 mlrd. eurų pajamų“, – sako „Siemens“ AG prezidentas ir vykdomasis direktorius Peter Löscher.
Ekologiškus sprendimus ir produktus kuria beveik visi „Siemens“ padaliniai. Jų portfelis skirtas didžiausią poveikį aplinkai turinčioms sritims: pramonei, energetikai ir sveikatos apsaugai. Padėdama mažinti CO2 emisiją ir kovoti su vandens ir oro užterštumu „Siemens“ didžiausią dėmesį skiria dujų turbinų, energiją taupančių apšvietimo sistemų kūrimui, senų jėgainių modernizavimui, vėjo jėgainių technologijų plėtojimui, aplinką tausojančių traukinių bei ekologiškos ir energiją taupančios medicininės įrangos gamybai.
Pasak UAB „Siemens“ valdybos pirmininko Audrio Barcevičiaus, Lietuvos siekius mažinti CO2 emisiją labiausiai įtakos pokyčiai energetikos sektoriuje. „Ypač sėkmingas modernios branduolinės energetikos vystymas, esamų jėgainių ir perdavimo tinklų modernizavimas bei atsinaujinančių energijos išteklių plėtra, energiją taupančių technologijų panaudojimas statybų sektoriuje ir pramonėje, viešojo transporto plėtra didžiuosiuose miestuose“.
Anglies dvideginio emisijos mažinimas išlieka vienu iš svarbiausių kompanijos uždavinių. 2007 m. „Siemens“ CO2 emisija buvo 5,1 mln. tonų, o tarša, kurią pavyko sumažinti pritaikius „Siemens“ sprendimus, yra net 20 kartų didesnė. Nors kompanijos emisija ir taip nėra didelė, iki 2011 m. bus siekiama ją sumažinti net 20 proc.
Daugiausia teršalų – 80 proc. pasaulio CO2 emisijos – per metus į aplinką išmeta didžiausi pasaulio miestai, tarp kurių yra Niujorkas, Tokijas ir Londonas.
„Siemens“ ir „McKinsey & Company” atlikta Londono miesto studija parodė, kad, pritaikius ekologiškas technologijas, iki 2025-ųjų Londono anglies dvideginio emisiją galima sumažinti 44 proc. (lyginant su 1990-aisiais). Taip į aplinką būtų išmetama 20 megatonų mažiau teršalų, nekeičiant įprasto miesto gyventojų gyvenimo ritmo.
Išanalizavus 200 technologinių svertų, kuriais vertinamas šiltnamio efekto mažinimas, vandens suvartojimas ir atliekų apdorojimas, nustatyta, kad daugelio technologijų pritaikymas būtų naudingas ne tik aplinkosaugine, bet ir ekonomine prasme. Beveik 70 proc. taršos pavyktų sumažinti pritaikius technologijas, kurios atsipirktų dėl mažesnių energijos sąnaudų.
„Siemens“ teigimu, net už 75 proc. technologinių pokyčių, reikalingų šiam tikslui pasiekti, yra atsakingi patys vartotojai.