Viena skaitmeninės elektronikos rinkos lyderių BMS įmonių grupė įsteigė padalinį „BMS verslui“, kurio paskirtis – aptarnauti verslo klientus ir valstybines institucijas. Planuojama „BMS verslui“ padalinio 2008 metų apyvarta – 50 mln. litų.
„Būsime ne tik „geležies“ pardavėjai, bet ir informacinių technologijų (IT) sprendimų, pritaikytų konkretaus verslo sektoriaus ir atskirų įmonių poreikiams, diegėjai. Konkuruosime su šiame rinkos segmente įsitvirtinusiomis įmonėmis „Blue Bridge“, „Alna“, „Sonex“ bei kitomis. Mūsų pagrindiniai koziriai – diegiamų sprendimų, produktų bei aptarnavimo kokybė ir kvalifikuota komanda“, – tvirtino „BMS verslui“ padalinio vadovė Alisa Miniotaitė.
BMS įmonių grupės vadovo Artūro Afanasenkos teigimu, pozicijas verslo klientų aptarnavimo sektoriuje nuspręsta stiprinti čia įžvelgus didelį visos grupės augimo potencialą: „Privačių klientų aptarnavimo sektoriuje, kur esame viena pirmaujančių skaitmeninės elektronikos rinkos bendrovių, mums svarbiausia išlaikyti pasiektas pozicijas. Tuo tarpu verslo segmente, nors ir nesame naujokai, tačiau turime puikių galimybių kilti į viršų“.
„BMS verslui“ padalinys pirmiausia stiprins bendradarbiavimą su dabartiniais BMS įmonių grupės verslo klientais – bendrovės klientų duomenų bazėje yra per 40 tūkst. Lietuvos kompanijų, kurioms bus siūlomi IT sprendimai, produktai ir paslaugos.
Šių metų pirmąjį ketvirtį „BMS verslui“ užsakymu rinkos tyrimų bendrovė „GfK CR Baltic“ atliko Lietuvos įmonių apklausą, kuria siekta išsiaiškinti klientų poreikius IT paslaugoms ir produktams. Atlikto tyrimo duomenimis, užsakovai nori kokybiškesnio IT tiekėjų aptarnavimo ir didesnės kvalifikacijos sprendimų, todėl „BMS verslui“ ypatingą dėmesį skirs paslaugų kokybei.
„Investuojame į darbuotojų kompetencijos kėlimą, vidinių procesų – tokių kaip prekių pristatymas, elektroninis klientų aptarnavimas ir kt. – kokybę“, – pabrėžė A.Miniotaitė.
„GfK CR Baltic“ atliktos 610 Lietuvos įmonių apklausos duomenimis, 2007 metais serverius pirko 22 proc., kompiuterius – net 80 proc., programinę įrangą – 66 proc., o į IT įrangos aptarnavimo paslaugas investavo 50 proc. įmonių.
„Esu įsitikinusi, kad net ir įvertinus ne itin palankias Lietuvos ūkio augimo prognozes, artimiausiais metais verslo investicijų į IT sritį apimtys nesumažės. Vakarų šalyse gresiančio ekonomikos raidos sulėtėjimo atveju modernus verslas kaip tik didina investicijas į IT sprendimus, leidžiančius ilgainiui sumažinti kompanijų išlaidas įvairiuose segmentuose. Šios tendencijos neaplenks ir Lietuvos“, – įsitikinusi „BMS verslui“ vadovė A.Miniotaitė.