„Penkių kontinentų“ įmonių grupei priklausanti bendrovė „Penkių kontinentų“ Bankinės technologijos (BS/2) dar šiemet planuoja įsteigti antrines įmones ir išplėsti verslą sparčiai augančiose Vidurio Azijos ir Afrikos rinkose.
„Kuo toliau, tuo daugiau stambių JAV, Anglijos, Italijos, Prancūzijos bankų investuoja šiuose regionuose. Dėl to čia didėja ir modernios bankinės įrangos, programinių sprendimų, bankomatų tinklų priežiūros paslaugų poreikis“, – sako „Penkių kontinentų“ grupės valdybos pirmininkas Idrakas Dadašovas.
Jo teigimu, netrukus bus įsteigta antrinė BS/2 bendrovė Uzbekistane, gerokai išplėsta beveik 10 metų sėkmingai veikianti įmonės atstovybė Kazachstane, sudarytos naujos sutartys dėl papildomų paslaugų teikimo Azerbaidžane, Gruzijoje ir kitose šio regiono šalyse.
Neseniai I. Dadašovas lankėsi Azerbaidžane, kur susitiko su didžiausių šalyje bankų „International Bank of Azerbaijan“, „Kapital Bank“ vadovybe, elektroninių mokėjimų apdorojimo bendrovių „Azirikard Limited“, „MilliCard Procesing Center“ atstovais, o su bendrove „Megaservice“ sutarė dėl bendradarbiavimo teikiant technikos priežiūros paslaugas.
„Daug susitikimų su esamais ir naujais klientais bei partneriais numatyta ir netrukus vyksiančiose bankinių technologijų parodose Kazachstane bei Uzbekistane“, – sako „Penkių kontinentų“ grupės vadovas.
Jo teigimu, ne ką mažiau susitikimų, derybų bei konkrečių projektų vyksta Afrikoje, kur dar šiemet taip pat turėtų būti įsteigta antrinė BS/2 įmonė.
„Pastaruoju metu mūsų atstovai Lietuvoje ir Afrikoje dažnai susitinka su šio žemyno verslininkais. Štai prieš porą savaičių BS/2 specialistai viešėjo Ganoje ir Pietų Afrikos Respublikoje. Sprendžiant iš bankų ir kitų finansinių institucijų susidomėjimo, kurio sulaukė mūsų produktai bei sprendimai, šiame regione taip pat turime neblogas verslo perspektyvas“, – sakė I. Dadašovas.
„Penkių kontinentų“ grupė savo paslaugas ir produktus parduoda daugiau nei 60-yje pasaulio šalių. Per 2007 m. grupės apyvarta buvo 382 mln. litų. Daugiau kaip trečdalį visų pajamų grupė gauna iš eksporto į Aziją bei Afriką.