Viešoji įstaiga Lietuvos inovacijų centras kartu su Lietuvos pramonininkų konfederacija įgyvendina projektą „Inovacinių gebėjimų formuoti ir diegti inovacijas stiprinimas (INO-GEB)“, kuriam skirta 1,736 mln. Lt Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos nacionalinio biudžeto parama. Prieš dvejus metus prasidėjęs projektas baigsis 2008 m. birželio mėn. Pasiekti rezultatai leidžia teigti, kad projektas yra sėkmingai įgyvendinamas ir ženkliai prisideda prie šalies verslo inovatyvumo ir konkurencingumo didinimo.
Projekto metu yra teikiamos įvairios inovacijų paramos paslaugos, kuriomis jau pasinaudojo daugiau nei 1600 smulkaus ir vidutinio verslo subjektų. Viena iš pagrindinių paslaugų yra nemokamos konsultacijos inovacinių bei verslo plėtros projektų inicijavimo ir įgyvendinimo, naudojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų 2007-2013 lėšas, klausimais. Nors kvietimai dar nėra paskelbti, daugelis ūkio subjektų paraiškų teikimui ruošiasi iš anksto, todėl šios konsultacijos yra labai populiarios.
Sėkmingai vykdoma tęstinė veikla - organizuojamas kasmetinis konkursas „Inovacijų prizas“, kurio tikslas skatinti verslų mąstymą, technologinę plėtrą bei suteikti įmonėms galimybę įvertinti savo konkurencingumą ir inovatyvumą. 2006/2007 m. konkursams buvo pateiktos 137 paraiškos, apdovanota 30 inovatyviausių šalies įmonių, pasižymėjusių inovatyvaus produkto ar inovatyvios įmonės kategorijose.
Praėjusiais metais buvo atnaujintas interneto portalas www.inovacijos.lt, kuriame pateikiama susisteminta informacija apie finansinę ir nefinansinę paramą inovacijoms, inovacijų politiką, inovacijų vadybą, taip pat publikuojamos naujienos ir renginiai susiję su inovacijomis. Nuolat auga portalo lankytojų ir naujienų prenumeratorių skaičius.
Realizuojant vieną iš pagrindinių projekto tikslų, didinti inovacinius gebėjimus, buvo suorganizuota 14 lavinimo seminarų inovacijų vadybos tematika, kuriuose daugiau nei 170 ūkio subjektų darbuotojų pakėlė kvalifikaciją, vyko 46 informaciniai renginiai ir buvo paskelbta 20 straipsnių.
Projekto metu buvo parengta ir išleista mokymo priemonė „Inovacijos versle: procesai, parama, tinklaveika“. Joje apibendrinama inovacijų plėtojimo versle teorija ir praktika, aptariamos Lietuvos aktualijos, nagrinėjamos galimybės efektyvinti inovacijų plėtrą įmonių ir valstybiniu lygiu.
Siekiant suartinti Lietuvos mokslą ir verslą buvo sukurta pilotinė technologinių idėjų propagavimo paslauga „Idėjų forumas“. Pusės metų laikotarpyje buvo surinktos ir įvertintos 53 technologinės idėjos, 14 iš jų pateiktos potencialiems investuotojams.
Projekto metu buvo kuriamos naujos inovacijų paramos paslaugos, plečiamas jų prieinamumas, įdarbinti ir apmokyti nauji inovacijų konsultantai, atnaujintos informacinės sistemos.