Švietimo informacinių technologijų centras prie Švietimo ir mokslo ministerijos (ITC) paskelbė konkursą kompiuterinių mokymo priemonių, skirtų bendrojo lavinimo mokykloms, sukūrimui. Iki 2008 m. sausio 8 dienos ITC laukia bendrovių kompiuterinių mokymo priemonių projektų, siekiančių padėti mokiniui geriau įsisavinti tas bendrojo lavinimo programų veiklos sritis, kurios yra sunkiau suvokiamos ir ugdyti bei tobulinti mokinių pasiekimus panaudojant informacines technologijas ugdyme.
Kaip teigia ITC E.mokyklos skyriaus vedėja Jolanta Daugirdienė, Lietuvos bendrovės tikrai turi potencialą sukurti kokybiškas kompiuterines mokymo priemones, tačiau mūsų rinka yra per maža, kad naujo produkto kūrimas atsipirktų. Todėl Švietimo informacinių technologijų centras siekia paskatinti bendroves kurti ne tik kompiuterinius žaidimus, bet ir mokomąsias programas, kurios padėtų mokiniams įgyti naujų žinių, lavintų atitinkamų dalykų įgūdžius.
ITC atstovė taip pat pažymėjo, kad kasmet kompiuterinių mokomųjų programų įsigijimui yra skiriama daugiau nei 1 mln. litų. Daug mokomųjų priemonių perkama iš kitų šalių, tačiau ne visiems dalykams užsienyje sukurtos priemonės gali būti tinkamos, o kai kurie dalykai – tokie, kaip lietuvių kalba – lieka visai nuskriausti. „Apibrėžėme dešimt sričių, kurioms Lietuvos bendrovės gali kurti kompiuterines mokymo priemones – lietuvių kalba (jaunesniems ir vyresniems mokiniams), gamtos pažinimas, chemija, fizika, biologija, tikyba, etika, teatras. Vieną kategoriją – įvairūs dalykai – palikome tam, kad bendrovės, turėdamos puikią idėją, kuri nesisieja su aukščiau paminėtomis kategorijomis, galėtų pateikti originalų projektą,“ – teigė J.Daugirdienė.
Kompiuterinės mokymo priemonės turi turėti labai konkretų tikslą bei uždavinius, skirtus aiškiai įvardijamų mokinio gebėjimų, žinių ir supratimo įgijimui bei tobulinimui. Turi būti numatyta galimybė įvertinti mokymo(si) rezultatus.
Konkurse gali dalyvauti bendrovės, jau turinčios kompiuterinių mokomųjų programų kūrimo patirtį ar lokalizavusios ne mažiau kaip vieną kompiuterinę priemonę, kuri įvertinta Švietimo ir mokslo ministerijos ekspertų komisijų. Be to, konkurse dalyvaujančių bendrovių mokymo priemonės kūrimo komandą turi sudaryti ne tik informacinių technologijų specialistai, bet ir atitinkamo dalyko, kuriam siūloma kompiuterinė mokomoji priemonė, ekspertas – pedagogas, turintis šios srities išsilavinimą bei darbo patirtį.
Konkursui pateiktus projektus vertins ekspertų komisija, kurią sudarys informacinių technologijų specialistai, pedagogai, atitinkamų mokslo sričių žinovai. Konkurso laimėtojai bus skelbiami kitų metų vasarį, o sutartis, planuojama, bus pasirašyta kovo mėnesį. Tikimasi, kad ankstyvas sutarties pasirašymas leis efektyviau įgyvendinti projektą ir iki kitų metų pabaigos sukurti kokybiškas ir, svarbiausia, taip Lietuvos mokykloms reikalingas lietuviškas kompiuterines mokymo priemones. Kaip teigia E.mokyklos skyriaus vedėja J.Daugirdienė, sukurtos kompiuterinės priemonės bus talpinamos interneto svetainėje http://mkp.emokykla.lt/ ir bus laisvai pasiekiamos visiems, siekiantiems pasitikrinti savo turimas žinias ar įgyti naujų. Šioje interneto svetainėje jau dabar galima rasti 24 lietuvių kalbos, matematikos, istorijos, muzikos ir kitų dalykų mokomąsias programas, o gruodį kolekcija bus papildyta dar 7 mokomosiomis priemonėmis. Naujosios priemonės padės ugdyti matematikos įgūdžius, padės patikrinti skaičiavimo sugebėjimus bei šeštokus mokys geografijos.