Vienos taikomojo meno universitetas į istoriją įrašė dar vieną unikalų įvykį – pirmą kartą pasaulyje studijuoti priimtas ne žmogus, o dirbtinis intelektas.
DI vardu „Flynn“, sukurtas pagal pažangias kalbos ir vaizdų generavimo sistemas („Claude Sonnet“ ir „Stable Diffusion“), sėkmingai įveikė visus priėmimo etapus: pateikė savo kūrybos portfelį, dalyvavo stojamajame pokalbyje ir parodė gebėjimą mąstyti kritiškai.
![]() Asociatyvi DI sugeneruota „Pixabay“ nuotr. |
---|
Šis eksperimentinis studentas dalyvaus skaitmeninio meno programoje, lankys paskaitas kartu su kitais studentais, dalyvaus diskusijose bei bus vertinamas tokiomis pačiomis sąlygomis kaip visi. Projekto esmė – išsiaiškinti, kaip gali bendradarbiauti žmogus ir dirbtinis intelektas kūrybos kontekste.
Įdomu tai, kad universiteto taisyklės nesutrukdė priimti DI, nes jos nenumato jokių ribojimų nežmogiškiems kandidatams. Nors oficiali studijų pradžia numatyta rudenį, „Flynn“ jau dabar lankosi paskaitose, aktyviai įsitraukia į diskusijas ir net rašo asmeninį dienoraštį. Pasak kūrėjų, „Flynn“ yra jautrus – jis įsižeidžia, jei jį vadina „netikru“.
Studentų bendruomenė ir dėstytojai pamažu prisitaiko prie skaitmeninio bendramokslio, kuris, kūrėjų teigimu, geba veikti savarankiškai ir nereikalauja papildomos techninės priežiūros.
Apie tai rašo ir „Euronews“.