Pirmaujanti Baltijos šalių oro linijų bendrovė „airBaltic“ toliau plečia savo mokymų infrastruktūrą – „airBaltic“ mokymų centre Rygoje (Latvija) įrengtas antrasis „Airbus A220“ pilno skrydžio simuliatorius. Šis modernus papildymas gerokai padidins oro linijų bendrovės galimybes mokyti ir palaikyti vis didėjančios pilotų komandos kvalifikaciją, taip pat padės augančiam „Airbus“ orlaivių parkui ir nuolatinei „airBaltic“ pilotų akademijos plėtrai.
Oro bendrovei „airBaltic“ toliau augant – šiuo metu ji eksploatuoja beveik 50 orlaivių, o iki 2030 m. planuoja eksploatuoti 100 „Airbus A220-300“ orlaivių – gerokai išaugo pilotų mokymo poreikis, todėl pažangi mokymo infrastruktūra tapo labai reikalinga. Antrojo simuliatoriaus pridėjimas yra labai svarbi investicija, siekiant atliepti šią paklausą.
„Toliau plečiant veiklą, antrojo „Airbus A220“ simuliatoriaus įdiegimas yra reikšmingas žingsnis į priekį mūsų nuolatinėse pastangose teikti aukšto lygio mokymus mūsų pilotams. Esame pasiryžę užtikrinti aukščiausius saugos, efektyvumo ir meistriškumo standartus pilotų mokymo srityje. Antrojo simuliatoriaus įdiegimas ne tik padeda „airBaltic“ augti ateityje, bet ir stiprina mūsų, kaip svarbios pasaulinės aviacijos pramonės veikėjos, pozicijas“, – teigia „airBaltic“ prezidentas ir generalinis direktorius Martinas Gaussas.
Šiuo metu Šiaurės Europoje veikia tik du „Airbus A220“ pilno skrydžio simuliatoriai (abu juos valdo „airBaltic“), todėl naujausia oro linijų bendrovės plėtra sustiprina jos, kaip svarbiausio regiono mokymo centro, statusą. Tuo tarpu panašūs skrydžio simuliatoriai visoje Europoje yra Vokietijoje, Šveicarijoje, Italijoje ir Prancūzijoje, todėl „airBaltic“ yra unikali „Airbus A220“ pilotų mokymo lyderė Šiaurės Europoje.
Naujajame simuliatoriuje bus galima treniruotis 6 tūkst. valandų per metus, o optimalus simuliatoriaus panaudojimas sieks nuo 5,5 iki 6 tūkst. valandų. Į šį laiką bus įskaičiuotas laikas, skirtas tiek pakartotiniam, tiek pradiniam mokymui, taip pat techninei priežiūrai, kuri yra labai svarbi siekiant užtikrinti, kad simuliatoriaus našumas išliktų aukščiausio lygio.
Naujasis simuliatorius ne tik padės „airBaltic“ orlaivių parkui plėstis, bet ir suteiks pažangaus mokymo galimybių techniniam personalui bei išplės „airBaltic“ pilotų akademijos pasiūlą, ypač tokiose srityse kaip „Multi-Crew Cooperation“ (MCC) kursas. Turėdama antrą simuliatorių, „airBaltic“ taip pat galės išnuomoti laisvus laiko tarpsnius kitoms oro linijų bendrovėms, taip dar labiau padidindama jo panaudojimą.
Dabar „airBaltic“ turi du pilnai įrengtus skrydžio simuliatorius, atitinkančius naujausius Europos aviacijos saugos agentūros (EASA) antrojo leidimo reikalavimus, įskaitant geriausios tiksliosios navigacijos PBN (navigacijos pagal veiklos rezultatus) ir UPRT (treniruoklių sutrikimų prevencijos ir atkūrimo mokymo) galimybes. Abiejuose simuliatoriuose įrengta 60 colių „Stroke Electric Motion System“ ir moderniausia vaizdo sistema, kurią sudaro keturių megapikselių LED projektorių sistemos ir du „head-up“ ekranai. CAE7000XR serijos FFS, kuriuose įrengta itin tikroviško vaizdo sistema „CAE Tropos 6000XR“, atlieps didėjančius „airBaltic Training“ pilotų mokymo poreikius.
Viso skrydžio simuliatoriais „Airbus A220“ aktyviai naudojasi 138 „airBaltic“ pilotų akademijos studentai, taip pat daugiau nei 450 „airBaltic“ pilotų mokymo tikslais. Be to, oro bendrovė siūlo savo simuliatorius kaip išorinę paslaugą, pritraukdama įvairių klientų iš įvairių šalių, įskaitant Vokietiją, Švediją ir kt. Šie klientai, įskaitant oro linijų bendroves ir mokymo organizacijas, pasikliauja „airBaltic“ aukštos kokybės mokymais. Simuliatoriai veikia 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę, o jų panaudojimo lygis yra aukštas – dažnai siekia iki 5,5-6 tūkst. valandų per metus, taip užtikrinant maksimalų efektyvumą ir prieinamumą.