Vilniaus universitetas (VU) antrus metus iš eilės jungiasi prie nacionalinės suaugusiųjų mokymosi platformos „Kursuok“, suteikiančios galimybę tūkstančiams Lietuvos gyventojų atrasti patrauklias tobulėjimo programas. Šiais metais platformoje iš visų aukštųjų mokyklų VU pasiūlė daugiausiai mokymosi programų, kurios sulaukė didžiausio dalyvių skaičiaus. Jose dalyvavo daugiau kaip 760 dalyvių, kurie mokymo programas įvertinto kaip aukštos kokybės mokymo modulius.
VU Verslo mokyklos Mokymosi visą gyvenimą centro vadovės Vitos Remenytės teigimu, toks susidomėjimas mokymo programomis aiškiai parodo augantį poreikį mokytis visą gyvenimą.
„Nuolatinis mokymasis tapo neatsiejama mūsų kasdienio gyvenimo dalimi. Norėdami išlikti konkurencingi, vis dažniau ieškome galimybių įgyti naujų žinių ar tobulinti jau turimas kompetencijas. Džiaugiamės, kad Vilniaus universiteto mokymų programos sulaukia ypatingai didelio susidomėjimo“, – sako ji.
Vilniaus universiteto mokymų programos traukia savo įvairove ir gebėjimu atliepti šiuolaikinius darbo rinkos poreikius. Jas jungia teorija ir praktika – kiekvienas, ieškantis naujų žinių ar siekiantis tobulinti turimas kompetencijas, juose ras tai, kas ne tik aktualu, bet ir suteikia įkvėpimo veikti.
V. Remenytės teigimu, VU programos išsiskiria dėstytojų profesionalumu ir jų gebėjimu programos turinį perteikti išsamiai, suprantamai ir patraukliai.
„Iš atsiliepimų matome, kad dalyviai labiausiai vertina mūsų dėstytojų gebėjimą sudėtingas sąvokas perteikti aiškiai, naudojant realius pavyzdžius, kurie padeda geriau suprasti ir pritaikyti teorines žinias praktikoje“, – sako V. Remenytė.
Tarp populiariausių šiais metais Vilniaus universiteto siūlomų mokymo programų buvo „Projektų valdymas“, kur besimokantieji įgyja žinių, kaip efektyviai planuoti, organizuoti ir vykdyti projektus. Taip pat itin mėgstama programa – „Komunikacija ir konfliktų valdymas“, padedanti tobulinti bendravimo įgūdžius ir spręsti konfliktines situacijas tiek darbe, tiek asmeniniame gyvenime.
Didelio susidomėjimo sulaukė ir programa „Kūrybiškumas, viešasis kalbėjimas ir derybos versle“. Joje dalyviai ne tik mokosi generuoti naujas idėjas ir pritaikyti kūrybinio proceso modelius, bet ir lavina gebėjimus aiškiai bei įtikinamai pristatyti savo mintis kolegoms ar partneriams. Be to, programa suteikia vertingų derybų įgūdžių, kurie naudingi tiek profesinėje veikloje, tiek kasdienybėje.
Naujasis suaugusiųjų mokymosi platformos „Kursuok“ sezonas atsidarys nuo 2025 m. sausio 2 d. Jame VU pasiūlys dvigubai daugiau nei pernai – t. y. 30 skirtingų asmeninio ir profesinio augimo poreikius atliepiančių mokymų programų.
Platforma „Kursuok“ yra modernus ir lengvai prieinamas įrankis, siūlantis trumpas, intensyvias ir aktualiausias mokymo programas bei suteikiantis finansavimą jų dalyviams iki 500 eurų.