Trisdešimt keturiose Lietuvos švietimo ir mokslo institucijose įdiegta naujos kartos bibliotekos paslaugų platforma, kurią sudaro tarptautinės kompanijos „Ex Libris“ bibliotekiniai produktai „Alma“ ir „Primo VE“. Platformos pirkimą vykdo Vilniaus universitetas (VU), finansuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, įgyvendindami Lietuvos mokslo ir studijų informacinės infrastruktūros plėtros 2021–2024 metų veiksmų planą.
Šiuo metu bendra bibliotekų informacijos apimtis yra daugiau kaip 3,1 mln. įrašų. Kitas svarbus sistemos diegimo etapas apims likusius projekto dalyvius (eLABa konsorciumo narius) – tai dar 8 institucijos, kurių bendra katalogo apimtis yra apie 50 tūkst. katalogo įrašų.
„Naujoji bibliotekos paslaugų platforma Lietuvos akademinei bendruomenei suteikė galimybę sukurti bendrąjį akademinių bibliotekų elektroninį katalogą su daugiau kaip 3 mln. bibliografinių įrašų, taip pat bendradarbiauti pasauliniu mastu ir keistis laisvai prieinamais duomenimis su „Alma“ ir „Primo VE“ bendruomene, kurią sudaro daugiau nei 2380 bibliotekų visame pasaulyje. Naujoji bibliotekinių paslaugų platforma „Alma“ turi modernią internetinę naudotojo sąsają, yra pritaikyta mobiliesiems įrenginiams, skirta elektroniniams leidiniams kataloguoti ir administruoti, vadovaujasi paplitusiais pasaulyje informacijos valdymo protokolais ir standartais“, – naujos paslaugų platformos naudas vardija VU Informacinių technologijų paslaugų centro vadovas, Lietuvos akademinės elektroninės bibliotekos (eLABa) informacinės sistemos duomenų valdymo įgaliotinis Arūnas Stašionis.
Diegiama naujoji platforma glaudžiai susijusi su eLABa informacine sistema, kurioje kaupiami ir viešai prieigai teikiami bibliotekų katalogai, mokslo ir studijų dokumentai ir / arba jų metaduomenys.
eLABa informacinėje sistemoje nuo 2001 m. taip pat kaupiamos mokslo ir meno publikacijos, studijų baigiamųjų darbų ir disertacijų aprašai, visateksčiai dokumentai. Šiandien joje sukaupta beveik 600 tūkst. dokumentų aprašų.
eLABa informacine sistema naudojasi 47 Lietuvos institucijos (universitetai, kolegijos, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių biblioteka, institutai ir kt.). Sistemos naudotojus vienija eLABa konsorciumas, teikiantis jiems metodinę, konsultacinę, organizacinę ir kitą pagalbą.
Bendra projekto vertė 2 419 427,86 euro, o projekto pradžia – 2023 m.