Akcinė bendrovė „Amber Grid” pasirašė sutartis su „Vilnius Tech“ bei Panevėžio kolegija dėl ilgalaikių skatinamųjų stipendijų pažangiems ir motyvuotiems inžinerijos pirmo ir antro kurso studentams. Bendradarbiavimas su šiomis akademinėmis institucijomis vyksta jau trečius metus iš eilės. Nuo šio rudens pirmakursiams bei antrakursiams skiriama stipendija sieks iki 300 eurų per mėnesį.
„Amber Grid” informacija ir nuotrauka
Atnaujintoje Nacionalinėje energetinės nepriklausomybės strategijoje numatoma, kad iki 2030 m. energetikos sektoriuje papildomai reikės mažiausiai 2500 darbuotojų. Išaugus energetikos specialistų poreikiui, ne tik „Amber Grid', bet ir kitos EPSO-G grupės įmonės investuoja į būsimų darbuotojų rengimą ir jų pritraukimą. Aukštųjų mokyklų atstovų nuomone, tik glaudus bendradarbiavimas su verslu gali padėti subalansuoti darbo rinkos paklausą ir pasiūlą.
„Tradicinę energetiką keičia naujos energijos rūšys: kyla nauji saulės ir vėjo parkai, ruošiamės etapui, kai dujotiekiais bus tiekiamas žaliasis vandenilis. Atsinaujinanti energetika vis daugiau remiasi inovacijomis ir informacinėmis technologijomis. Be to, energetika – vienas esminių įrankių mažinti klimato kaitą. Skiriame dėmesį CO2 mažinimui, ekonomikos dekarbonizavimui. Tai – itin plati, prasminga ir perspektyvi veikla, kuria neabejotinai turėtų susidomėti šiuolaikinis jaunimas“, – sako „Amber Grid“ vadovas Nemunas Biknius.
Verslo bendradarbiavimas su akademine bendruomene, pasak VILNIUS TECH rektoriaus prof. dr. Romualdo Kliuko, yra esminis įnašas, kuriant intelektinį ir technologinį potencialą, kuris didina ekonomikos konkurencingumą. „Mūsų studentai kartu su mokslininkais moderniausiose laboratorijose ateitį kuria jau šiandien. Labai svarbu, kad verslo organizacijos skatina mūsų talentus augti, skirdamos stipendijas studentams. Tai augina energetikos studentų skaičių, gerina studijų kokybę ir yra indėlis į universiteto sėkmės istorijas“, – pabrėžia jis.
Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto dekanas dr. Arūnas Tautkus sako, kad ši partnerystė yra svarbi ne tik dėl finansinio paskatinimo, bet ir kuriamo ryšio su studentais, kurie gauna galimybę tiesiogiai pabendrauti ir iš arčiau pažinti Lietuvos energetikos sektoriaus lyderius. „Tai studentams suteikia pasitikėjimo ir duoda papildomos motyvacijos mokytis ir tobulėti. Dar studijų metais užmegztas ryšys tarp darbdavių ir jų potencialių darbuotojų yra abipusiškai naudingas“, – akcentuoja jis.
Stipendijų skyrimą pagal nustatytas taisykles organizuoja aukštosios mokyklos. Stipendijos bus skiriamos, atsižvelgiant į studentų pažangumą bei motyvaciją. Studentų vertinime dalyvaus ir EPSO-G įmonių grupės atstovai.