Nacionalinis kibernetinio saugumo centras ir Inovacijų agentūra kviečia ankstyvos stadijos kibernetinio saugumo startuolius bei norinčius juos kurti į „CyberUP“ startuolių akceleratorių. Atranką praėjusios komandos dalyvaus 3 mėnesių mokymų programoje, kuri prasidės rugsėjo 12 d.
„Kibernetinio saugumo technologijų sritis Lietuvoje sparčiai auga. „StartupBlink“ pasaulinio startuolių ekosistemų indekso duomenimis Vilnius išskirtas kaip kibernetinio saugumo industrijai palankiausias miestas Europos Sąjungoje. „CyberUP“ programa kurta siekiant dar labiau sustiprinti šį sektorių, atsižvelgti į naujai besikuriantiems startuoliams kylančius iššūkius. Akceleratorius ne tik suteiks dalyviams galimybę tobulėti, bet ir stiprins Lietuvos, kaip vieno sparčiausiai Europoje augančių kibernetinio saugumo inovacijų centrų, pozicijas“, – teigia Inovacijų agentūros Startup Lithuania skyriaus vadovė Karolina Urbonaitė.
„CyberUP“ programa startuoliams suteiks galimybę prisistatyti potencialiems investuotojams, pasiūlys asmenines konsultacijas bei paskaitas, leis įgyti kibernetinio saugumo ir verslo žinių. Startuoliai galės gauti praktinių patarimų ir įgyti kompetencijų, reikalingų formuojant komandą, išsigryninant verslo modelį ir prekės ženklo pozicionavimą, planuojant finansus, kuriant įėjimo į rinką strategiją ir kitose srityse.
„Lietuvos kibernetinio saugumo bendruomenė sparčiai auga ir stiprėja. Tam dar palankesnes sąlygas padės sukurti „CyberUP“ akceleratorius, kuriuo siekiama mūsų šalyje paspartinti kibernetinio saugumo verslų vystymą“, – dalinasi Antanas Aleknavičius, Nacionalinio kibernetinio saugumo centro direktoriaus pavaduotojas
Programoje gali dalyvauti Europos Sąjungos šalyse registruoti saugumo inovacijas vystantys ar ketinantys vystyti startuoliai. Startuoliai – tai didelį ir inovacijomis grindžiamą verslo plėtros potencialą turinčios labai mažos ar mažos įmonės, veikiančios ne ilgiau nei 5 metus. Prie programos taip pat gali prisijungti ir juridinio asmens dar neįsteigusios komandos. Dalyvauti programoje atrinktos komandos įsipareigos juridinį asmenį įsteigti iki akceleratoriaus starto.
„Programos dalyviai bus atrenkami atsižvelgiant į suburtos komandos galimybes išvystyti sėkmingą kibernetinio saugumo startuolį. Taip pat bus vertinamas komandos turimos idėjos potencialas bei motyvacija ją įgyvendinti“, – teigia A. Aleknavičius.
Dalyvių registracija vykdoma iki rugpjūčio 18 dienos.