Kasmet vasaros laikotarpiu jaunuosius tyrėjus suburia Kauno technologijos universiteto (KTU) Doktorantūros mokyklos organizuojama Tarptautinė doktorantų vasaros mokykla. Visą savaitę trukęs renginys šiais metais sulaukė 29 dalyvių iš 10 skirtingų Europos šalių.
„Dalyvavimas tokiuose renginiuose plečia akiratį ir atveria naujas galimybes bei padeda megzti ryšius. Esu įsitikinęs, jog jaunieji tyrėjai įgavo ne tik teorinių žinių, bet ir praktinių įgūdžių, kurie padės jiems tapti sėkmingais savo srities mokslininkais, gebančiais efektyviai komunikuoti idėjas ir dalintis gerąja patirtimi“, – teigia KTU mokslo prorektorius prof. Kęstutis Baltakys.
KTU Doktorantūros mokyklos vadovės Redos Žilėnaitės teigimu, ši mokykla yra puiki galimybė visų mokslo ir meno sričių doktorantams įgyti ir patobulinti bendrąsias kompetencijas, kurios yra ypatingai svarbios tiek studijuojant, tiek jau įsidarbinus.
Renginio akcentas – tarptautinių lektorių patirtis
Doktorantūros vasaros mokykla kiekvienais metais siūlo įvairiapusišką mokymo programą, kurioje jaunieji tyrėjai gali įgyti vertingų žinių ir praktinių įgūdžių.
„Tai ketvirtas kartas, kai dalyvauju šiame renginyje ir skaitau paskaitas. Kaip visada, buvo labai malonu matyti entuziastingus studentus iš įvairių disciplinų ir šalių, aktyviai dalyvaujančius diskusijose. Grupė buvo gyvybinga, pilna jaunų akademikų, turinčių aiškių ambicijų. KTU doktorantūros vasaros mokykla įsitvirtino kaip doktorantūros mokymų standartas. Tai renginys, kuriame būtina dalyvauti!“, – sakė profesorius iš Gento universiteto Frank Witlox.
Teigiamų emocijų apie renginį neslėpė ir patys dalyviai.
„Kiekviena diena buvo labai intensyvi, tikslinga ir gerai suplanuota, o vakarais buvome laisvesni ir galėdavome pabendrauti vieni su kitais. Ekskursijos buvo informatyvios ir įdomios, maistas skanus, o dauguma lektorių išties patyrę, įdomūs ir neįtikėtinai išmanantys savo amatą. Man ypač patiko profesorių F. Witlox ir W. Blokzijl paskaitos. Jų pranešimai buvo tikrai smagūs, įtraukiantys ir be galo vertingi. Tikiuosi, kitais metais taip pat dalyvauti šiame renginyje ir pasiklausyti jų paskaitų“, – įspūdžiais apie renginį dalinosi informatikos mokslo krypties doktorantas Ernestas Uzdila.
„Labai džiaugiuosi, kad vasaros mokyklos dalyviai buvo aktyvūs tiek paskaitų, tiek socialinės programos metu ir noriai įsitraukė į visas organizuotas veiklas. Doktorantams didelį įspūdį paliko ekskursijos Kuršių Nerijoje ir Palangoje, o taip pat pažintinė edukacija su gintaru, kurios metu kiekvienas pasigamino ir po papuošalą atsiminimui“, – sakė renginį organizavusi Doktorantūros mokyklos projektų vadovė Simona Devenytė-Janauskienė.
KTU organizuojama 8-oji tarptautinė doktorantų vasaros mokykla dar kartą įrodė, kad tokie renginiai yra itin svarbūs jauniesiems tyrėjams ir prisidedanti prie jų profesinio augimo ir sėkmės.
„Vasaros mokyklas organizuojame jau aštunti metai, todėl kiekvieną kartą stengiamės suburti profesionalią lektorių komandą, kurių dėstomi dalykai atlieptų pačias aktualiausias doktorantams sritis, ir tuo pačiu sukurti galimybę jauniesiems tyrėjams užmegzti ryšius. Vasaros mokykloje laukiami visų kursų doktorantai, todėl jau šiais metais priimtieji į doktorantūros studijas turės puikias galimybės prisijungti prie kitų metų 9-osios KTU tarptautinės doktorantų vasaros mokyklos“, – sakė KTU Doktorantūros mokyklos vadovė R. Žilėnaitė.