Kasmetis Klaipėdos universiteto Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto (KU JTGMF) renginys „Inžinierių dienos“ ir šiemet į vieną būrį sukvietė studentus, dėstytojus, socialinius partnerius iš uostamiesčio verslo įmonių, kolegas iš kitų aukštųjų mokyklų bei moksleivius.
Tradicinis pavasario renginys – erdvė susitikimams, diskusijoms, profesinių naujovių pažinimui bei būsimųjų specialistų galimybė susipažinti su potencialiais darbdaviais, išklausyti jų veiklų pristatymus, iš pirmų lūpų išgirsti naujausias žinias apie karjeros galimybes, tiesiogiai pabendrauti su įmonių atstovais prie jų stendų.
Šiemečių „Inžinierių dienų“ auditoriją gausiai papildė moksleiviai iš gimnazijų, su kuriomis bendradarbiauja Universitetas. Jeigu anksčiau pagrindinis šio renginio tikslas buvo sudaryti galimybes studentams pažinti potencialius darbdavius, dabar turime ir kitą, ne mažiau aktualų tikslą – populiarinti inžinerijos studijas, sudominti jomis moksleivius, pritraukti į šią sritį kuo daugiau talentų“,– šių metų renginio sėkme pasidžiaugė KU JTGMF dekanas prof. dr. Viktoras Senčila.
„Inžinierių dienų“ pranešimuose gilintasi į tai, kokiomis kompetencijomis turėtų pasižymėti ateities inžinieriai. Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos atstovas pristatė Klaipėdos uosto įgyvendinamus infrastruktūros projektus, kurie uostamiesčiui leistų siekti energetikos centro, kuriame bus vystomos vėjo jėgainių ir vandenilio technologijos, statuso. Pirmąkart KU Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakultete lankėsi AB „Kelių priežiūra“ ir UAB „Agrokoncernas“ atstovai. Pastarojo Personalo ir projektų skyriaus vadovė Onutė Verygaitė pristatė karjeros perspektyvas moderniame žemės ūkyje, strateginius koncerno projektus, kurie orientuoti į atsinaujinančią energetiką, modernių žemės ūkio kompleksų kūrimą, jų robotizaciją bei skaitmenizaciją.
Auditorijai savo veiklas, projektus bei mokslinius tyrimus pristatė ir studentai, būsimieji inžinierijos profesionalai. Renginio svečiai turėjo galimybę susipažinti su KU JTGMF mokymo baze, ne tik išvysti, bet ir išbandyti studentų-inžinierių sukonstruotus ar iki naujos technologinės kokybės ištobulintus kvadrokopterį, riedlentę, kavitacijos bei vibracijų fiksavimo prietaisus.
Renginyje buvo pristatytas KU drauge su partneriais kitose šalyse įgyvendinamas projektas „Nauji antreprenerystės siekiai skaitmeniniame amžiuje: skaitmeninė antreprenerystė“ - „Newdigiship“. Jo rezultatas – inovatyvi edukacinė programa, skirta jaunų žmonių nuotoliniam mokymui ir jų skaitmeninės antreprenerystės kompetencijų stiprinimui.
„Inžinierių dienas“ vainikavo tradicinis KU JTGMF studentų atstovybės organizuotas protmūšis, kuriame savo proto miklumą pasitikrino studentai, dėstytojai bei moksleiviai Klaipėdos universiteto „Žemynos“ ir „Baltijos“ gimnazijų. Nugalėtojais tapo JTGMF ir „Baltijos“ gimnazijos moksleivių jungtinė komanda.