Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 21 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 20 d. 16:22
Birštonas pristato mobiliąją programėlę gyventojams: dešimtys nuolaidų ir kurorto informacija telefone
Balandžio 20 d. 10:12
KTU aviacijos inžinerijos ekspertai: kokios yra tikrosios lėktuvų katastrofų priežastys?
Balandžio 19 d. 16:13
Ką daryti, kad telefonas nesijungtų prie kitos šalies tinklo
Balandžio 19 d. 10:50
Paaiškino, kokių pokyčių elektros kainoms gyventojams atneša didėjanti gamyba iš atsinaujinančių energijos išteklių
Balandžio 18 d. 20:20
Kompiuteriniai žaidimai jau tapo kasdienybės dalimi: ar tai naujos kartos pramoga, o gal blogis?
Balandžio 18 d. 17:27
KTU ekspertai: domenų varduose – švepluojama, lietuviška programinė įranga – nepageidaujama
Balandžio 18 d. 14:32
„Yukon Group“ žengia į gamtos stebėjimo rinką
Balandžio 18 d. 11:27
Saulės elektrinių galia dažnai viršija namų ūkių poreikius
Balandžio 18 d. 08:32
Verslo klasė elegancijos viršūnėje: Naujasis „A6 Sedan“
Balandžio 17 d. 20:32
Ruošiatės pietauti prie savo darbinio kompiuterio? Štai priežastys, kodėl to geriau nedaryti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

IT mokslo sektoriui stiprinti – 18 mln. eurų valstybės investicijų

Publikuota: 2024-02-18 19:29
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: el. paštas LR švietimo ir mokslo ministerija

Sparčiai vystantis informacinėms technologijoms ir stebint augantį IT mokslininkų poreikį, valstybė reikšmingai investuoja į IT mokslo sektoriaus stiprinimą. Pagrindinis tikslas – į mokslinę veiklą naujausiose IT srityse įtraukti kuo daugiau mokslininkų ir studentų, vykdyti aukšto lygio IT studijas ir mokslinius tyrimus, orientuotus į visuomenės iššūkius.

IT mokslo sektoriui stiprinti – 18 mln. eurų valstybės investicijų

Šiemet startuoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos bei Lietuvos mokslo tarybos (LMT) inicijuota programa „Informacinės technologijos mokslo ir žinių visuomenės plėtrai“, kurios įgyvendinimui iki 2028 m. skirta 18 mln. eurų valstybės investicijų.

„Tai pirma tokia programa Lietuvoje, kuria iš esmės stipriname IT mokslą – valstybės prioritetinę sritį. Mūsų IT sektorius sparčiai auga, tačiau tam, kad verslas šioje srityje galėtų kurti dar daugiau pridėtinės vertės, reikalingas išvystytas mokslas, žmogiškasis potencialas. Naujiems talentams ir kvalifikuotiems specialistams į IT mokslo sektorių pritraukti numatėme tikslingas investicijas. Tai padės tobulinti ir IT mokslinių tyrimų kokybę, siekti aukščiausio lygio IT krypties studijų ir mokslo“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

LMT pirmininkas Gintaras Valinčius tikisi, kad programa turės pozityvų poveikį šalies ekonominei, socialinei ir kultūros plėtrai.

„Naujų mokslo žinių ir žinojimo kūrimas neabejotinai daro poveikį šalies pažangai ir mokslo raidai, kuria pridėtinę vertę visuomenės gerovei. Kurdami šią programą, tikslingai siekėme įgyvendinti valstybinius strateginius tikslus ̶ sutelkti išteklius mokslo kryptyse, kurios užtikrintų žinių kaupimą, atsinaujinimą bei perdavimą, būtiną prioritetinių sveikatos, pramonės ir viešojo sektoriaus sričių plėtrai. Konsultuodamiesi su ekspertais, akademine bendruomene, socialiniais partneriais, parengėme programą, kuri, tikimės, duos realius rezultatus: didins tyrėjų informacinių ir kvantinių technologijų mokslo srityse, skaičių ir jų kompetencijas. Taip pat programos įgyvendinimas atvers naujas galimybes plėtoti tarptautinį bendradarbiavimą bei mokslinius mainus“, – sako G. Valinčius.

Galimybė tyrėjams stažuotis užsienyje

Įgyvendinant programą siekiama kurti konkurencingą aplinką tyrėjams, padėti Lietuvai tapti matoma ir pripažinta tarptautinėje mokslo ir technologijų arenoje.

Tam numatytas valstybės finansavimas remti tyrėjus ir jų mokslinių tyrimų grupes: kuo daugiau informatikos, informatikos inžinerijos ir kitų mokslo krypčių tyrėjų įtraukti į taikomuosius mokslinius tyrimus, skatinti stojančiuosius rinktis informatikos mokslų studijas.

Siekiant pritraukti daugiau aukšto lygio užsienio mokslininkų, jie bus kviečiami įsidarbinti Lietuvos mokslo ir studijų institucijose. Taip pat planuojama plėsti tarptautinį bendradarbiavimą, Lietuvos tyrėjus skatinti stažuotis užsienyje, o įgytas žinias pritaikyti grįžus į tėvynę.

Programos įgyvendinimą prižiūrės LMT suburta mokslo bendruomenės atstovų grupė. Projektų rezultatų ir poveikio vertinimui numatoma kviesti nepriklausomus užsienio ekspertus. Visuose programos etapuose visuomenė bus supažindinama su paraiškų vertinimo rezultatais, poveikiu šalies raidai ir mokslo pažangai.

Pirmuosius kvietimus teikti paraiškas LMT planuoja skelbti artimiausiu metu.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
VU studentų komanda triumfavo kvantinių skaičiavimų hakatone: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentai iškovojo pirmąją vietą tarptautiniame kvantinių technologijų hakatone, kuriame pasiūlė vieno iš aktualiausių šių dienų klausimų – kaip tvariai krauti elektromobilius – sprendimą.

Jaunieji mokslininkai bus kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir inicijuoti tyrimus

Jaunieji mokslininkai šiemet bus kviečiami burti savo pirmąją komandą ir vadovauti mokslinių tyrimų grupėms, kurių inicijuotiems projektams įgyvendinti valstybė skirs finansavimą. Vieno projekto biudžetas galėtų siekti iki 350 tūkst. eurų.

„Airtech“ ir „Scalewolf“ surengė pirmuosius Lietuvoje vaikų dronų mokytojų mokymus

Š. m. balandžio 4–6 d. Lietuvos neformaliojo švietimo agentūra kartu su inovacijų akceleratoriumi „Scalewolf“ surengė specializuotus mokymus būsimiems „Airtech“ vaikų dronų būrelių vadovams.

2025 m. balandis
2025-04-16 19:14
Už virtualius dviejų dėstytojų dvynius VU Teisės fakultetui skirtas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimas
2025-04-15 09:25
KTU EEF inovacijų ir mokslo savaitė: nuo Lustų akademijos atidarymo iki didžiausių šalies energetikos problemų sprendinių
2025-04-11 12:28
Lietuvos universitetai: generatyvinis dirbtinis intelektas – galimybė stiprinti studijų kokybę
2025-04-07 21:04
Dirbtinis intelektas priimtas studijuoti universitete
2025-04-06 19:43
Vytauto Didžiojo universitetas kviečia mokytojus dalyvauti virtualiuose seminaruose
2025 m. kovas
2025-03-28 09:23
Visos profesinio mokymo įstaigos kviečia į atvirų durų dienas balandžio 10–11 d.
2025-03-25 21:09
Renkuosi profesiją: kur ieškoti informacijos ir kokių dviejų klaidų vengti
2025-03-21 09:21
Bus parengtos rekomendacijos visoms mokykloms dėl mobiliųjų telefonų naudojimo
2025-03-17 18:34
KU išankstinis priėmimas – tavo šansas planuoti ateitį, o ne laukti nežinioje
2025-03-13 13:21
Kazickų šeimos fondas tęsia paramą talentingiausiems Universiteto studentams
2025-03-13 10:32
„Founderz“ ir „Microsoft“ Lietuvos moterims pristato nemokamus DI įgūdžių mokymus
2025-03-07 21:06
Dronai vaikams: nuo įtraukiančių varžybų iki profesionalaus pilotavimo
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama