Šiuolaikiniame pasaulyje vis dažniau kyla grėsmės kibernetiniam saugumui, o žinių ir techninių įgūdžių kaip jas valdyti ir reglamentuoti pramonės ir viešajame sektoriuose, nepakanka. Kibernetinio saugumo užtikrinimas – tai globalus klausimas, apimantis ne tik paprastų piliečių, smulkaus ir stambaus verslo saugumą, bet ir įtakojantis valstybių nacionalinį saugumą. Todėl jau dabar labai svarbu rengti pakankamą skaičių kvalifikuotų specialistų, dirbančių kibernetinio saugumo valdymo ir duomenų apsaugos srityse.
Mykolo Romerio universitetas (MRU) kartu su 35 partneriais iš 14 šalių pradeda įgyvendinti 20 mln. eurų vertės Europos Sąjungos (ES) finansuojamą projektą Digital4Securit. Partneriai kolektyvinėmis pastangomis parengs ir pradės įgyvendinti naują inovatyvią, į rinką orientuotą daugiakultūrinę Europos kibernetinio saugumo magistro programą, kuri suteiks išsamių kibernetinio saugumo valdymo, atitikties teisės aktų reikalavimams ir techninių žinių bei kompetencijų. Projekto įgyvendinimas numatytas ketveriems metams.
Atkreipdamas dėmesį, kad MRU jau eilę metų vykdo magistro lygmens „Kibernetinio saugumo valdymo“ studijų programą, Digital4Security projekto vadovas iš MRU pusės, Viešojo valdymo ir verslo fakulteto dekanas prof. dr. Darius Štitilis įsitikinęs, kad dalyvavimas šiame projekte padės Universitetui žengti į dar aukštesnį kibernetinio saugumo studijų lygį, tiek studijų kokybės, tiek socialinių partnerysčių, tiek naujoviškų studijų metodų kontekste. Pasak prof. dr. D. Štitilio, mokslinių tyrimų srityje partnerystė su kitais projekto partneriais neabejotinai sudarys galimybes dar giliau pažvelgti į skaitmeninės transformacijos bei kibernetinio saugumo problematiką.
„Digital4Security yra novatoriška Europos kibernetinio saugumo valdymo ir duomenų valdymo magistrantūros programa, kuria siekiama suteikti būtiniausių kibernetinio saugumo valdymo, reguliavimo ir techninių įgūdžių, reikalingų kovojant su esamomis ir naujomis kibernetinio saugumo grėsmėmis. Šiuo projektu siekiama sustiprinti Europos pramonės sektorių atsparumą kibernetinėms atakoms, apsaugoti ekonominę gerovę ir sustiprinti ilgalaikį konkurencingumą bei augimą“, – sako MRU Viešojo valdymo ir verslo fakulteto dekanas Darius Štitilis.
Projekto Digital4Security misija susijusi su gebėjimu prisitaikyti ir reaguoti į rinkos ir pramonės poreikius, pabrėžiant nuolatinį vystymąsi, kad būtų galima veiksmingai kovoti su dabartinėmis ir būsimomis kibernetinio saugumo grėsmėmis. Projektas padės Europos verslo bendrovėms mažinti saugumo riziką, kurti patikimas apsaugos priemones ir kvalifikuotai valdyti kibernetinius incidentus. Be to, Digital4Security atitinka programos „Skaitmeninė Europa“ tikslus, nes daugybė absolventų galės iš karto po studijų pradėti dirbti kibernetinio saugumo srityje.
Galutinis projekto tikslas - perkvalifikuoti ir patobulinti absolventų, specialistų, vadovų ir verslo lyderių kvalifikaciją, suteikiant jiems galimybę tapti „kibernetinio pasitikėjimo“ specialistais ir įgyjant kibernetinio saugumo valdymo žinių, reikalingų kibernetinio saugumo infrastruktūrai stiprinti ir griežtoms incidentų prevencijos ir valdymo procedūroms įgyvendinti.