Gegužę Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vizitą surengė Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) tarptautinė ekspertų grupė, kuri įvertino VDU vykdomą veiklą. Visose kategorijose VDU buvo skirti aukšti įvertinimai, todėl universitetas buvo akredituotas maksimaliam septynerių metų laikotarpiui. Ekspertai pripažino, kad universitetas išsiskiria visoje Europoje savo siūlomų studijų lankstumu, taip pat – sėkmingu universitetų susijungimu, dalyvavimu Europos universitetų aljanse „Transform4Europe“, Ukrainos centro įkūrimu, aukšta mokslinių tyrimų ir infrastruktūros kokybe.
VDU Leonido Donskio biblioteka
Ekspertai skyrė VDU įvertinimą „labai gerai“ valdymo, studijų ir mokslo (meno) bei įtakos regioninei ir nacionalinei plėtrai kategorijose, o vertinimą „gerai“ – kokybės užtikrinimo kategorijoje.
Pasak ekspertų grupės, vykdydamas susijungimą su Aleksandro Stulginskio ir Lietuvos edukologijos universitetais, VDU labai gerai išplėtojo valdymo procesus, sėkmingai išnaudodamas universitetų sinergiją ir pakeldamas darbuotojų atlyginimus. Taip pat pažymima, jog VDU yra aktyvus aljanso „Transform4Europe“ narys – šis aljansas kuria ateities aukštojo mokslo viziją Europoje, suvienydamas 10 žemyno universitetų.
VDU sulaukė teigiamo įvertinimo ir už kokybės užtikrinimą, platų siūlomų paslaugų spektrą darbuotojams ir studentams. Vertinimo išvadose išskiriamas universiteto įkurtas Ukrainos centras Vilniuje, kuriame per metus apsilankė net 24 tūkst. ukrainiečių. Šiame centre ukrainiečiams siūlomos įvairios kultūrinės, švietimo ir bendruomeninės veiklos. Tai – pirmasis tokio pobūdžio centras pasaulyje, kuris buvo įsteigtas bendromis LR Prezidentūros, Ukrainos ambasados Lietuvoje ir VDU pastangomis.
Studijų ir mokslo (meno) veiklai buvo skirtas labai geras įvertinimas – universitetas siūlo lanksčias, dinamiškas studijas, remiantis liberaliųjų menų tradicijomis ir leidžiant studentams individualiai derinti savo studijas. Šis individualumas ir lankstumas studijose išskiria VDU iš kitų institucijų ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje, pabrėžia ekspertai. Išvadose taip pat nurodoma, jog VDU siūlo puikias tarptautines galimybes studentams, dėstytojams, mokslininkams ir darbuotojams, pavyzdžiui, kaip „Transform4Europe“ narys.
SKVC tarptautinė ekspertų grupė labai gerai įvertino ir universiteto įtaką regioninei bei nacionalinei plėtrai. Pripažinta, jog VDU vykdydamas studijas glaudžiai bendradarbiauja su įvairiais socialiniais partneriais ir remiasi jų rekomendacijomis. Taip pat pabrėžiama, kad universitetas siūlo itin plačias galimybes mokymuisi visą gyvenimą, kurios tenkina įvairiausių besimokančiųjų poreikius.
Vytauto Didžiojo universiteto veiklos vertinimo grupei vadovavo prof. Philippe Dinkel. Vertinimo sekretorė: Brenda Eade. Grupės nariai: prof. dr. Daire Keogh, dr. Peter Wells, Renata Guobužaitė, Gaga Gvenetadze. SKVC vertinimo koordinatorė: Kamilė Radzevičiūtė.
Studijų kokybės vertinimo centro (SKVC) išorinis vertinimas privalo būti atliekamas ne rečiau kaip kas 5 metus, o jo vertinimo rezultatai turi būti skelbiami viešai. Tai numatyta Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme (22 str. 5 d.).