Pirmajam priėmimo į magistrantūros studijas etapui pasibaigus, Kauno technologijos universitetas (KTU) visus nespėjusius ir svarstančius šiais mokslo metais studijuoti magistrantūroje, kviečia nuo liepos 10 d. teikti paraiškas antrajame priėmimo etape. Pirmojo etapo rezultatai – daugiausiai į magistrantūros studijas užsiregistravusių studentų per pastaruosius dvejus metus.
Birželio 26 d. pasibaigė pirmasis prašymų teikimo į magistrantūros studijas etapas. Nuo šiandien iki liepos 23 d. pageidaujantys studijuoti asmenys gali teikti paraiškas antrajame etape į KTU 54 antrosios pakopos (magistrantūros) studijų programas. Valstybės finansuojamų vietų dar liko visose studijų krypčių grupėse.
Magistras prisitaikantis prie tendencijų
Daugiausia stojančiųjų pirmuoju prioritetu šiais metais rinkosi KTU Ekonomikos ir verslo, Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakultetų studijų programas. Taip pat susidomėjusių skaičius išaugo Elektros ir elektronikos bei Statybos ir architektūros fakultetuose.
Įgytas magistro laipsnis darbo rinkoje – tai įrodymas, jog žmogus yra pasiryžęs nuolat mokytis ir tobulėti profesinėje srityje. Magistro laipsnį turintys darbuotojai būna dažniau paaukštinti pareigose, gauna didesnį atlyginimą, atlieka sudėtingesnes užduotis bei užima vadovaujančias pozicijas.
Viena labiausiai besikeičiančių sričių – informacinės technologijos. IT sritis sparčiai vystosi, o technologijų tendencijos greitai keičiasi. Todėl šios srities specialistams yra ne tik svarbu nuolat susipažinti su naujausiais pasiekimais, moksliniais tyrimais ir geriausia šios srities praktika, bet ir įgyti lyderystės, organizacinius ir komandos valdymo gebėjimus.
Šiuos gebėjimus lavina 3 semestrų „GIFTed Masters“ ugdymo programa, orientuota į motyvuotų antrosios pakopos studentų vadovavimo žinių, įgūdžių ir gebėjimų ugdymą. Programos metu studentai per įvairialypes patirtis – seminarų ir mokymų, įgūdžių treniruočių, iššūkių ir individualių konsultacijų formomis – analizuoja asmeninio ugdymo, vadovavimo bei komandos formavimo temas.
Į šią programą kviečiami visi pirmo kurso KTU magistrantūros studijų studentai, kurių stojamasis konkursinis balas į universitetą yra ne mažesnis nei 7.
Universiteto alumnė ir chemikė Greta Radzevičiūtė jau studijų metu pastebėjo, jog „GIFTed“ programoje gausu motyvuotų, užsidegusių veikti žmonių, su kuriais studentė rado daug bendrų interesų. Tas paskatino Gretą pretenduoti į „GIFTed Masters“ programą.
„Nors pretenduoti į KTU vykdomą talentų ugdymo programą „GIFTed Masters“ buvo nedrąsu, ši programa įkvėpė siekti daugiau“, – sako studentė.
Dalindamasi įspūdžiais, Greta pasakoja, jog „GIFTed Masters“ programoje ją labiausiai įkvėpė „Viešojo kalbėjimo ir derybų“ mokymai, kurių metu buvo apžvelgti žmonių tipai, elgesio principai: „Šiais laikais greitai besikeičiančioje darbo rinkoje yra svarbu suprasti tuos principinius dalykus ir jų nepamiršti stresinių situacijų metu“.
KTU siūlo ne tik studijas, bet ir kompetencijas
Net 28-iose magistrantūros studijų programose yra taikomas MA+ kompetencijų modelis, leidžiantis magistrantams rinktis krypties eksperto arba tarpkrypčio eksperto kelią. Siūlomuose papildomuose moduliuose bus galima išmokti ir tobulinti įvairias kalbas (ispanų, italų, švedų ir t.t.), kompiuterinio vizualizavimo technologijas ar net duomenų saugą, analitiką.
Kiekvienos magistrantūros studijų programos apraše yra pažymėta, ar tarp studijų alternatyvų yra numatyta MA+ galimybė. Kompetencijas įgyti padeda KTU dėstytojai bei verslo ir viešojo sektoriaus organizacijos, kurių darbuotojai skaito paskaitas, teikia temas baigiamiesiems studentų darbams ir į praktiką orientuotas užduotis projektams.
MA+ kompetencijų pasirinkimas vykdomas jau įstojus į universitetą, KTU Akademinėje informacinėje sistemoje. Šių kompetencijų įgijimą įrodo KTU pažymėjimo suteikimas ir įrašas magistro diplomo priedėlyje.
Teikti priėmimo prašymą antrajame etape galima prisijungus prie universiteto Magistrantūros priėmimo informacinės sistemos (MPIS).
Dėl studijų programos pasirinkimo kviečiame konsultuotis tel. +370 679 44 555 arba el. p. pasikalbam@ktu.lt.