Puslaidininkių fizikos institutas kartu su Biochemijos, Biotechnologijų, Chemijos ir Fizikos institutais baigė įgyvendinti 1,5 metų trūkusį projektą „Mokslininkų kvalifikacijos gerinimas medžiagotyros, biotechnologijos ir aplinkotyros srityse“. Lietuvos mokslininkams buvo surengta per 160 tarpdisciplininių, vadybos ir inovacijų valdymo mokymų. Projektui finansuoti buvo skirta 1,4 mln. litų Europos Sąjungos struktūrinių fondų ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų.
„Projekto įgyvendinimo patirtis parodė, kad tokie mokymai padeda didinti Lietuvos mokslo konkurencingumą ir paskatina bendradarbiavimą su verslu. Manau, kad seminaruose dalyvavę 573 dalyviai bus geriau pasiruošę įveikti mūsų mokslui kylančius iššūkius“, – sakė Puslaidininkių fizikos instituto direktoriaus, profesorius ir habilituotas daktaras Steponas Ašmontas.
Pasak jo, verslui aktualūs tyrimai dažnai vykdomi mokslų sandūroje, o tarpdisciplininių žinių trūkumas yra viena pagrindinių Lietuvos mokslo problemų. Tarpdisciplininiams mokymams projekto rengėjai skyrė didžiausia dėmesį, surengta per 100 šios srities seminarų. Inovacijų valdymo ir vadybos temoms buvo skirta atitinkamai 11 ir 46 mokymų.
Seminarus mokslininkams vedė 80 lektorių – 62 Lietuvos specialistai ir 18 mokslininkų iš užsienio. Atrenkant specialistus tarpdisciplininių mokymų organizavimui, ypatingas dėmesys buvo skiriamas medžiagotyros, biotechnologijos ir aplinkotyros sritims. Jos Lietuvos mokslo ir technologijų baltojoje knygoje yra išskirtos kaip ypatingai svarbios Lietuvos ekonomikai.
Planuotas kaip teorinių seminarų ciklas, vėliau projektas buvo išplėstas ir papildytas mokslininkams skirtais praktiniais užsiėmimais su naujausia tyrimų įranga. Pasak prof. S.Ašmonto, tokia mokymų forma, kai pagal teorinių mokymų tematiką rengiami ir praktiniai užsiėmimai, padėjo ne tik geriau įsisavinti žinias, bet ir suteikė skirtingų mokslo institutų specialistams bendro darbo patirties.
„Tokia patirtis parodė, kad bendrų institutų projektų rengimas tikrai pasiteisina. Bendradarbiavimas vis intensyvėja, ateityje inicijuosime ir daugiau bendrų projektų“, – sakė prof. S. Ašmontas.
Kiekvienas mokymų dalyvių vidutiniškai dalyvavo 5 seminaruose, po kiekvieno jų mokslininkai gaudavo mokymų tezių sąvadus ir iliustracinės medžiagos.
Iš beveik 300 Puslaidininkių fizikos instituto darbuotojų 75 turi mokslų daktaro, 25 – habilituoto daktaro mokslinį laipsnį. Institute dirba 15 profesorių. 2005 m. instituto mokslininkai Lietuvos ir užsienio spaudoje publikavo 164 straipsnius.