Lietuvos valstybinis mokslo ir studijų fondas šiemet aukštųjų technologijų projektams remti skyrė 7 mln. Lt. Tai 45,77 proc. didesnė suma nei pernai – 2006 m. aukštųjų technologijų projektams įgyvendinti buvo išmokėta 4,8 mln. Lt.
„Siekdamos didinti Europos Sąjungos ekonominį konkurencingumą, šalys narės stengiasi kiekvienais metais didinti paramą aukštųjų technologijų projektams. Lietuva – ne išimtis. Jei paramos šiai sričiai augimo tempus išlaikytume ir ateityje, tai svariai padėtų gerinti mūsų šalies ekonominį konkurencingumą,“ – teigė Sigitas Renčys, Lietuvos valstybinio mokslo ir studijų fondo direktorius. Iš 43 pateiktų informacinių technologijų, lazerių technologijų, mechatronikos, nanotechnologijos ir elektronikos, biotechnologijos sričių projektų paremti 26 projektai, kurie bus įgyvendinami 2007–2009 metais.
Didžiausią finansavimą gavo itin perspektyvi Lietuvoje lazerių technologijų sritis – 1,925 mln. Lt. Didžiausia Fondo paramos suma – po 390 tūkst. Lt – skirta Vilniaus universiteto projektams „Organinės elektronikos medžiagos ir prietaisai energiją taupančioms technologijoms“ ir „Aukštųjų energijų spinduliuotės detektavimo ir radiacinių defektų inžinerijos technologijų vystymas“ ir Puslaidininkių fizikos instituto projektui „Nanostruktūrizuotų manganitų sluoksnių tyrimai ir jų taikymas energetikoje ir aukšto dažnio elektronikoje“, remiamiems pagal nanotechnologijų ir elektronikos kryptį.
Pasak Fondo vadovo, daugiausiai paremta Vilniaus universiteto ir Kauno technologijos universiteto parengtų projektų. Visi projektai įgyvendinami kartu su partneriais iš Lietuvos ir kitų šalių: mokslo įstaigomis, ūkio subjektais.
„Toks bendradarbiavimas labai svarbus ir Lietuvos mokslui, ir ekonomikai: suvienijamos mokslo pajėgos, įgyvendinami praktinę reikšmę turintys moksliniai projektai, kurių rezultatai naudingi ne tik tam tikriems verslo subjektams, bet ir visai Lietuvos ekonomikai, pritraukiamos užsienio investicijos, – sakė S. Renčys. – Taip pat sukuriamos darbo vietos labiausiai kvalifikuotiems, gabiausiems specialistams, sudaromos sąlygos jiems likti dirbti Lietuvoje“.
Fondo direktorius S. Renčys teigia, kad atrenkant remtinus projektus atsižvelgiama į tai, kiek jie atitinka pasirinktą sritį, koks ūkio subjektų indėlis į juos. Taip siekiama suartinti mokslą su verslu.
Ši parama skiriama pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintą Aukštųjų technologijų plėtros 2007–2013 metų programą, kurios tikslas – padėti plėtoti Lietuvoje ne tik jau esamas aukštųjų technologijų gamybos kryptis, turinčias mokslinį potencialą, bet ir naujas, perspektyvias, įgalinančias gaminti produktus, konkurencingus pasaulio rinkoje.