Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus dalyvavo pirmajame naujos sudėties Žinių visuomenės tarybos posėdyje.
Susitikime Lietuvos vadovas pastebėjo, kad nuo Žinių visuomenės tarybos įkūrimo 2001 metais padaryta didelė pažanga žmonių elektroninio raštingumo srityje, tačiau ji dar nepakankama. Pasak Respublikos Prezidento, dabar Taryba turėtų imtis strateginių žinių visuomenės plėtros klausimų ir telkti politines partijas, mokslo institucijas bei visuomenines organizacijas bendram sutarimui dėl prioritetinių tikslų.
„Šiandien mums kyla nauji iššūkiai. Svarbiausiu siekiu turėtų tapti sprendimų paieška, efektyvių politikos instrumentų ir lanksčių struktūrų, gebančių prisitaikyti prie laikmečio, kūrimas, o ne bevaisė kova su pasekmių lavina“, - sakė Prezidentas V.Adamkus.
Šalies vadovas pabrėžė neįsivaizduojantis tolesnės žinių visuomenės raidos Lietuvoje be esminių reformų aukštojo mokslo sistemoje. Prezidentas pažymėjo, kad vien partijų pasiekto sutarimo dėl principinių reformos nuostatų nepakanka ir dabar laukia ilgas jų įgyvendinimo procesas.
Lietuvos vadovo nuomone, žinių visuomenės augimas yra glaudžiai susijęs su atviros ekonomikos veikimu ir mokslinių tyrimų plėtra.
„Investicijos į mūsų šalį ir ekonomiką ne tik stiprina ekonominį potencialą. Jos kelia žmonių gyvenimo kokybę, sukuria žmogaus savirealizacijai palankią aplinką, didina valstybės pasitikėjimą savimi ir kuria teigiamą įvaizdį užsienio šalių tarpe. Todėl turime sudaryti sąlygas kapitalo kaupimui mūsų šalyje, mokslinių tyrimų struktūrų prisitaikymui prie dabarties poreikių“, - sakė Lietuvos Respublikos Prezidentas.
Šalies vadovas pabrėžė, kad siekdami žinių visuomenės plėtros privalome sukurti aplinką, kuri padėtų atsiskleisti žmonių kūrybiškumui. Šio tikslo realizavimui turėtų būti dedamos bendros mokslo, verslo ir valstybės institucijų pastangos.
„Valstybės ir žmonių partnerystę įmanoma kurti tik puoselėjant tarpusavio pasitikėjimą, todėl ir toliau būtina mažinti administracinę naštą, kovoti su korupcija, pertvarkyti neefektyvias viešojo valdymo sistemas, - sakė Prezidentas V.Adamkus. – Tikiuosi, kad būtent Žinių visuomenės taryboje pavyks suburti stiprią politinę valią, žinias ir patirtį siekiant paspartinti žinių visuomenės plėtros procesus, prisidėti prie Lietuvai ypač svarbių reformų“.
Nuo 2001 metų veikiančios Žinių visuomenės tarybos prie Respublikos Prezidento sudėtis buvo atnaujinta atsižvelgiant į pasikeitusią Taryboje svarstomų klausimų tematiką ir apsisprendimą tolesnę veiklą koncentruoti į strateginius žinių visuomenės raidos veiksnius.
Žinių visuomenės tarybos nuolatiniais nariais nuo šiol bus Lietuvos Respublikos Seimo frakcijų atstovai, Vyriausybės kancleris, Mokslo tarybos pirmininkas, Investuotojų forumo, Infobalt, Žinių ekonomikos forumo, Užsienio lietuvių mokslininkų forumo atstovai.
Svarstant specifinius klausimus į posėdžius taip pat bus kviečiami Seimo komitetų atstovai, atsakingi Vyriausybės pareigūnai, asocijuotų struktūrų atstovai.