Elektronika.lt
 2024 m. rugsėjo 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Rugsėjo 29 d. 15:12
Geriausios „Galaxy S24“ funkcijos – pigiau: „Samsung“ flagmanų gretas papildė „Galaxy S24 FE“
Rugsėjo 29 d. 12:36
Vaizdo stebėjimas klasėse pamokų metu. Ar tai legalu?
Rugsėjo 29 d. 09:28
„Xiaomi“ pristatė naujus išmaniųjų telefonų flagmanus – dirbtinio intelekto funkcijos, naktinė fotografija ir produktyvumas
Rugsėjo 28 d. 18:28
Daugiau nei pusė apklaustųjų nori, kad dirbtinis intelektas palengvintų kasdienybę
Rugsėjo 28 d. 15:17
Vandeniliu varomas „Renault Master“ brėžia naujas ribas: 700 km nuvažiuojamas atstumas ir vos 5 minučių įkrovimas
Rugsėjo 28 d. 12:50
Politinis humoras: ar „TikTok“ ir memai veikia rinkėjų nuomonę?
Rugsėjo 28 d. 09:23
Prie Marijampolės pradedamos vienos moderniausių saulės elektrinių Baltijos šalyse statybos
Rugsėjo 27 d. 20:39
Kokia reali naujų importo tarifų kiniškiems elektromobiliams nauda Europai?
Rugsėjo 27 d. 17:38
Reikalavimai auga: finansų įmonėms teks užtikrinti skaitmeninį operacinį atsparumą
Rugsėjo 27 d. 14:23
Prancūzija pranešė sukūrusi pirmąjį pasaulyje lazerinį ryšį tarp kosmoso ir Žemės
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Jaunimą vis labiau domina perspektyvi kompiuterių inžinieriaus specialybė

Publikuota: 2022-07-13 21:06
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Kompiuterių inžinerija jau daug metų yra viena perspektyviausių profesijų. Tai dinamiška sritis, siūlanti plačias karjeros galimybes dirbant su išmaniaisiais elektroniniais įrenginiais, įterptiniais kompiuteriais, daiktų internetu, kompiuterių sistemomis ir kompiuterių tinklais, kibernetiniu saugumu. Vis daugiau jaunų žmonių atranda šią sritį ir renkasi kompiuterių inžinieriaus kelią. Kaip teigia Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) Kompiuterijos ir ryšių technologijų katedros vedėjas profesorius dr. Algirdas Baškys, šiandienos jaunimas jau turi nemažai žinių apie kompiuteriją.

Jaunuoliai kompiuteriais pradeda domėtis dar mokykloje, kai kurie iš jų lanko programavimo, elektronikos su įterptiniais kompiuteriais konstravimo būrelius, tad nemažai stojančiųjų turi šios srities žinių. Pasak profesoriaus, jiems ir studijuoti sekasi lengviau. Studijų metu studentai dažnai rodo iniciatyvą ir imasi įgyvendinti savo idėjas. „Yra studentų, kurie įkuria savo startuolius. Taip pat labai daug trečio, ketvirto kurso studentų pradeda dirbti aukštųjų technologijų įmonėse“, – pasakoja profesorius.

Studentai kuria šiuolaikiškus išmaniuosius prietaisus

„Vilnius Tech“ nuotrauka
„Vilnius Tech“ nuotrauka

Kompiuterių inžinerija vienija elektronikos inžinerijos ir informatikos sritis ir yra skaitmeninių technologijų, kompiuterių tinklų ir kompiuterių sistemų pažangos pagrindas. Kartu su technologijų pažanga vystosi ir kompiuterių inžinerijos studijos. „Tai sritis, kurioje negalima miegoti. Mes turime spėti paskui technologijų pažangą. Prieš gerą pusmetį mes eilinį kartą atnaujinome laboratorijas, turime naują, šiuolaikišką įrangą mokymuisi“, – sako A. Baškys.

Ši nauja įranga leidžia studentams eksperimentuoti, kurti šiuolaikiškus išmaniuosius prietaisus. „Studentai yra labai kūrybingi ir nebijo iššūkių, todėl, atlikdami baigiamuosius darbus, sukuria daug įdomių prietaisų. Pavyzdžiui, vienas mūsų studentas sukūrė gestų kalbos pirštinę. Tai išmani pirštinė su įterptiniu kompiuteriu. Žmogus, užsidėjęs ant rankos pirštinę, rodo gestus ir tokia išmanioji pirštinė, apdorojusi jutiklių signalus, „Bluetooth“ ryšiu perduoda informaciją į išmanųjį telefoną, kuris pasako arba užrašo ekrane, ką reiškia gestas. Šie baigiamieji darbai yra tik studentiški maketai, bet sulaukia dėmesio iš žiniasklaidos. Taip pat iš verslo. Yra atvejų, kai aptikę informaciją žiniasklaidoje, pasižiūrėti studentų darbų atvyksta ir verslininkai iš užsienio“, – teigia „Vilnius Tech“ profesorius.

Įterptiniai kompiuteriai ir jų programavimas – svarbi kompiuterių inžinerijos mokslų kryptis. Kiekvieno išmanaus įrenginio pagrindas yra įterptinis kompiuteris. Įterptiniai kompiuteriai leidžia valdyti robotus, automobilius, sudėtingus gamybos procesus ar išmaniuosius namus. Jie svarbūs plėtojant tokias technologijas, kaip daiktų internetas. Darbo rinkoje vis didėja poreikis specialistų, kurie sugeba įterptinius kompiuterius projektuoti, programuoti, diegti ir taikyti. Todėl neatsitiktinai viena iš studijų programos „Kompiuterių inžinerija“ specializacijų yra skirta įterptiniams kompiuteriams ir jų programavimui.

Kibernetinį saugumą dėsto daug patirties turintys profesionalai

Didėja ir kompiuterių sistemų specializacijos specialistų poreikis. Šios Kompiuterių inžinerijos studijų programos specializacijos studijose mokoma kurti, atnaujinti ir projektuoti kompiuterių sistemas. Studentai išmoksta kurti ir diegti saugius kompiuterių tinklus, įgyja žinių apie kibernetinio saugumo technologijas, kompiuterių programavimą ir išorinius kompiuterių įrenginius. „Kompiuterių sistemų, kompiuterių tinklų inžinierių paklausa šiandien taip pat yra labai didelė. Kiekviena įmonė turėtų turėti tokį specialistą“, – tvirtina A. Baškys.

Šioje studijų programos specializacijoje didelis dėmesys skirtas kibernetiniam saugumui. Studentai įgyja žinių apie kompiuterių tinkluose kylančias grėsmes, sužino kibernetinių atakų aptikimo ir atpažinimo būdus bei metodus, saugius duomenų perdavimo protokolus. „Kibernetinį saugumą dėsto dėstytojai, kurie dirba šioje srityje, taip pat vykdo mokslinę veiklą ir publikuoja darbus šia tema pasaulinio lygio žurnaluose. Jie turi daug praktinių žinių. Labai gerai, kad studentus moko specialistai dirbantys šį darbą. Jie žino srities naujoves, gali perduoti ne tik teorines žinias, bet ir papasakoti apie praktinį kibernetinio saugumo technologijų taikymą“, – sako profesorius.

Vykdant kompiuterių inžinerijos studijų programą aktyviai bendradarbiaujama su verslu. Įmonės studentams suteikia daug praktikos galimybių, taip pat skiria stipendijas. Pavyzdžiui, pasirinkę šią studijų programą, studentai galės pretenduoti į „Teltonikos“ įsteigtą 3000 eurų metinę stipendiją. Taip pat įgyvendinami bendri projektai su verslu – kuriami įvairūs kompiuterių inžinerijos sprendimai. Tai leidžia universiteto dėstytojams ir mokslininkams kelti kvalifikaciją.

Šiuo metu vyksta Bendrasis priėmimas į bakalauro ir vientisąsias studijas, kurio metu registruojami prašymai, laikomi stojamieji egzaminai ir kt.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Universitetų kelias į proveržį – per bendradarbiavimą, o ne konkuravimą

Viena didžiausių VDU stiprybių yra plačios aprėpties moksliniai tyrimai, kuriuose skirtingų sričių ir institucijų mokslininkai vienijasi ir tyrinėja pačius įvairiausius klausimus – nuo klimato kaitos ir dirbtinio intelekto iki daugiakalbystės, demografinių tyrimų ir miškininkystės. Tarpdiscipliniškumas, kai skirtingų mokslų ekspertai suvienija jėgas bendrame projekte, yra vienas kertinių sėkmės elementų.

ABB ir „Vilnius Tech“ partnerystė: investicija į jaunuosius inžinerijos talentus

Bendrovė ABB skyrė stipendijas dviems „Vilnius Tech“ Elektronikos fakulteto studentams, siekdama paskatinti jaunuosius talentus gilinti savo žinias ir tobulinti įgūdžius pasirinktose srityse.

Ypatingas dėmesys geotechnikos studentams – net 7 įmonės skyrė stipendijas

Vilniaus Gedimino technikos universitete susitiko būsimieji geotechnikai ir stipendijas Statybos fakulteto studentams skyrusių įmonių atstovai. Susitikimo metu buvo diskutuota apie geotechnikų trūkumą visame pasaulyje bei iš to gimstančias galimybes.

2024 m. rugsėjis
2024-09-24 19:45
Tarptautinis išsilavinimas – terpė skleistis intelektualiai ir pasaulietiškai asmenybei
2024-09-13 18:14
Tarptautinėje informatikos olimpiadoje Lietuvos mokiniai iškovojo du bronzos medalius
2024-09-13 15:23
VDU išlaiko lyderio pozicijas – didžiausias universitetas Kaune pagal pirmakursių skaičių
2024-09-10 21:11
Kazickų šeimos fondas lietuviams skyrė 50 tūkst. eurų STEM stipendiją studijoms užsienyje
2024-09-09 14:16
VDU STEAM didaktikos centras – mokslas, kūryba ir naujos perspektyvos
2024-09-04 11:07
Studentams su negalia – finansinė parama
2024-09-03 07:07
Išlydėti geriausiuose pasaulio universitetuose studijuosiantys ir grįžę Lietuvai dirbsiantys studentai
2024-09-02 09:15
Nuo šių metų LSP – daugiau nei studento pažymėjimas
2024-09-01 10:24
Panevėžys tobulina pedagogų pritraukimo programą
2024 m. rugpjūtis
2024-08-31 10:07
„airBaltic“ švenčia Technikos akademijos atidarymą
2024-08-30 17:46
Stojimo rezultatai – šimtukininkai renkasi KTU, išlaikyta aukšta studijų kokybė
2024-08-30 11:32
KURSUOK biudžete nuo rugsėjo 1 d. – papildomi 2 mln. eurų
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama