Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 29 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 29 d. 11:19
Pajėgiausio prabangaus elektrinio visureigio belaukiant: „Range Rover Electric“ prototipai testuojami ypač karštame ore
Lapkričio 29 d. 08:27
Dirbtinis intelektas kūryboje: partneris ar konkurentas?
Lapkričio 28 d. 20:29
Finansiniai sukčiai metų pabaigoje itin aktyvūs: pateikė patarimus, kaip atpažinti apgaules ir neprarasti pinigų
Lapkričio 28 d. 17:23
Autorių teisių pokyčiai: kas turėtų gauti atlygį už dirbtinio intelekto sugeneruotą paveikslėlį? (1)
Lapkričio 28 d. 14:39
Nuo triukšmo gelbėjatės ausinukais? Vaistininkė – apie tinkamą jų naudojimą
Lapkričio 28 d. 11:23
Nuo idėjos iki grąžos: ko reikia, kad DI sprendimai atsipirktų?
Lapkričio 28 d. 08:27
Vagys savo aukas gali surasti pasitelkiant „Google“ žemėlapių programėlę, tačiau jūs galite užkirsti jiems kelią
Lapkričio 27 d. 20:30
Didiesiems metų išpardavimams įpusėjus būkite budrūs: populiariausia sukčių schema – įvelti kurjerius ir siuntų tarnybas
Lapkričio 27 d. 17:23
„Sunly“ pradeda didžiausio Baltijos šalyse saulės jėgainių parko statybas
Lapkričio 27 d. 14:54
Bijote DI kurtų įstatymų? Pasirodo, jie gali stiprinti demokratiją
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Ar tvari elektronika gali sudominti šiuolaikinius studentus?

Publikuota: 2022-06-27 13:22
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Šiandienos pasaulis sunkiai įsivaizduojamas be elektronikos įrenginių. Sparčiai didėjant elektronikos įrenginių skaičiui, didėja ir elektroninių atliekų kiekis, kuris stipriai kenkia aplinkai. Šį iššūkį pasiryžę spręsti Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) Elektronikos inžinerijos studijų programos studentai, kuriems aktuali tvari elektronika, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Vilnius Tech“ nuotr.
„Vilnius Tech“ nuotr.

Sumaniai parengta studijų programa

Pasak Vilniaus Gedimino technikos universiteto („Vilnius Tech“) Elektroninių sistemų katedros vedėjo profesoriaus dr. Artūro Serackio, pastaruoju metu išaugo susidomėjimas Elektronikos inžinerijos studijų programa.

„Susidomėjimas šia studijų programa visada buvo didelis, o pastaruoju metu net kiek išaugo. Tarp stojančiųjų yra ir tų, kurie entuziastingai kažką konstravo dar mokykloje, ir tų, kurie pirmąkart susipažįsta su elektronikos sritimi. Tačiau svarbiausia – motyvacija“, – teigia A. Serackis.

Technologijoms nuolat keičiantis, keičiasi ir studijų programa. Vis dėlto, pasak profesoriaus A. Serackio, svarbiausia – elektronikos inžinerijos pagrindai, kuriuos studentams perduoda patyrę dėstytojai.

Taip pat siekiama, kad studentai pasiruoštų įvairioms atsakomybėms, tad studijų metu jie dirba prie inovacijų kūrimo projektų, išbando save ir projektuotojų, ir maketų kūrėjų, ir projektų vadovų vaidmenyse. Sumaniai parengta studijų programa yra gavusi „Investor‘s Spotlight“ kokybės ženklą. Pasirinkę šią studijų programą, studentai turės galimybę pretenduoti ir į „Teltonikos“ stipendiją.

Universitete puoselėjamas tvarumas

Studijų metu studentai sprendžia daug iššūkių. Vienas iš jų – tvari elektronika. Tvari elektronika šiandien yra ypač svarbi, siekiant padaryti kuo mažiau žalos aplinkai. Svarbus ir tvarus naujų įrenginių kūrimas, ir pasenusių įrenginių pakartotinis perdirbimas. Siekiama subalansuoti mažėjančias atsargas ir kartu didėjančius elektronikos atliekų kiekius. Tai yra nauji šių dienų iššūkiai, kurie reikalauja savalaikių inžinerinių ir mokslo sprendimų.

„Vis daugiau kalbama ir apie elektroninių gaminių „Ekologinį projektavimą“. Šis terminas apima medžiagų efektyvumą, lankstų ir ilgą gaminio gyvavimo ciklą ir medžiagų perdirbimą. Siekiama naujus įrenginius projektuoti taip, kad kiekvieną komponentą būtų galima atskirti bet kuriame proceso etape ir naudoti kaip antrines medžiagas“, – sako „Vilnius Tech“ profesorius dr. Andrius Katkevičius.

„Vilnius Tech“ nuolatos gvildenami tvarumo klausimai. Universitetas vykdo mokslinius bei užsakomuosius inžinerinius projektus ir kaip projekto partneris dažniausiai ieško naujų tvaresnių sprendimų.

Tvarumas puoselėjamas ir studijų metu. „Studentai siekia būti konkurencingi darbo rinkoje, o darbo rinka pati diktuoja savo taisykles. Pramonėje tvariosios elektronikos idėjos sparčiai plinta, todėl tvariosios elektronikos samprata studentams yra aiški“, – teigia profesorius.

Studentai laboratorijose susiduria su daugkartinio naudojimo maketais, surenkamais iš atskirų modulių – taip išvengiama papildomų elektroninių atliekų kiekvieno užsiėmimo metu. Praktiniuose darbuose, reikalaujančiuose litavimo, surikti modeliai vėliau išrenkami, siekiant pakartotinio naudojimo.

„Baigiamuosiuose darbuose nuolatos vyrauja išmaniųjų namų ir išmaniųjų jutiklių tinklų tematika. Stengiamasi ieškoti sprendimų, leisiančių sumažinti įtaisų energijos sąnaudas. Kuriami išmanūs valdymo algoritmai, sekantys vartotojų įpročius ir reguliuojantys patalpų šildymą bei vėdinimą skirtingu paros metu. Magistrantų darbuose nuolatos pasitaiko tematika, kai studentai tiria atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimą. Be mums jau įprastų vėjo, saulės energijos panaudojimo, pasitaiko tyrimai energijos gavimo iš mus supančių radijo bangų, vibracijos“, – pasakoja A. Katkevičius.

Elektronikos ateitis – tvarios žaliavos

Pasak „Vilnius Tech“ profesoriaus dr. Dariaus Plonio, elektronikos ateitis – tvarus žaliavų pasirinkimas. Elektronikos pramonėje vis daugiau naudojama žaliavų, kurių pagrindą sudaro atsinaujinantys gamtos ištekliai. Taip pat pradedamos naudoti biologiškai skaidžios medžiagos. „Vienas iš pavyzdžių galėtų būti celiuliozės medžiagos, tokios kaip popierius ir nanoceliuliozė. Nanoceliuliozė gali pakeisti PET plėveles elektroniniuose gaminiuose arba FR4 plokštėse, nes ji gali būti praktiškai tokia pat patvari. Iš nanoceliuliozės galima pagaminti žymiai plonesnes plėveles, naudojant mažiau medžiagų. Nanoceliuliozė pluošto pagrindu yra gaminama iš atsinaujinančių gamtos išteklių ir visiškai biologiškai skaidoma“, – teigia D. Plonis.

Aplinkai draugiškos medžiagos bei gamybos procesai tampa naujuoju elektronikos gamintojų kursu.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Žaidimas, kurio pagalba Taivano moksleiviai mokosi programuoti, jau ir Lietuvoje

Lietuvoje pristatytas inovatyvus, edukacinis stalo žaidimas „Robot City“, kuris padeda mokytis programavimo ir lavinti algoritminį bei informatinį mąstymą be kompiuterio.

Kitokios paskaitos universitete – KTU dėstytoja studentus matematikos moko pabėgimo kambariuose

Jau nieko nebestebina galimybė aktyviai praleisti laisvalaikį pabėgimo kambaryje, tačiau ar kada bandėte taip mokytis matematikos? KTU dėstytoja pabėgimo kambario metodą pritaikė savo paskaitose, o kartą per metus organizuoja didelį renginį universiteto bibliotekoje.

Kibernetinio saugumo ekspertų asociacija sukūrė kursą verslui

Kibernetinio ir informacijos saugumo kompetencijas Lietuvoje ugdanti Kibernetinio saugumo ekspertų asociacija kartu su skaitmeninių įgūdžių akademija „edON“ sukūrė pirmuosius šios srities kursus organizacijų vadovams, taip pat IT, informacijos saugumo ir užtikrinimo specialistams.

2024 m. lapkritis
2024-11-25 10:55
Inžinerijos ir robotikos gali mokytis 3-mečiai: edukacines technologijas siūlo Klaipėdos universiteto EDUTECH STEAM laboratorija
2024-11-19 18:28
„Rocket Software“ steigia „NextGen Academy“: suteiks Lietuvos profesionalams galimybes sužibėti technologijų sektoriuje (1)
2024-11-18 18:34
Tarptautiniai studentai iš 20 šalių ir darbdaviai susitiko pirmajame „Study in LT“ karjeros renginyje „Your Dream Career Starts Here“
2024-11-18 12:45
Akcija „Senjorų dienos internete“ kviečia atrasti viešųjų e. paslaugų naudą
2024-11-07 09:14
Verslo stipendijos studentams – ilgalaikė investicija į ateitį
2024-11-06 09:40
IT sprendimai nėra savaime tvarūs: Lietuvos universitetų ir verslo lyderiai siekia tai pakeisti
2024-11-05 19:51
„Turing College“ laimėjo 2,5 mln. eurų dotaciją iš Europos inovacijos tarnybos
2024-11-04 13:41
„Accenture“ kviečia registruotis į nemokamus IT mokymus ir praktiką
2024 m. spalis
2024-10-29 11:49
Klaipėdos universitetas tampa naujuoju Baltijos universitetų programos nacionaliniu centru Lietuvoje
2024-10-28 19:17
Lietuvos moksleiviai kviečiami pasimatuoti kosmoso inžinierių rūbą: varžysis dėl galimybės apsilankyti EKA
2024-10-27 07:17
Bepiločių orlaivių instruktorių ugdymas – svarus žingsnis į technologinį proveržį
2024-10-25 13:24
KU projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ kviečia atrasti save ateičiai
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama