Universitete studento gebėjimai ir asmeninės savybės ugdomos ne tik paskaitų metu – Kauno technologijos universitete (KTU) bakalauro ir vientisųjų studijų studentams siūloma prisijungti prie įvairių organizacijų, išbandyti save sporto ar meninėse veiklose, dalyvauti ugdymo programose. Šiemet ir vėl universiteto studentai nemokamai gaus Lietuvos studento pažymėjimus (LSP), kurių kainą anksčiau įstojusiesiems tekdavo padengti patiems.
KTU nuotr.
KTU veikia 22 studentiškos organizacijos, 6 meno kolektyvai ir 14 sporto šakų atstovaujančios rinktinės. Papildomų kompetencijų ugdymui skirtos ugdymo programos jungia labiausiai motyvuotus studentus bei gilina jų žinias pasirinktose srityse.
„Plėsti žinias ir gebėjimus studentai gali dalyvaudami ir veikdami universiteto siūlomose papildomose veiklose. Priklausomai nuo studijų etapo, popaskaitinės arba paskaitas papildančios veiklos, gali turėti skirtingą naudą ar vertę. Tik įstojusiems į universitetą dalyvavimas studentiškose organizacijose, ar prisijungimas prie veikiančių meno kolektyvų bei sporto rinktinių, visų pirma yra puiki galimybė susirasti draugų, aktyviai ir turiningai leisti laisvalaikį bendraminčių rate, stiprinti savo socialinius įgūdžius – tai prisideda prie lengvesnės integracijos studijų aplinkoje“, – teigia KTU Studentų reikalų departamento direktorė Kristina Skučienė.
Ugdymo programos
KTU veikianti mentorystės programa „GUIDed“ studentus lydi nuo pirmųjų dienų universitete, kuomet vyresniųjų kursų studentai – pradžios mentoriai – padeda pirmakursiams įsilieti į auštosios mokyklos gyvenimą. Studentams taip pat suteikiama galimybė gilinti žinias tam tikrose mokslo srityse, kaip matematika, fizika, informatika ar kitos, padedant tutoriams, o profesinių žinių įgyti konsultuojantis su karjeros mentoriais.
Talentų ugdymo programos „GIFTed“ dalyviai gali planuoti savo karjerą padedant karjeros mentoriui, bendrauti su verslo atstovais, planuoti asmeninių kompetencijų ugdymą bei įgyti profesinių žinių sprendžiant iššūkius. Talentų akademijos studentams taip pat suteikiama stipendija papildomoms ugdymo veikloms įgyvendinti, o moksliniai gebėjimai ugdomi papildomų modulių paskaitose.
„Universitetui svarbu, kad studentai būtų smalsūs, žingeidūs, augtų kaip asmenybės ir tobulėtų kaip specialistai, todėl aktyviausiai dalyvaujantys popaskaitinėse veiklose turi galimybę gauti skatinamąsias stipendijas ar gauti papildomų balų universiteto talento stipendijų konkurse. O bene svarbiausia papildomo ugdymo(si) vertė ir nauda – studentas įgyja kompetencijas ir kaupia profesinei karjerai būtinas patirtis“, – pabrėžia K. Skučienė.
Specializuotoje programoje „SKILLed FinTech“ , skirtoje motyvuotiems studentams, norintiems įgyti stiprias finansų technologijų srities kompetencijas, kviečiami dalyvauti Taikomosios matematikos, Programų sistemų, Informacinių sistemų, Informatikos, Ekonomikos ir Finansų studijų programų pirmakursiai. Šie studentai gali rinktis papildomus modulius, dalyvauti mokymuose ir seminaruose, karjeros planavimo užsiėmimuose, gilinančiuose finansų sektoriaus gebėjimus.
Studentiškos organizacijos
Įvairias kompetencijas lavina ir gausybė studentų organizacijų , priklausančių „UNITed“ programai. KTU studentai, siekiantys rūpintis studentų gerove, inicijuoti studijų proceso pokyčius ar prisidėti prie renginių organizavimo, gali prisijungti prie KTU studentų atstovybės, o norintys įgyvendinti netikėčiausias inžinerijas idėjas ir eksperimentus – prie Studentų Mokslinės Draugijos. Lyderystės ir verslumo įgūdžius lavinti kartu kviečia AIESEC KTU, rašyti straipsnius akademinės bendruomenės skaitytojams – studentų leidinys „Njuspeipis“, o liaudies muzika ir šokiu besižavintys studentai gali prisijungti prie folkloro ansamblio „Goštauta“.
„Studijas universitete renkasi mokyklose aktyviai veikę, įvairiose užklasinėse veiklose dalyvavę moksleiviai, todėl svarbu, kad ir Universitete studentai galėtų veiklas tęsti. Lygiai taip pat naujas studijų etapas yra puiki proga naujam startui – jei seniai kirbėjo mintis išbandyti naują veiklą, KTU siūlomas platus spektras pasirinkimų. Vėlesniuose kursuose studentams rekomenduojama rinktis veiklas pagal tai, kokias kompetencijas nori plėsti, ar gilinti. Visose studentiškose organizacijose, meno kolektyvuose ar sporto rinktinėse greta dalykinių gebėjimų per organizavimo patirtis ugdomos vadybinės ir administracinės kompetencijos“, – sako K. Skučienė.
KTU popaskaitinės veiklos sudomins kiekvieną: čia veikia žygeivių, investuotojų, medijų, marketingo entuziastų, kosmoso ir aeronautikos, filosofijos, inžinerijos, viduramžių klubai bei kitos organizacijos. Studentų sambūriai nepamiršta ir visuomenei naudingų veiklų – organizacija „Baltai juoda“ buria socialiai neabejingą ir aktyvų jaunimą, kuris pasiryžęs rūpintis jautriomis socialinėmis grupėmis.
Studentai taip pat savo laisvalaikį leisti kviečiami Studentų laisvalaikio centre (SLC), kuriame nemokamai galima žaisti biliardą, stalo tenisą, stalo futbolą, oro ritulį, įvairius stalo žaidimus bei naudotis žaidimų kompiuteriu „Xbox“. SLC patalpose organizuojami filmų, stalo žaidimų vakarai, turnyrai bei kiti studentus dominantys renginiai.
KTU veikia šeši „INSPIRed “meno kolektyvai, vienijantys ne tik studentus, bet ir kitus universiteto bendruomenės narius. Tobulinti šokio, dainavimo, fotografijos ir kitus gebėjimus kviečia tautinio meno ansamblis „Nemunas“, akademinis choras „Jaunystė“, Foto studija, teatro studija „44“, šokio studija „Modance“ bei pučiamųjų grupė „The BrassBees“.
KTU studentams – nemokamas sporto klubas bei studento pažymėjimai
KTU bendruomenės nariams suteikiama galimybė nemokamai sportuoti universiteto sporto bazėse. Modernus sporto klubas „KTU ACTIVATed Gym“, įrengtas vieno iš KTU bendrabučių pirmajame aukšte, kviečia rinktis iš aštuonių skirtingų grupinių užsiėmimų (kalanetika, tabata, diržiniai treniruokliai, pilatesas, mankšta su didžiaisiais kamuoliais, „step+jėga“, ir kūno dizainas). Jame veikia laisvų svorių zona, bokso ir TRX diržų salės, kardio bei jėgos treniruokliai.
Be to, KTU sporto ir sveikatingumo centras formuoja studentų rinktines, jas treniruoja bei koordinuoja jų dalyvavimą įvairiose varžybose Lietuvoje ir užsienyje.
Kaip ir praėjusiais metais, KTU ir Lietuvos studentų sąjunga pasirašė sutartį, kuria būtų užtikrintas nemokamų Lietuvos studento pažymėjimų (LPS) suteikimas šiemet studijas pradėsiantiems visų pakopų KTU pirmakursiams.
Nemokamą LSP užsisakyti galima vieną kartą nuo liepos 1 d. iki spalio 31 dienos. Vėliau, norint pasikeisti dokumentą, keičiant studijų programą ar LSP toje pačioje studijų programoje, užsakymo kainą padengs studentas.