„Baltic Film & Creative Tech“ klasteris kartu su Lietuvos muzikos ir teatro akademija pavasarį pradeda organizuodami kino industrijos mokymus. Mokymų tikslas – atliepti industrijos poreikius ruošiant ir pritraukiant specialistus, kurių labiausiai trūksta.
LMTA nuotr. |
---|
„2021 metais Lietuvos kino industrija pasiekė istorinį rezultatą: mūsų šalyje buvo nufilmuotas 71 filmas, o išlaidos filmų gamybai viršijo 50 mln. eur. Palyginimui dar 2014 metais šie skaičiai buvo atitinkamai 4 ir 1,3 mln. eur. Atrodytų – belieka tik džiaugtis tokiu įspūdingu proveržiu, tačiau dėl ženklaus augimo jau kelis metus industrijoje jaučiamas itin didelis daugybės profesijų specialistų trūkumas, kurio neužpildo dabartinė edukacinių programų pasiūla“, – teigė vykdantysis „Baltic Film & Creative Tech klasterio“ direktorius Romanas Matulis.
Vienas pagrindinių iššūkių kino industrijoje, kuris artimiausiu metu tik didės – tai specialistų trūkumas, talentų pritraukimas ir kvalifikacijos kėlimo galimybės. Jau dabar tai stipriai mažina šalies ir čia veikiančių įmonių konkurencingumą, ir nesprendžiant šios problemos, ji tik gilės. Todėl „Baltic Film & Creative Tech klasteris“ nusprendė imtis iniciatyvos ir, bendradarbiaujant su LMTA Kino katedra, organizuoti specializuotus įvairių profesijų mokymus pagal industrijos poreikius. „Tikimės, kad tai yra būsimos sėkmingos partnerystės pradžia“, – teigė R. Matulis.
„LMTA kino ir TV katedra jau beveik 30 metų ruošia kino srities profesionalus. Akademijoje vykdomos kino meno pirmos (bakalauro) ir antros (magistro) pakopų studijos“, – pasakojo Vytautas Dambrauskas, LMTA kino ir televizijos katedros vadovas. Tačiau nors ir ruošiama daug kino specialistų: režisūros, vaizdo operatoriai, montažo, garso režisieriai, dramaturgai ir prodiuseriai, tačiau kino aikštelėje yra ir kitų profesijų, kurioms nebūtinai reikalingas specifinis bakalauro diplomas.
„Prisijungdama prie kino ir TV aikštelės profesijų kursų ruošimo ir vykdymo, Lietuvos muzikos ir teatro akademija ir jos kino ir TV katedra stiprina savo, kaip pagrindinės Lietuvos kino mokyklos, identitetą“, – sakė V. Dambrauskas.
Klasterio atstovas R. Matulis tikisi, kad į industriją orientuoti kursai sėkmingai spręs darbuotojų trūkumą ir į industriją pritrauks naujų talentų, o iki 2023 metų planuoja turėti tvarų ir efektyvų veiklos modelį su ne mažiau kaip 10 nuolat veikiančių skirtingų mokymų programų bei nuolatiniu industrijos specialistų monitoringu siekiant išvengti talentų trūkumo.