Vykstant aukštojo mokslo reformai ir vis dažniau visuomenėje kylant diskusijoms apie Konstitucijos nuostatos, garantuojančios teisę į nemokamą mokslą gerai besimokantiems studentam užtikrinimo, Švietimo ir mokslo ministerija nori atkreipti dėmesį į tai, kad Lietuvos Respublikos Konstitucinis teismas 2002 metais jau nagrinėjo klausimą kokiu būdu nustatomi gerai besimokantys studentai.
2002 metų sausio 14 d. nutarimo citata: „Konstitucinė nuostata, kad nemokamas mokslas valstybinėse aukštosiose mokyklose laiduojamas gerai besimokantiems piliečiams, reiškia, jog gerai besimokantis pilietis turi teisę į tai, kad jo mokslą valstybinėje aukštojoje mokykloje finansuotų valstybė. Pagal Konstituciją tai daroma valstybės biudžeto lėšomis. Todėl kriterijai, kuriuos atitinkantys asmenys laikomi gerai besimokančiais ir dėl to pagal Konstituciją turinčiais teisę, kad jų mokslą valstybinėse aukštosiose mokyklose apmokėtų valstybė, nustatytini įstatymu."
Studijas aukštosiose mokyklose reglamentuoja Aukštojo mokslo įstatymas. Jame nusakoma, kad gerai besimokančiais studentais laikomi 30 procentų kiekvienos studijų programos kiekvieno semestro studentų, išskyrus studentus, kurie studijuoja antrąkart, studijuoja pagal dvi ir daugiau studijų programų arba užsieniečius. Gerai besimokantys studentai atrenkami kas semestrą pagal geriausius studijų rezultatus (pirmąjį studijų semestrą - pagal stojimo rezultatus). Tačiau reformos metu gerai besimokančio studento sąvoka gali keistis. Kriterijai, kuriuos atitinkantys studentai bus laikomi gerai besimokančiais ir dėl to pagal Konstituciją turinčiais teisę, kad jų mokslą valstybinėse aukštosiose mokyklose apmokėtų valstybė, bus nustatyti įstatymu.
Rengiamame aukštojo mokslo reformos modelyje numatoma, kad gerai besimokantys studentai, pasiskolinę studijoms, bus atleidžiami nuo paskolų grąžinimo, o mokėjusiems iš savo lėšų įmokos grąžinamos.