Švietimo ir mokslo ministrė Roma Žakaitienė ir ūkio ministras Vytas Navickas patvirtino „Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) plėtros vizijų ir programų projektų atrankos ir vertinimo tvarkos aprašą".
Šis tvarkos aprašas priimtas įgyvendinant Integruotų mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių ) kūrimo ir plėtros koncepciją, kuri kovo mėnesį buvo patvirtinta Vyriausybės. Patvirtinus tvarkos aprašą, Švietimo ir mokslo ministerija slėnių iniciatorius kvies teikti slėnių plėtros vizijas. Konkursas vyks dviem etapais. Pirmuoju etapu slėnių iniciatoriai bus kviečiami teikti slėnių vizijas, o antruoju etapu išrinktų perspektyviausių projektų iniciatoriai rengs konkrečias programas.
Integruotas mokslo, studijų ir verslo centras (slėnis) - vienoje teritorijoje sutelktas mokslinių tyrimų, studijų ir žinioms imlaus verslo potencialas, turintis bendrą arba susijusią infrastruktūrą ir kryptingai prisidedantis prie žinių visuomenės bei žinių ekonomikos kūrimo. Slėnių plėtra siekiama Lietuvoje sukurti tarptautinio lygio mokslo, studijų ir žinių ekonomikos branduolius, paspartinti žinių visuomenės kūrimą ir sustiprinti Lietuvos konkurencingumą.
Slėniai Lietuvoje kuriami siekiant sutelkti, atnaujinti ir optimizuoti infrastruktūrą, kuri įgalintų plėtoti aukštąsias technologijas ir kitus perspektyviausius mokslo, technologijų ir verslo sektorius, sustiprinti mokslinių tyrimų ryšius su studijomis, tyrėjų ir kitų specialistų rengimu, užtikrinti glaudžią mokslinių tyrimų, mokslo ir studijų bei imlaus žinioms verslo sąveiką.
Taip pat siekiama plėtoti aukščiausiojo lygio mokslinį bendradarbiavimą Lietuvos ir tarptautiniu mastu, pritraukti didelio intelektinio potencialo reikalingas užsienio investicijas, mokslo ir studijų bei imlaus žinioms verslo pagrindu kurti žinių ekonomikos branduolius.