Nyderlandų technologijų įmonė „Present Connection“ nemokamas Front-End programavimo akademijas organizuoja jau nuo 2017 metų. 2021-2022 m. sezono 3 mėnesių trukmės dirbtuvių principu rengtoje akademijoje sulaukta rekordinio atrankos užduotis atlikusių dalyvių skaičiaus. Į 12 vietų nemokamus mokymus siūlančioje akademijoje norėjo patekti 67 dalyviai ir net 38 iš jų atliko atrankos užduotis.
„Šiemet išties nustebino motyvuotų dalyvių aktyvumas. Kiekvienais metais norinčius gilinti front-end žinias atsirenkame pateikdami ir vertindami techninių atrankos užduočių rezultatus. Net 57 proc. visų šios akademijos sezono dalyvių tikrai norėjo mokytis ir dėjo aktyvias pastangas to siekdami. Tai, kad ne tik turėjome daug norinčių dalyvauti, bet ir reikėjo pasukti galvą, kaip atsirinkti dalyvius, tik parodo front-end technologijos aktualumą ir tokių mokymų poreikį“, – pasakoja „Present Connection“ techninis vadovas, mentorius ir Front-End akademijos sumanytojas Ernestas Burokas. Ernestas taip pat priduria, kad motyvaciją puikiai iliustruoja ir vienas iš dalyvių, kuris į kassavaitinius susitikimus į Kauną atvykdavo net iš Naujosios Akmenės.
Per tris mokymosi mėnesius akademijos dalyviai kūrė projektus naudodami React.js ir Node.js įrankius. Savo interneto svetaines, pradedant šeimos pirkinių krepšelio planuokliu ir baigiant architektūros projektų pristatymo ar augalų apželdinimo sprendimų platforma, kūrė tiek norintys keisti kvalifikaciją ir jau darbo patirties turintys dalyviai, tiek studentai. Visi norintys dalyvauti Front-End akademijoje atėjo su savo norimomis kurti interneto svetainių idėjomis – vieni buvo gavę užsakymus, kiti norėjo vystyti asmeninius projektus.
„Mokymų pagrindinis fokusas buvo React biblioteka. Prabėgus 3 mėnesiams, gerokai geriau pažinau šį įrankį, susipažinau ir panaudojau įvairius jo funkcionalumus bei pasimokiau gerųjų švaraus kodo praktikų. Per mokymosi laiką net teko sukurti pirmąją savo mobiliąją aplikaciją su React Native“, – pasakoja Front-End akademiją baigęs Mantvydas Buzas.
Visiems akademiją baigusiems dalyviams pavyko sėkmingai vystyti interneto svetainių koncepciją ir funkcionalumus. Jiems buvo suteiktos praktinės žinios, kurių dėka sulaukta individualių problemų sprendimo būdų. Visi dalyviai gavo akademijos baigimą pažyminčius sertifikatus, o vienam buvo pasiūlyta atlikti tolimesnę praktiką įmonėje.