Elektronika.lt
 2025 m. sausio 12 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 11 d. 13:28
Dopaminas ir mūsų kasdienybė: kaip socialiniai tinklai „apdovanoja“ smegenis?
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
Sausio 10 d. 08:41
Telefoniniai sukčiai koordinuotai taikosi į klientus Lietuvoje, naudojasi „Facebook“
Sausio 9 d. 20:22
Nuo pasiūlymo investuoti iki socialinių tinklų paskyros nulaužimo – kaip sukčiai jus pergudrauja
Sausio 9 d. 17:17
DORA reglamentas: dar aukštesni kibernetinio saugumo standartai finansų sektoriui
Sausio 9 d. 14:45
„Samsung“ pristatė naują DI televizorių liniją: stebės namus ir atpažins filmų aktorius
Sausio 9 d. 11:28
Statistika negailestinga: skaitmeninių sprendimų trūkumas kuria palankią terpę sukčiams
Sausio 9 d. 08:28
Telefoniniai sukčiai vėl siautėja: apsimeta ryšio operatorių darbuotojais ir jau kalba lietuviškai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Darbuotojų nerandantis verslas imasi juos „augintis“: specialistų dairosi tarp aukštųjų mokyklų studentų

Publikuota: 2022-02-02 13:13
Tematika: Švietimas, studijos
Inf. šaltinis: Pranešimas žiniasklaidai

Pramonės įmonės Lietuvoje vis dažniau susiduria su reikiamų specialistų trūkumu. Ateityje ši problema gali tik aštrėti, nes mokyklų absolventai studijuoti inžinerijos mokslų vis dar nesiveržia. Verslas imasi spręsti situaciją ieškodamas potencialių darbuotojų tarp aukštųjų mokyklų studentų, o universitetai siūlo tobulinti mokyklose veikiančią profiliavimo sistemą.

„Tiek Lietuvai, tiek užsienio investuotojams yra reikalingi darbuotojai, galintys kurti aukštesnę pridėtinę vertę pramonės srityje: aukštos kvalifikacijos elektronikos bei mechanikos inžinerinis, technologijų ir vadybines pozicijas užimantis personalas. Tokių darbuotojų gamybos įmonėms trūksta, nes pastaruoju metu studentai daugiau orientuojasi į kitas specialybes. Norint išvengti talentų vakuumo ateityje, reikia sudominti jaunus žmones pramonės ir gamybos sritimi, parodyti, kad šiandien joje naudojamos moderniausios technologijos, siūlomi konkurencingi atlyginimai, yra nemenkos karjeros perspektyvos“, – sako Kėdainių laisvosios ekonominės zonos (LEZ) valdybos narys ir vystytojas Giedrius Valuckas.

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti duomenimis, šiemet 12 proc. stojančiųjų į universitetus rinkosi inžinerijos, gamybos ir statybos sritį (2020 m. – 11 proc.), tarp stojančių į kolegijas besirenkančių šią sritį buvo 18,4 proc. (2020 m. – 17,7 proc.).

Universitetuose į inžinerijos ir technologijų studijų krypčių grupę šiemet priimti 1 178 asmenys (2020 m. – 1 043), kolegijose – 1 413 asmenų (2020 m. – 1 230).

G. Valucko teigimu, toks naujų specialistų skaičius neatitinka realaus įmonių augimo ir jų plėtros planų, tad verslas nebelaukia pokyčių, o imasi reikiamus darbuotojus „užsiauginti“, bendradarbiaudamas su aukštosiomis ir profesinėmis mokyklomis. Tokį žingsnį žengė ir Kėdainių laisvoji ekonominė zona (LEZ), pasirašydama sutartį su Kauno technologijos universitetu (KTU). Netrukus bendradarbiavimo sutartį ketinama pasirašyti ir su Kėdainių profesinio rengimo centru.

„Kėdainių LEZ renkasi investuotojai, kurių veikla atspindi naujausias pramonės ir gamybos tendencijas, kalbant tiek apie žaliąjį kursą, tiek apie procesų skaitmenizavimą ar automatizaciją, ir kurie ieško žmonių, gebančių dirbti su ateities technologijomis. Mūsų tikslas yra perduoti tokį poreikį KTU, kurį matome kaip vieną stipriausių tokių profesionalų rengimo centrų. Ateities specialistus reikia pradėti ugdyti jau šiandien, todėl bendromis jėgomis sieksime formuoti kryptį, kuri leis patenkinti jų poreikį“, – aiškina pašnekovas.

Kėdainių LEZ yra įsikūrusios keturios įmonės. Neseniai paskelbta apie dar vieno investuotojo atėjimą – pasaulyje lyderiaujanti dviračių įmonė „Pon.Bike“ čia planuoja statyti elektrinių dviračių gamyklą ir per pirmuosius trejus metus tikisi joje įdarbinti apie 300 darbuotojų.

KTU Mechanikos inžinerijos ir dizaino fakulteto dekanas dr. Andrius Vilkauskas įsitikinęs, kad bendradarbiavimas su verslu yra reikalingas ir naudingas ne tik darbuotojų ieškančioms įmonėms, bet ir pačioms aukštosioms mokykloms bei jų studentams.

„Studentai tikisi po studijų gauti perspektyvų darbą, tad bendradarbiavimas su verslu padeda pamatyti realius jo poreikius, užtikrinti, kad mūsų alumnai ateityje gautų geriausias įmanomas darbo vietas. Universitetas taip pat suinteresuotas rengti paklausius specialistus, kuo daugiau gerai apmokamų darbo vietų naudinga turėti ir valstybei. Kitas bendradarbiavimo aspektas – bendras darbas tyrimų ir inovacijų vystyme. Puiku, kad Lietuvoje kuriasi gamybos įmonės, tačiau kuriant aukštesnę pridėtinę vertę siekiamybe turėtų tapti ne tik produktų gamyba, bet ir jų vystymas“, – teigia dr. A. Vilkauskas.

KTU atstovas įsitikinęs, kad populiarinti pramonei reikalingas inžinerines specialybes vien aukštosiose mokyklose nepakanka, būtina atsigręžti ir į vidurines mokyklas, įtraukiant moksleivius į ankstyvąjį profesinį rengimą, didinant jų supratimą, kas yra ir kam reikalingi gamtos mokslai, kaip veikia pramonė ir kodėl vertėtų savo ateitį sieti su šia sritimi.

„Kalbama, kad jauni žmonės nenori rinktis inžinerinių specialybių, tačiau manyčiau, kad esmė slypi kitur – šios specialybės abiturientus gal ir domina, tačiau pavėluotai. Paaugliai renkasi būsimą specialybės kelią būdami 8-9 klasėse, tuo metu daugelis dar nesupranta, kas yra pramonė, ką joje galima nuveikti. Be to, inžinerinei sričiai būtina matematika, fizika, chemija, o nemažai mokyklų neturi stiprių šių dalykų mokytojų, tad neperpratę šių disciplinų jaunuoliai tiesiog negali rinktis minėtos srities. Todėl būtina situaciją keisti ir kuo anksčiau suteikti moksleiviams suvokimą apie karjeros pasirinkimo galimybes, taip pat valstybės lygiu tobulinti vidurinėse mokyklose taikomą profiliavimo sistemą“, – tikina jis.

Kėdainių LEZ savo veiklą pradėjo 2014 m., teritorijos plotas siekia 130 hektarų, iš jų 13 hektarų yra išnuomota, o apie 20 ha rezervuota. Čia įsikūrusios tokios pramonės įmonės, kaip kanapių stiebelių apdorojimo gamykla „Natūralus pluoštas“, skystųjų trąšų gamykla „Ikar“, ėdalą katėms ir šunims gaminanti Ukrainos kompanija „Kormotech“, vienos didžiausių pasaulyje dujų gamybos įmonių grupei „Linde“ priklausančios bendrovės „AGA“ deguonies ir azoto gamykla.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
LJA pradeda vystyti Lietuvoje visiškai naują povandeninės robotikos sritį

„Vilnius Tech“ Lietuvos jūreivystės akademijoje pradedama vystyti šalyje visiškai nauja povandeninės robotikos sritis, atversianti plačias galimybes jūrinės pramonės, energetikos ir mokslinių tyrimų plėtrai.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa: kaip mažinami mokinių pasiekimų atotrūkiai?

Prasidedant 2025-iesiems, jau įpusėjusi švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM), gali pasigirti apčiuopiamais rezultatais.

2025 m. švietimo biudžetas auga: daugiau lėšų darbo užmokesčiui, neformaliajam vaikų švietimui

Kitąmet didės lėšos neformaliojo vaikų švietimo krepšeliui: Seimo patvirtintame biudžete tam suplanuota skirti 25 proc. didesnį valstybės finansavimą negu buvo numatyta iki šiol.

2025 m. sausis
2025-01-09 07:06
Vilniaus universiteto DI projektas nominuotas „AI Lithuania“ metų inovacijų EdTech kategorijoje
2025-01-05 15:20
KTU Muzikos įrašų konkursas „Maišytuvės“: mokinių kūrybiškumas ir technologiniai gebėjimai nustebino komisiją
2025-01-03 07:17
Iš visų aukštųjų mokyklų Vilniaus universitetas pasiūlė daugiausiai mokymosi programų platformoje „Kursuok“ – jos išsiskiria aukšta kokybe
2024 m. gruodis
2024-12-27 21:44
2025 m. švietimo biudžete – papildomos lėšos būreliams
2024-12-20 07:11
Edukologai ir informatikai susitiko Druskininkuose – tarptautinėje VU doktorantų mokykloje
2024-12-19 19:28
Matematikos mokomojo dalyko modulis užpildo spragą mokytojų rengimo sistemoje
2024-12-14 19:23
Mokinių komanda iš Vilniaus nuskynė pergalę tarptautiniame technologinių idėjų konkurse
2024-12-13 09:10
Lietuvių startuolis „Turing College“ pristato pirmuosius Europoje dirbtinio intelekto inžinerijos kursus su startuolių akceleratoriumi
2024-12-11 09:23
Mokykla Vilniuje įdarbina dirbtinį intelektą: mokiniai AI įrankius naudoja kūrybai, darbui ir net namų darbams
2024-12-10 15:08
Veiksmingas matematikos mokymas: kaip mokyti, kad mokinys suprastų
2024-12-09 12:59
Nauja knyga elektrikams ir inžinieriams – reikšmingas indėlis į būsimų profesionalų rengimą (3)
2024-12-09 09:33
VDU išlaiko lyderio pozicijas antrus metus iš eilės žurnalo „Reitingai“ studijų krypčių reitinge
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama