Elektronika.lt
 2025 m. balandžio 27 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Balandžio 27 d. 09:20
Europa sugriežtino kibernetinės saugos kontrolę: ką tai reiškia Lietuvos verslininkams?
Balandžio 26 d. 21:05
Centų neliks, sumaišties – taip pat: nauja sistema palengvins atsiskaitymą kasose
Balandžio 26 d. 15:43
Ar verta keisti išmaniojo telefono bateriją?
Balandžio 26 d. 09:24
Lietuvių aeronautikos bendrovė sukūrė revoliucinį rotorių, galintį pagerinti skrydžių efektyvumą
Balandžio 25 d. 20:35
Šie įpročiai gali padaryti milžinišką žalą jūsų telefonui
Balandžio 25 d. 17:31
Ekspertai apie Lietuvos energetiką: kas mūsų laukia ateityje?
Balandžio 25 d. 14:34
Netikėtas paveldėjimas: nusišypsojusi sėkmė ar sukčių gudrybė?
Balandžio 25 d. 11:27
Šviesolaidis sujungs pažangius Europos laikrodžius: naudą pajus ir mokslas, ir visuomenė
Balandžio 25 d. 08:21
Telefonai dabar „į pensiją“ išeina tik po 3,5 m.: kaip tai pasitarnauja norintiems sutaupyti?
Balandžio 24 d. 20:22
Galvojate, kad jūsų išmanusis laikrodis atsparus vandeniui? Perskaičius šį tekstą, nebenorėsite jo net sušlapinti
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Football Training Kit
Football Training Equipment, Football Skills, Football Training
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Sukūrė mokymus apie dirbtinį intelektą įvairių sričių specialistams

Publikuota: 2021-12-13 13:50
Tematika: Švietimas, studijos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Šiandien dirbtinio intelekto (DI) plėtra itin sparti ir apimanti vis daugiau įvairių sektorių, todėl poreikis susipažinti su šia sritimi kyla įvairių sričių specialistams. Yra daugybė įvairių kursų ir medžiagos apie DI anglų kalba, tačiau tokios mokomosios medžiagos lietuvių kalba trūksta, rašoma KTU pranešime spaudai.

Sukūrė mokymus apie dirbtinį intelektą įvairių sričių specialistams
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Atsižvelgdamos į tai ir norėdamos Kauno technologijos universiteto (KTU) bendruomenę supažindinti su šia sritimi, KTU dėstytojos sukūrė specialų kursą, kuriame visa informacija apie DI pateikiama lietuviškai. Be to, šis kursas skirtas įvairių sričių specialistams.

KTU Informatikos fakulteto docentė, Dirbtinio intelekto centro vadovė Agnė Paulauskaitė-Tarasevičienė, Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto docentė Kristina Šutienė bei Elektros ir elektronikos fakulteto lektorė Neringa Dubauskienė KTU bendruomenėms nariams siūlo išbandyti masinį atvirą internetinį kursą „Dirbtinis intelektas“.

Kurso kūrėjos pastebi, kad tai, jog visa informacija šiame kurse pateikiama lietuvių kalba – ne vienintelis privalumas. „Kitas privalumas – nei programuoti, nei instaliuoti specialiųjų programinių priemonių nereikia. Visoms užduotims atlikti pakanka skaičiuotuvo ar skaičiavimų programos (pvz., MS „Excel“). Tačiau kursas išsamus, trunkantis keturis mėnesius, o jį pabaigus išduodamas tą pažymintis sertifikatas“, – teigia kurso kūrėjos.

Siekia įtraukti kuo įvairesnių sričių atstovus

DI plėtra pasaulyje – itin sparti ir apimanti įvairius sektorius, o DI sprendimai vis plačiau taikomi verslo, medicinos, viešajame ir kituose sektoriuose, todėl pamažu su DI sprendimais vis dažniau susiduria įvairių sričių specialistai. Todėl siekdamos kuo daugiau KTU bendruomenės narių supažindinti su DI tematikomis, KTU dėstytojos ir sukūrė masinį atvirą internetinį kursą „Dirbtinis intelektas“.

„Masinis atviras internetinis kursas skirtas visiems, norintiems susipažinti su šia mokslo šaka išsamiau, tam, kad susidūrę su DI naudojimu darbe ar kasdienybėje, galėtų priimti informuotus sprendimus. Šis kursas nėra skirtas tik IT, matematikos ar automatikos sričių atstovams. Siekiame pritraukti įvairių sričių specialistus, pavyzdžiui, chemijos, mechanikos ar ekonomikos, kurie nori susipažinti su DI“, – teigia A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Kursas apima 12 tematikų, kuriose pateikiami paskaitų įrašai, skaidrės, rekomenduojama literatūra, savikontrolės ir baigiamieji testai bei kitos užduotys. Kursas pradedamas nuo optimalių sprendimų paieškos algoritmų, ekspertinių sistemų, duomenų analizės ir baigiamas mašininio mokymosi algoritmų aiškinimu.

Kurse dalyviai (studentai, dėstytojai bei kiti KTU bendruomenės nariai) ne tik susipažįsta su DI metodais ir mašininio mokymosi algoritmais, bet ir įgyja žinių apie tai, kaip algoritmai veikia: visų algoritmų aiškinimas labiau grįstas detaliais matematiniais skaičiavimais, algoritmų esminių žingsnių įvardijimu, paprastais pavyzdžiais, algoritmų taikymu ir nauda.

„Kursas iliustruotas paprastais pavyzdžiais, pateikiant detalų ir visą išsamų sprendimą aiškinant kiekvieną iš algoritmų. DI sistemų programinės realizacijos ir programavimo niuansai šiame kurse nėra detalizuojami, siekiant įtraukti kuo įvairesnių sričių atstovus“, – sako A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Kursas atliepia skirtingus poreikius

Tai, kad kursas tinkamas įvairių krypčių atstovams, patvirtina jį baigusiųjų atsiliepimai.

KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentė Alina Stundžienė tikina, kad kursu susidomėjo pirmiausia dėl to, kad DI pastaruoju metu ypač populiari tema. „Be to, norėjau atsakyti sau į klausimą, ar mano dėstomi metodai paskaitų metu – ekonometriniai, kiekybinių tyrimų metodai, taikomi ekonomikoje, yra laikomi DI metodais. Atsakymą gavau: dalį metodų šiame kurse radau. Kursas buvo tikrai įdomus ir naudingas“, – tikina A.Stundžienė.

Dirbtiniu intelektu jau seniai besidominti KTU Informatikos fakulteto docentė Regina Misevičienė šį kursą nusprendė baigti norėdama susipažinti su naujausia metodika. „Kursų metu suteiktos žinios iš įvairių sričių. Įgytas žinias neabejotinai panaudosiu rengiant mokslinį darbą“, – teigia ji.

Programų sistemų bakalauro studijų ketvirtakursis Erikas Masaitis, niekada per daug nesidomėjęs DI, stipriai išpopuliarėjus DI sąvokai, visgi nusprendė sužinoti, kas tai yra ir kaip tai veikia.

„Kursą pabaigiau ne dėl to, kad reikėjo, bet dėl susidomėjimo. Kursas lengvai suprantamas, įdomus, įgijau DI srities pradmenis. Be to, jis buvo susijęs su mano studijuojamu moduliu, tad tai buvo dviguba nauda. Pabaigiau šį kursą gana anksti – pusmečio pradžioje, tad paskaitose jau žinodavau apie ką kalbama ir kas laukia. Šiuo metu turiu robotų programavimo modulį, kuriame simuliacijas, kurios atpažįsta objektus, tad šiame modulyje tikrai praverčia įgytos žinios“, – pasakoja E.Masaitis.

Planuose – mokymai ne tik KTU bendruomenei

Šiuo metu KTU taip pat siūlo pradedantiesiems skirtą DI kursą „Elements of AI“, kurį sukūrė Helsinkio universitetas ir IT įmonė „Reaktor“. KTU šį kursą kuruoja Lietuvoje. Masinis atviras internetinis kursas „Dirbtinis intelektas“, anot kūrėjų, labiau skirtas pažengusiems, tačiau suprantamas ir neturintiems DI žinių.

„Planuojame praplėsti kursą dar labiau pažengusiems ir įtraukti programavimo pavyzdžius, užduotis bei projektines veiklas, kurių metu kurso dalyviai bus mokomi sukurti DI sprendimų programines realizacijas.

Pastebime, kad tiek ekonomistai, fizikai ar statybininkai, kuriems įdomus dirbtinis intelektas ir kuriems patinka algoritmuoti, puikiai atlieka programavimo užduotis. Todėl tikimės, kad suteikdami jiems tinkamas žinias ir pagrindus, turėsime dar labiau DI srityje pažengusią KTU bendruomenę“, – teigia A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Planuodama tolimesnius žingsnius, KTU Dirbtinio intelekto centro vadovė tikisi, kad pavyks kursą padaryti prieinamą ne tik KTU bendruomenės nariams.

„Būtų naudinga ir įdomu tokį kursą pateikti platesnei Lietuvos bendruomenei. Tokiu būdu atlieptume ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos DI strategijos rekomendacijas ir palengvintume jų įgyvendinimą, šviečiant visuomenę DI srityje ir ruošiant ją naujai skaitmenizacijos erai“, – pastebi A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
Dronai gali būti naudingi valstybiniam sektoriui – ir ne tik saugumo srityje. Kokių dar galimybių jie siūlo?

Bepiločiai orlaiviai dažnai siejami su pramogine veikla, pastaruoju metu – ir su karyba. Tačiau šiuos prietaisus galima pritaikyti įvairiausioms funkcijoms pramonės bei paslaugų srityse, kur jie leidžia didinti darbo našumą, efektyviau atlikti kasdienes užduotis ir sutaupyti išteklių.

VU studentas moksliniam tyrimui pasitelkė superkompiuterį: be jo būtume įstrigę

„Be superkompiuterio greičiausiai būtume įstrigę pirmojoje stadijoje – paprastas kompiuteris būtų užtrukęs savaites ar net mėnesius“, – apie mokslinio darbo rašymo ypatybes pasakoja VU MIF studentas Tautvydas Naudžiūnas.

VU studentų komanda triumfavo kvantinių skaičiavimų hakatone: sukūrė tvarų elektromobilių krovimo sprendimą

Vilniaus universiteto Matematikos ir informatikos fakulteto studentai iškovojo pirmąją vietą tarptautiniame kvantinių technologijų hakatone, kuriame pasiūlė vieno iš aktualiausių šių dienų klausimų – kaip tvariai krauti elektromobilius – sprendimą.

2025 m. balandis
2025-04-24 09:23
Itin sparčiai augantis sektorius: iki 2030 m. vertė sieks net 541 mlrd. eurų
2025-04-16 19:14
Už virtualius dviejų dėstytojų dvynius VU Teisės fakultetui skirtas Lietuvos-Amerikos inovacijų apdovanojimas
2025-04-15 09:25
KTU EEF inovacijų ir mokslo savaitė: nuo Lustų akademijos atidarymo iki didžiausių šalies energetikos problemų sprendinių
2025-04-11 12:28
Lietuvos universitetai: generatyvinis dirbtinis intelektas – galimybė stiprinti studijų kokybę
2025-04-08 21:04
Jaunieji mokslininkai bus kviečiami burti savo tyrėjų grupes ir inicijuoti tyrimus
2025-04-08 12:49
„Airtech“ ir „Scalewolf“ surengė pirmuosius Lietuvoje vaikų dronų mokytojų mokymus
2025-04-07 21:04
Dirbtinis intelektas priimtas studijuoti universitete
2025-04-06 19:43
Vytauto Didžiojo universitetas kviečia mokytojus dalyvauti virtualiuose seminaruose
2025 m. kovas
2025-03-28 09:23
Visos profesinio mokymo įstaigos kviečia į atvirų durų dienas balandžio 10–11 d.
2025-03-25 21:09
Renkuosi profesiją: kur ieškoti informacijos ir kokių dviejų klaidų vengti
2025-03-21 09:21
Bus parengtos rekomendacijos visoms mokykloms dėl mobiliųjų telefonų naudojimo
2025-03-17 18:34
KU išankstinis priėmimas – tavo šansas planuoti ateitį, o ne laukti nežinioje
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

„Mokslo sriuba“

www.matuok.lt - Interneto spartos matavimo sistema

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
„MokslasPlius“ – mokslui skirtų svetainių portalas
www.mokslasplius.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
LTV.LT – lietuviškų tinklalapių vitrina
www.ltv.lt/technologijos/
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama