Elektronika.lt
 2024 m. lapkričio 20 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Lapkričio 20 d. 14:31
Odos vėžio nustatymas naminiams gyvūnams – KTU doktorantė siekia sukurti diagnostinę metodiką pasitelkiant DI
Lapkričio 20 d. 11:49
Sukčiai vis intensyviau taikosi į pirkėjus: kaip atpažinti netikras akcijas ir apsaugoti savo finansus?
Lapkričio 20 d. 08:24
Užnuodytas dirbtinis intelektas: ar nusikaltėliai algoritmų neatgręš prieš mus?
Lapkričio 19 d. 20:29
Pristatytas „Huawei Watch Ultimate“: išskirtinės funkcijos žaidžiantiems golfą bei mėgstantiems keliauti
Lapkričio 19 d. 17:22
Mokslininkai atrado, kad lazerio šviesa gali mesti šešėlį
Lapkričio 19 d. 14:39
Kaip sukurti vizualiai patrauklią „Instagram“ verslo paskyrą?
Lapkričio 19 d. 11:29
KTU profesorius: ar e. sportas gali tapti tradicinio sporto alternatyva?
Lapkričio 19 d. 08:23
Telefoniniai sukčiai nestabdo: vien pirmąją lapkričio savaitę išviliota beveik 100 tūkst. eurų
Lapkričio 18 d. 20:24
Elektromobilis šaltuoju metų laiku: kaip prailginti nuvažiuojamą atstumą atvėsus orams?
Lapkričio 18 d. 17:35
Dirbtinis intelektas keičia energetikos ateitį: galimybės, iššūkiai ir etiniai aspektai
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

Sukūrė mokymus apie dirbtinį intelektą įvairių sričių specialistams

Publikuota: 2021-12-13 13:50
Tematika: Švietimas, studijos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Šiandien dirbtinio intelekto (DI) plėtra itin sparti ir apimanti vis daugiau įvairių sektorių, todėl poreikis susipažinti su šia sritimi kyla įvairių sričių specialistams. Yra daugybė įvairių kursų ir medžiagos apie DI anglų kalba, tačiau tokios mokomosios medžiagos lietuvių kalba trūksta, rašoma KTU pranešime spaudai.

Sukūrė mokymus apie dirbtinį intelektą įvairių sričių specialistams
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Atsižvelgdamos į tai ir norėdamos Kauno technologijos universiteto (KTU) bendruomenę supažindinti su šia sritimi, KTU dėstytojos sukūrė specialų kursą, kuriame visa informacija apie DI pateikiama lietuviškai. Be to, šis kursas skirtas įvairių sričių specialistams.

KTU Informatikos fakulteto docentė, Dirbtinio intelekto centro vadovė Agnė Paulauskaitė-Tarasevičienė, Matematikos ir gamtos mokslų fakulteto docentė Kristina Šutienė bei Elektros ir elektronikos fakulteto lektorė Neringa Dubauskienė KTU bendruomenėms nariams siūlo išbandyti masinį atvirą internetinį kursą „Dirbtinis intelektas“.

Kurso kūrėjos pastebi, kad tai, jog visa informacija šiame kurse pateikiama lietuvių kalba – ne vienintelis privalumas. „Kitas privalumas – nei programuoti, nei instaliuoti specialiųjų programinių priemonių nereikia. Visoms užduotims atlikti pakanka skaičiuotuvo ar skaičiavimų programos (pvz., MS „Excel“). Tačiau kursas išsamus, trunkantis keturis mėnesius, o jį pabaigus išduodamas tą pažymintis sertifikatas“, – teigia kurso kūrėjos.

Siekia įtraukti kuo įvairesnių sričių atstovus

DI plėtra pasaulyje – itin sparti ir apimanti įvairius sektorius, o DI sprendimai vis plačiau taikomi verslo, medicinos, viešajame ir kituose sektoriuose, todėl pamažu su DI sprendimais vis dažniau susiduria įvairių sričių specialistai. Todėl siekdamos kuo daugiau KTU bendruomenės narių supažindinti su DI tematikomis, KTU dėstytojos ir sukūrė masinį atvirą internetinį kursą „Dirbtinis intelektas“.

„Masinis atviras internetinis kursas skirtas visiems, norintiems susipažinti su šia mokslo šaka išsamiau, tam, kad susidūrę su DI naudojimu darbe ar kasdienybėje, galėtų priimti informuotus sprendimus. Šis kursas nėra skirtas tik IT, matematikos ar automatikos sričių atstovams. Siekiame pritraukti įvairių sričių specialistus, pavyzdžiui, chemijos, mechanikos ar ekonomikos, kurie nori susipažinti su DI“, – teigia A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Kursas apima 12 tematikų, kuriose pateikiami paskaitų įrašai, skaidrės, rekomenduojama literatūra, savikontrolės ir baigiamieji testai bei kitos užduotys. Kursas pradedamas nuo optimalių sprendimų paieškos algoritmų, ekspertinių sistemų, duomenų analizės ir baigiamas mašininio mokymosi algoritmų aiškinimu.

Kurse dalyviai (studentai, dėstytojai bei kiti KTU bendruomenės nariai) ne tik susipažįsta su DI metodais ir mašininio mokymosi algoritmais, bet ir įgyja žinių apie tai, kaip algoritmai veikia: visų algoritmų aiškinimas labiau grįstas detaliais matematiniais skaičiavimais, algoritmų esminių žingsnių įvardijimu, paprastais pavyzdžiais, algoritmų taikymu ir nauda.

„Kursas iliustruotas paprastais pavyzdžiais, pateikiant detalų ir visą išsamų sprendimą aiškinant kiekvieną iš algoritmų. DI sistemų programinės realizacijos ir programavimo niuansai šiame kurse nėra detalizuojami, siekiant įtraukti kuo įvairesnių sričių atstovus“, – sako A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Kursas atliepia skirtingus poreikius

Tai, kad kursas tinkamas įvairių krypčių atstovams, patvirtina jį baigusiųjų atsiliepimai.

KTU Ekonomikos ir verslo fakulteto docentė Alina Stundžienė tikina, kad kursu susidomėjo pirmiausia dėl to, kad DI pastaruoju metu ypač populiari tema. „Be to, norėjau atsakyti sau į klausimą, ar mano dėstomi metodai paskaitų metu – ekonometriniai, kiekybinių tyrimų metodai, taikomi ekonomikoje, yra laikomi DI metodais. Atsakymą gavau: dalį metodų šiame kurse radau. Kursas buvo tikrai įdomus ir naudingas“, – tikina A.Stundžienė.

Dirbtiniu intelektu jau seniai besidominti KTU Informatikos fakulteto docentė Regina Misevičienė šį kursą nusprendė baigti norėdama susipažinti su naujausia metodika. „Kursų metu suteiktos žinios iš įvairių sričių. Įgytas žinias neabejotinai panaudosiu rengiant mokslinį darbą“, – teigia ji.

Programų sistemų bakalauro studijų ketvirtakursis Erikas Masaitis, niekada per daug nesidomėjęs DI, stipriai išpopuliarėjus DI sąvokai, visgi nusprendė sužinoti, kas tai yra ir kaip tai veikia.

„Kursą pabaigiau ne dėl to, kad reikėjo, bet dėl susidomėjimo. Kursas lengvai suprantamas, įdomus, įgijau DI srities pradmenis. Be to, jis buvo susijęs su mano studijuojamu moduliu, tad tai buvo dviguba nauda. Pabaigiau šį kursą gana anksti – pusmečio pradžioje, tad paskaitose jau žinodavau apie ką kalbama ir kas laukia. Šiuo metu turiu robotų programavimo modulį, kuriame simuliacijas, kurios atpažįsta objektus, tad šiame modulyje tikrai praverčia įgytos žinios“, – pasakoja E.Masaitis.

Planuose – mokymai ne tik KTU bendruomenei

Šiuo metu KTU taip pat siūlo pradedantiesiems skirtą DI kursą „Elements of AI“, kurį sukūrė Helsinkio universitetas ir IT įmonė „Reaktor“. KTU šį kursą kuruoja Lietuvoje. Masinis atviras internetinis kursas „Dirbtinis intelektas“, anot kūrėjų, labiau skirtas pažengusiems, tačiau suprantamas ir neturintiems DI žinių.

„Planuojame praplėsti kursą dar labiau pažengusiems ir įtraukti programavimo pavyzdžius, užduotis bei projektines veiklas, kurių metu kurso dalyviai bus mokomi sukurti DI sprendimų programines realizacijas.

Pastebime, kad tiek ekonomistai, fizikai ar statybininkai, kuriems įdomus dirbtinis intelektas ir kuriems patinka algoritmuoti, puikiai atlieka programavimo užduotis. Todėl tikimės, kad suteikdami jiems tinkamas žinias ir pagrindus, turėsime dar labiau DI srityje pažengusią KTU bendruomenę“, – teigia A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.

Planuodama tolimesnius žingsnius, KTU Dirbtinio intelekto centro vadovė tikisi, kad pavyks kursą padaryti prieinamą ne tik KTU bendruomenės nariams.

„Būtų naudinga ir įdomu tokį kursą pateikti platesnei Lietuvos bendruomenei. Tokiu būdu atlieptume ne tik Lietuvos, bet ir Europos Sąjungos DI strategijos rekomendacijas ir palengvintume jų įgyvendinimą, šviečiant visuomenę DI srityje ir ruošiant ją naujai skaitmenizacijos erai“, – pastebi A.Paulauskaitė-Tarasevičienė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„Rocket Software“ steigia „NextGen Academy“: suteiks Lietuvos profesionalams galimybes sužibėti technologijų sektoriuje

JAV bendrovė, šiemet kone dvigubai išauginusi darbuotojų skaičių Lietuvoje, toliau investuoja į talentų ruošimą ir pristato „NextGen Academy“ – iniciatyvą, skirtą rengti rinkoje paklausius talentus bei pasiūlys jiems darbo vietas.

Tarptautiniai studentai iš 20 šalių ir darbdaviai susitiko pirmajame „Study in LT“ karjeros renginyje „Your Dream Career Starts Here“

Švietimo mainų paramos fondo valdomas projektas „Study in LT“, bendradarbiaudamas su „Work in Lithuania“, pirmą kartą surengė karjeros renginį „Your Dream Career Starts Here“.

Verslo stipendijos studentams – ilgalaikė investicija į ateitį

„Vilnius Tech“ studentai ir vėl įvertinti – Informacinių technologijų įmonė UAB „Godel Technologies Europe“ skyrė 30 tūkstančių eurų stipendijoms. Su jaunaisiais ateities kūrėjais mecenatai susitiko naujajame universiteto Tvarumo centre.

2024 m. lapkritis
2024-11-18 12:45
Akcija „Senjorų dienos internete“ kviečia atrasti viešųjų e. paslaugų naudą
2024-11-06 09:40
IT sprendimai nėra savaime tvarūs: Lietuvos universitetų ir verslo lyderiai siekia tai pakeisti
2024-11-05 19:51
„Turing College“ laimėjo 2,5 mln. eurų dotaciją iš Europos inovacijos tarnybos
2024-11-04 13:41
„Accenture“ kviečia registruotis į nemokamus IT mokymus ir praktiką
2024 m. spalis
2024-10-29 11:49
Klaipėdos universitetas tampa naujuoju Baltijos universitetų programos nacionaliniu centru Lietuvoje
2024-10-28 19:17
Lietuvos moksleiviai kviečiami pasimatuoti kosmoso inžinierių rūbą: varžysis dėl galimybės apsilankyti EKA
2024-10-27 07:17
Bepiločių orlaivių instruktorių ugdymas – svarus žingsnis į technologinį proveržį
2024-10-25 13:24
KU projektas „Iškeisk pamoką į paskaitą“ kviečia atrasti save ateičiai
2024-10-25 07:04
Šimtatūkstantinė stipendijų suma išdalinta gabiausiems šalies moksleiviams – komisija papasakojo, kuo išsiskyrė šie metai
2024-10-20 17:19
Kodėl verslui svarbu, kad būtų stiprinamas STEAM sričių ugdymas?
2024-10-17 10:47
„VDU Jungtys“ suvienys moksleivius, studentus ir absolventus
2024-10-11 11:28
Kompetencijų centrai – universitetų indėlis į kolektyvinę krašto gynybą: kaip jie veikia?
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

GENERAL FINANCING BANKAS

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2024 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama