Covid-19 pandemija į paviršių iškėlė ne vieną opią aviacijos industrijos problemą. Tarp jų – ir aviacijos mokymų sąstingį bei lėtą naujųjų technologijų įsisavinimą šiame sektoriuje. Lietuvių įkurtas aviacijos mokymų startuolis „Aeroclass“ siekia užpildyti lyg šiol buvusią tuščią nuotolinių aviacijos srities mokymų nišą.
Nenuginčijamas potencialas
Pasaulinė pandemija iš pagrindų sukrėtė mokymų industriją – dėl įvestų ribojimų kontaktinis mokslas buvo sustabdytas, o vieninteliu išsigelbėjimu tapo nuotoliniai mokymai.
„Nors didesnio dėmesio virtualūs mokymai susilaukė būtent dėl Covid-19, šios rinkos augimas buvo pastebimas jau seniau“, – teigia „Aeroclass“ vadovas bei vienas įkūrėjų Lukas Raščiauskas. „Dar 2018 metais virtualių mokymų rinkos vertė jau siekė net 100 mlrd. USD, o pasaulį sukausčius pandemijai, 2020 metais padvigubėjo iki 200 mlrd. USD. Matant, kokiais tempais rinka auga ir toliau yra tikimasi, kad iki 2027 metų sulauksime dar vieno rinkos vertės padvigubėjimo.“
Nors internetinių mokymų potencialas buvo pastebimas jau ne vienerius metus, į aviaciją orientuoti nuotoliniai mokymai – vis dar naujovė. „Esame pirmieji pasaulyje pristatę modernią platformą, skirtą nuotoliniams aviacijos specialistų mokymams ir tikime, jog drąsus mūsų žingsnis į lėtai besikeičiančią rinką paskatins tolimesnes inovacijas, naudingas visai aviacijos industrijai“, – teigia Lukas.
Anot jo, pasaulyje aviacijos pramonėje dirba daugiau nei 12 mln. žmonių, kurių nemažą dalį turėtų sudominti galimybė gilinti aviacijos žinias per nuotolį. „Mūsų tikslinę auditoriją sudaro tiek aviacijos naujokai, dar tik žengiantys pirmuosius karjeros žingsnius, tiek ir patyrę specialistai bei vidutinio ir aukščiausio lygio aviacijos vadovai.“
Produktas, užpildęs nišą
„Mūsų tikslas – įnešti į aviacijos mokymų industriją šiuolaikiškų sprendimų bei lankstumo“, – teigia įmonės vadovas.
Technologijų startuolis „Aeroclass“ yra pirmasis pasaulyje pristatęs būtent į aviacijos industriją orientuotą virtualią mokymosi platformą, skirtą įgyti bei gilinti aviacijos verslo sektoriaus žinias. „Istoriškai didžiausio dėmesio pritaikant naujas technologijas susilaukdavo pilotų ir įgulos mokymai. Mes koncentruojamės į iki šiol mažiau dėmesio sulaukusias aviacijos vadybos, teisės, komunikacijos, finansų, audito, krizių valdymo sritis. „Aeroclass“ mokymai padės greičiau perprasti aviacijos verslo ypatumus sektoriaus naujokams ir kvalifikacijos kėlimo siekiantiems profesionalams“, – sakė jis.
Vienas didžiausių virtualių mokymų privalumų, lyginant su tradiciniais mokymo metodais, yra lankstumas. „Mūsų mokymų platforma įrodo, jog norint įgyti ar pagilinti žinias nebūtina versti gyvenimo aukštyn kojomis ir derintis prie dažnai nepatogių grafikų. Studentai gali mokytis iš ten, kur jiems patogu, jiems patiems tinkamu metu bei tempu – nesvarbu ar tai 20 minučių per pietų pertrauką, ar produktyvus šeštadienio vakaras“, – dalinasi Lukas.
Švietimo sferos startuolio komanda itin didelį dėmesį skiria ir mokymų kokybei. „Aušta kokybė yra privaloma norint įsitvirtinti nuotolinių mokymų rinkoje, todėl mūsų mokymų turinį kuria ilgametę patirtį turintys profesionalai iš Šveicarijos, o paskaitas veda gerai aviacijoje žinomi specialistai iš viso pasaulio, savo patirtį sukaupę dirbdami su pirmaujančiomis rinkoje oro linijomis, tokiomis kaip „British Airways“, „United Airlines“, „Air New Zealand“ bei Abu Dabio, Lutono, Hitrou oro uostų darbuotojai, Kembridžo (JK), Arizonos (JAV) universitetų, Singapūro technologijų instituto ir kitų aukštųjų mokyklų profesoriai bei mokslų daktarai“, – pabrėžia startuolio vadovas L. Raščiauskas.
Be aukščiausios kokybės turinio, kuriamo pasitelkiant realius aviacijos verslo pavyzdžius bei atvejų analizes, „Aeroclass“ didelį dėmesį skiria ir moderniųjų technologijų, integracijai į mokymų procesą.
Pritraukta milijoninė investicija
Lietuvių įkurta įmonė „Aeroclass“ visai neseniai pritraukė 1,2 mln. USD dydžio investiciją iš į aviacijos inovacijas orientuoto rizikos kapitalo fondo „AeroCity Tech Ventures“.
E. mokymosi startuolio vadovas teigia, kad ši investicija padės įmonei toliau augti. „Kadangi virtualių mokymų potencialas bei paklausa didžiuliai, planuojame „Aeroclass“ veiklą plėsti tiek geografiškai, įsitvirtinant Europoje bei Azijoje, tiek pasiūlos atžvilgiu.“
Šiuo metu „Aeroclass“ aviacijos profesionalams jau siūlo išbandyti savo pirmą produktą – virtualius mokymus, tačiau netolimoje ateityje planuoja pristatyti dar vieną alternatyvą įprastiems aviacijos mokymams – virtualias klases. „Čia dėstytojai tiesiogiai dirbs su mokymų dalyviais. Taip pat ruošiame ir mišrią mokymų sistemą, leisiančią dalį laiko mokytis savarankiškai, o kitą – kartu su dėstytojais analizuoti praktines situacijas“, – dalinasi jis.
„Tikiu, kad dabar yra pats geriausias metas kurti bei tobulinti nuotolinio mokymo sprendimus aviacijos sektoriui. Džiaugiamės, jog šio verslo potencialas buvo pastebėtas „AeroCity Tech Ventures“ ir neabejoju, jog ši investicija padės mums užtvirtinti savo pozicijas aviacijos mokymų rinkoje“, – teigia „Aeroclass“ Lukas Raščiauskas.