Vilniaus universitete (VU) buvo įsteigta ir rugsėjį veiklą pradėjo VU „Red Hat“ akademija. Tai internete diegiama ir žiniatinklio valdoma atvirojo kodo švietimo programa, skirta akademinėms institucijoms suteikti ir palaikyti atvirojo kodo ir „Linux“ mokymo programą. Įkurtos VU „Red Hat“ akademijos pagrindu pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas su AB „Telia Lietuva“.
„Red Hat“ mokymo ir sertifikavimo viceprezidentas Kenas Goetzas džiaugėsi, kad VU prisijungė prie nuolat augančios „Red Hat“ akademijos programos. „Siekdami padėti studentams sužinoti daugiau apie „Red Hat“ technologijas ir įgyti paklausių atvirojo kodo įgūdžių, glaudžiai bendradarbiaujame su įvairiomis švietimo įstaigomis visame pasaulyje. Mes tikimės sėkmingo bendradarbiavimo ir su Vilniaus universitetu, kaip svarbiu „Red Hat“ mokymo ir sertifikavimo ekosistemos nariu“, – kalbėjo jis.
Nuo šiol VU studentai, dėstytojai ir darbuotojai turės galimybę studijuoti „Linux“ pagrindu veikiančias operacines sistemas ir įgyti „Linux“ administratoriaus sertifikatą, kurį pripažįsta visos IT įmonės Lietuvoje ir užsienyje. VU „Red Hat“ akademijos veiklą kuruos Fizikos fakultetas.
„VU Fizikos fakultete esantis superkompiuteris veikia „Red Hat“ platformos pagrindu. Įgyvendinus partnerystę su Jungtinių Amerikos Valstijų kompanija „Red Hat“, VU studentai ir visa bendruomenė turės daugiau galimybių mokytis ir specializuotis įvairiose operacinėse sistemose, grįstose „Linux“ su „RedHat“ technologijomis“, – sako Fizikos fakulteto mokslininkas, VU „Red Hat“ akademijos kuratorius doc. Mindaugas Mačernis.
„Red Hat“ yra viena didžiausių kompanijų pasaulyje, kuriančių laisvąją atvirojo kodo „Linux“ programinę įrangą, o „Red Hat“ akademija jau daugiau kaip dešimtmetį visame pasaulyje aukštojo mokslo institucijoms, turinčioms reikiamas technologijas ir joms tinkamą palaikymo aplinką, siūlo mokymo programas ir padeda įsirengti laboratorijas. „Red Hat“ akademijos žiniatinklio mokymo programa padeda kurti kompetencijas per našumu grįstą praktinį mokymąsi ir testavimą.