Birželio 1 dieną LAMA BPO sistemoje prasideda prašymų priimti studijuoti į universitetus bei kolegijas registravimas. Vadovaudamasis nuostata „Už kiekvienos technologijos – žmogus“, Kauno technologijos universitetas (KTU) kviečia jaunuolius bakalauro studijų metu susipažinti su žmogaus ir technologijų santykiu bei tyrinėti mokslo pasaulį net 9 studijų krypčių grupėse.
KTU šiemet vykdo priėmimą į 42 bakalauro bei 1 vientisųjų studijų programą. Priėmimas į visas bakalauro ir vientisųjų studijų programas vykdomas tiek į valstybės finansuojamas, tiek į valstybės nefinansuojamas (su studijų stipendija ir be jos) studijų vietas.
Minimalūs priėmimo reikalavimai nustatomi pagal vidurinio išsilavinimo įgijimo metus. Šių metų abiturientai, pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas, privalo išlaikyti tris valstybinius brandos egzaminus: lietuvių kalbos ir literatūros, matematikos ir laisvai pasirenkamą. Konkursinis balas turi būti ne mažesnis kaip 5,4, išskyrus stojantiesiems, kurie yra atleisti nuo brandos egzaminų dėl ligos. Prašymus priimti studijuoti bus galima pateikti iki rugpjūčio 5 d. 12 val. Rugpjūčio 9 d. kandidatai sulauks kvietimų studijuoti LAMA BPO sistemoje registracijos metu nurodytu el. paštu ir pačioje LAMA BPO sistemoje.
Unikalios studijų galimybės
KTU vykdomos studijų programos neapsiriboja tik kokybiška studijų medžiaga, inovatyviais dėstymo metodais bei tarptautine dėstytojų patirtimi.
Bendrojo priėmimo į bakalauro studijas metu, prie 41 jau vykdomos studijų programos, KTU siūlo dvi naujas, ateities darbo rinkai pritaikytas programas – Verslo skaitmenizavimo vadyba bei Technologijų fizika. Studijų programos bus vykdomos KTU Ekonomikos ir verslo bei Matematikos ir gamtos mokslų fakultetuose, jei šios bus įregistruotos valstybės nustatyta tvarka.
Studentai turi galimybę rinktis BA+ kompetencijas bei įgyti papildomų žinių savo pasirinktoje studijų programoje ir taip praplėsti savo karjeros galimybes. Taip pat Universitete studijos vykdomos tiek lietuvių, tiek anglų kalbomis bei yra galimybė išvykti į dalines studijas ar praktiką pagal tarptautinių mainų programas.
Studentai turi galimybę tapti „GIFTed“ talentų akademijos dalyviais ar plėsti savo žinias finansinių technologijų sektoriuje, dalyvaudami „SKILLed FinTech“ programoje.
Papildomos stipendijos
Greta kitų Universiteto teikiamų privalumų, šiemet būsimiems chemijos, technologijų bei inžinerijos mokslų studentams bus skiriamos Universiteto partnerių įsteigtos stipendijos.
Kaune įsikūrusi technologijų įmonė „Teltonika“ įsteigė 90 tūkst. eurų vertės stipendijų fondą pirmakursiams, pasirinkusiems studijuoti elektros ir elektronikos, mechanikos inžinerijos ir dizaino, matematikos ir gamtos mokslų bei informatikos fakultetuose.
Abiturientai, geriausiai pasirodę chemijos žinių konkurse „Ateities karta“, stojantys į studijų programas, vykdomas KTU Cheminės technologijos fakultete, turės galimybę laimėti įmonių įsteigtas 1000 eurų vertės vardines stipendijas.
KTU studentai taip pat turi galimybę pretenduoti į Universitete teikiamas mecenatų, talento bei kitas stipendijas.
Pagalba kiekviename studijų etape
Universitetas siekia būsimiems ir esamiems studentams suteikti kokybiškas paslaugas bei visapusišką pagalbą, todėl KTU veikia įvairių pagalbos priemonių sistema, padedanti užtikrinti akademinę, psichologinę bei socialinę studentų gerovę.
Jau nuo pernai veikiantis būsimų studentų konsultacijų centras šiemet taip pat prieinamas – interesantai rūpimais klausimais gali kreiptis el. paštu pasikalbam@ktu.lt bei telefonu 1872. Taip pat galima kreiptis naudojant „Facebook Messenger“, programėlės paieškoje įvedant @ktu.lt.
Į Universitetą įstojusiems pirmo kurso studentams teikiama pradžios mentorių pagalba, kurie naujuosius Universiteto narius integruoja į Universiteto bendruomenę, akademinį gyvenimą ir kultūrą. Įvairiuose studijų etapuose akademinę pagalbą studentams taip pat teikia akademiniai mentoriai bei tutoriai.