Elektronika.lt
 2025 m. sausio 13 d. Projektas | Reklama | Žinokite | Klausimai | Prisidėkite | Atsiliepimai | Kontaktai
Paieška portale
EN Facebook RSS

 Kas naujo  Katalogas  Parduotuvės  Forumas  Tinklaraščiai
 Pirmas puslapisSąrašas
 NaujienosSąrašas
 - Elektronika, technika
 - Kompiuterija
 - Telekomunikacijos
 - Verslo naujienos
 - Įvykiai, renginiai
 - Švietimas, studijos
 - Mokslo naujienos
 - Portalo naujienos
 StraipsniaiSąrašas
 Vaizdo siužetaiSąrašas
 Nuolaidos, akcijosSąrašas
 Produktų apžvalgosSąrašas
 Naudingi patarimaiSąrašas
 Vykdomi projektaiSąrašas
 Schemų archyvasSąrašas
 Teorija, žinynaiSąrašas
 Nuorodų katalogai
 Įvairūs siuntiniai
 Bendravimas
 Skelbimai ir pasiūlymai
 Elektronikos remontas
 Robotų kūrėjų klubas
 RTN žurnalo archyvas






 Verta paskaityti
Sausio 13 d. 20:15
Ekspertas: parama energijos kaupikliams įsigyti prisidės ir prie mitų apie šią technologiją išsklaidymo
Sausio 13 d. 17:25
Baltijos šalių skirtumai: dūmų detektorius namuose naudoja 94 proc. estų ir tik 65 proc. Lietuvos žmonių
Sausio 13 d. 14:59
„Govee“ pristato naujas išmaniąsias lempas, kurios ne tik gražiai atrodo, bet ir gali pakeisti garso kolonėles
Sausio 13 d. 11:53
6 dirbtinio intelekto tendencijos, kurias dažniau matysime 2025 m.
Sausio 13 d. 08:17
Dėl Wi-Fi pažeidžiamumo jūsų geopozicija gali būti stebima realiu laiku
Sausio 12 d. 13:40
2,6 milijono pavogtų duomenų: ar jūsų naršyklės įskiepiai saugūs?
Sausio 11 d. 13:28
Dopaminas ir mūsų kasdienybė: kaip socialiniai tinklai „apdovanoja“ smegenis?
Sausio 10 d. 17:25
Abiturientų dilema: kaip išsirinkti tinkamą karjeros kelią?
Sausio 10 d. 14:23
„Samsung“ CES parodos naujienos: DI gins namus nuo programišių ir atpažins šeimos narius
Sausio 10 d. 11:40
Tiksliausios prognozės 2025 metams, kurios buvo pateiktos dar prieš 100 metų
FS25 Tractors
Farming Simulator 25 Mods, FS25 Maps, FS25 Trucks
ETS2 Mods
ETS2 Trucks, ETS2 Bus, Euro Truck Simulator 2 Mods
FS22 Tractors
Farming Simulator 22 Mods, FS22 Maps, FS25 Mods
VAT calculator
VAT number check, What is VAT, How much is VAT
LEGO
Mänguköök, mudelautod, nukuvanker
Thermal monocular
Thermal vision camera,
Night vision ar scope,
Night vision spotting scope
FS25 Mods
FS25 Harvesters, FS25 Tractors Mods, FS25 Maps Mods
Dantų protezavimas
All on 4 implantai,
Endodontija mikroskopu,
Dantų implantacija
FS25 Mods
FS25 Maps, FS25 Cheats, FS25 Install Mods
GTA 6 Weapons
GTA 6 Characters, GTA 6 Map, GTA 6 Vehicles
FS25 Mods
Farming Simulator 25 Mods,
FS25 Maps
ATS Trailers
American Truck Simulator Mods, ATS Trucks, ATS Maps
Reklama
 Naujienos » Švietimas, studijos Ankstesnė naujiena | Sekanti naujiena | Dalintis | Spausdinti

KTU įsteigė 10 tūkst. eurų prizinį fondą studentams, kurie baigiamuosiuose projektuose nagrinėja dirbtinio intelekto metodų taikymą

Publikuota: 2021-04-20 12:45
Tematika: Švietimas, studijos
Aut. teisės: ©15min, UAB
Inf. šaltinis: 15min.lt / Pranešimas žiniasklaidai

Dirbtinis intelektas (DI) susilaukia vis didesnio visuomenės dėmesio – išmaniąsias technologijas vartojame ir buityje, ir darbe, o verslas ir valstybė kiekvienais metais investuoja į šios srities specialistus. Siekiant didinti studentų aktyvumą renkantis baigiamųjų projektų temas, nagrinėjančias DI metodų taikymą, KTU įsteigė 10 tūkst. eurų prizinį fondą – geriausi studentų projektai bus įvertinti vienkartinėmis tikslinėmis stipendijomis, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.
Asociatyvi „Pixabay“ nuotr.

Konkurse gali dalyvauti pirmosios ir antrosios pakopų, vientisųjų ir profesinių studijų baigiamųjų kursų studentai, kurie savo baigiamuosiuose projektuose taiko dirbtinio intelekto metodus. Komisijos išrinktų geriausių baigiamųjų projektų autoriams – studentams – bus skirtos vienkartinės tikslinės stipendijos, kurių dydis sieks 1 tūkst. eurų.

Studentų baigiamieji projektai turės atitikti šiuos kriterijus: pasirinkta aktuali, visuomenei ar verslui svarbi tema, darbas inovatyvus ir pritaikomas.

„Neabejotinai dirbtinis intelektas jau ne vienerius metus yra viena plačiausiai aptarinėjamų temų. Kaip jis pakeis pasaulį ir keisis pats? Universitete siekiame, jog KTU studentai ne tik koja kojon žengtų su aktualiausiomis šių dienų technologinėmis naujovėmis, bet ir būtų jų kūrėjai, inovacijų lyderiai. Norėdami paskatinti studentus ne tik laukti pokyčių, bet ir tapti svaria jų dalimi įsteigėme 10 000 eurų fondą, kuris bus panaudotas apdovanojant geriausių baigiamųjų projektų, susijusių su dirbtinio intelekto tematika, autorius“, – teigia KTU studijų prorektorius Jonas Čeponis, vienas iš konkurso komisijos narių.

Robotai – puiki alternatyva rutininiam darbui

Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 40 įmonių, kurios savo veiklą sieja su DI produktų vystymu. Pasak KTU Dirbtinio intelekto centro vadovės Agnės Paulauskaitės-Tarasevičienės, DI sistemos yra integruojamos į vis daugiau sričių. Tokios sistemos demonstruoja pranašumą vertinant darbų – užduočių – atlikimo efektyvumą bei tikslumą, o robotai perima rutininius, nesudėtingus, taisyklėmis nusakomus darbus. Neabejojama, kad DI naudojimas ir toliau sparčiai augs bei transformuos darbo rinką.

„Ateityje ne tik pramonėje, bet ir buityje dirbs daugybė robotų-asistentų – jau dabar turime siurblius, langų plovimo, žolės pjovimo ir kitus robotus, tačiau visada reikės specialistų, kurie tokias išmaniąsias mašinas valdys, taisys, prižiūrės ir kurs naujas“, – sako KTU docentė A. Paulauskaitė-Trarasevičienė, viena iš konkurso komisijos narių.

Vis dėlto ji pažymi, kad Lietuvoje DI integracijos ir modernizacijos procesas yra šiek tiek lėtesnis dėl mažos rinkos ir finansinio pajėgumo, tačiau tarptautinės kompanijos, veikiančios Lietuvoje, integruoja technologijas, kurios atlieka rutininius darbus. Taip pat ieškoma automatizuotų sprendimų, kurie leistų pagreitinti atliekamų darbų laiką, sumažinti žmogiškojo faktoriaus klaidų tikimybę bei kaštus, susijusius su darbuotojų išlaikymu.

„Darbo vietų perkėlimas į pigesnės darbo jėgos šalis šiandieninėje skaitmenizavimo ir dirbtinio intelekto eroje nėra toks populiarus ir turi alternatyvius sprendimus – procesų automatizavimas ir dirbtinio intelekto technologijų pritaikymas. Visi darbai, kurie gali būti robotizuoti, t. y. darbai, kurių seka yra nesunkiai apibrėžiama ir nusakoma aiškiomis taisyklėmis, greitu metu bus optimizuoti ir Lietuvoje“, – teigia ji.

Europoje trūksta DI specialistų

Europoje ir pasaulyje DI tematikos įtraukimas į studijas yra taikomas vis platesniu mastu. A. Paulauskaitė-Tarasevičienė sako, kad nors anksčiau DI tematika KTU būdavo labiau doktorantūros objektas, šiuo metu DI moduliai įtraukiami ir į pirmosios bei antrosios pakopos studijas.

Be to, pastaruoju metu ne tik užsienyje, bet ir Lietuvoje jau galima rasti DI studijų programų. KTU, kaip lyderiaujantis universitetas DI srityje bei turintis didelę patirtį, pasiūlė pirmąsias Lietuvoje pirmosios pakopos dirbtinio intelekto studijas.

„Pasaulinėje rinkoje kiekvienais metais atsiranda vis daugiau produktų, kurie reklamuoja DI galimybes, o mūsų šalies įmonės pastaruoju metu labai seka tokias naujoves, siekia neatsilikti, o kartais ir pralenkti savo DI idėjomis ir sprendimais. Būtent šios įmonės ganėtinai garsiai ir aiškiai ištransliuoja žinutę – „labai trūksta DI specialistų“. Bendrojo profilio IT specialistą paruošti kaip DI specialistą yra laikui imlus darbas, be to, pats žmogus turi būti suinteresuotas mokytis ir gilintis į ganėtinai sudėtingus DI algoritmus“, – teigia ji.

Pasak A. Paulauskaitės-Tarasevičienės, KTU įsteigtas prizinis fondas yra svarbus, siekiant skatinti studentus pritaikyti DI metodus sprendžiant išsikeltus uždavinius savo baigiamuosiuose projektuose.

„Ir mes kalbame apie visų studijų programų studentus, nes DI taikymas yra aktualus ir naudingas įvairių sričių atstovams: vertėjams, ekonomistams, chemikams, mechanikams ir kitiems. Nors kiekvienais metais matomas vis didesnis studentų susidomėjimas DI tematikomis, šis prizinis fondas – tai didelė paskata naujiems studentams pradėti domėtis DI taikymu jų specialybėje, o jau turintiems DI žinių – toliau gilintis į šią sritį ir įsitraukti į mokslinius tyrimus“, – sako KTU Dirbtinio intelekto centro vadovė.


Draudžiama platinti, skelbti, kopijuoti informaciją su
nurodyta autoriaus teisių žyma be redakcijos sutikimo.

 Rodyti komentarus (0)
Vardas:    El. paštas:   (nebūtinas)
Pakartokite kodą: 
  Apsaugos kodas: 
 
Komentarus rašo lankytojai. Komentarai nėra redaguojami ar patikrinami, jų turinys neatspindi redakcijos nuomonės. Redakcija pasilieka teisę pašalinti pasisakymus, kurie pažeidžia įstatymus, reklamuoja, yra nekultūringi arba nesusiję su tema. Pastebėjus nusižengimus, prašome mums pranešti. Jei nurodomas el. pašto adresas, jis matomas viešai. Patvirtindami komentaro įrašymą, kartu patvirtinate, jog esate susipažinęs su portalo privatumo politika ir su ja sutinkate.
„airBaltic“ padvigubino simuliatorių pajėgumą ir įdiegė naują „Airbus A220“ pilno skrydžio simuliatorių

„airBaltic“ toliau plečia savo mokymų infrastruktūrą – „airBaltic“ mokymų centre Rygoje įrengtas antrasis „Airbus A220“ pilno skrydžio simuliatorius. Šis modernus papildymas gerokai padidins oro linijų bendrovės galimybes mokyti ir palaikyti vis didėjančios pilotų komandos kvalifikaciją.

LJA pradeda vystyti Lietuvoje visiškai naują povandeninės robotikos sritį

„Vilnius Tech“ Lietuvos jūreivystės akademijoje pradedama vystyti šalyje visiškai nauja povandeninės robotikos sritis, atversianti plačias galimybes jūrinės pramonės, energetikos ir mokslinių tyrimų plėtrai.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programa: kaip mažinami mokinių pasiekimų atotrūkiai?

Prasidedant 2025-iesiems, jau įpusėjusi švietimo pažangos programa „Tūkstantmečio mokyklos“ (TŪM), gali pasigirti apčiuopiamais rezultatais.

2025 m. sausis
2025-01-09 07:06
Vilniaus universiteto DI projektas nominuotas „AI Lithuania“ metų inovacijų EdTech kategorijoje
2025-01-05 15:20
KTU Muzikos įrašų konkursas „Maišytuvės“: mokinių kūrybiškumas ir technologiniai gebėjimai nustebino komisiją
2025-01-03 07:17
Iš visų aukštųjų mokyklų Vilniaus universitetas pasiūlė daugiausiai mokymosi programų platformoje „Kursuok“ – jos išsiskiria aukšta kokybe
2024 m. gruodis
2024-12-27 21:44
2025 m. švietimo biudžete – papildomos lėšos būreliams
2024-12-23 15:25
2025 m. švietimo biudžetas auga: daugiau lėšų darbo užmokesčiui, neformaliajam vaikų švietimui
2024-12-20 07:11
Edukologai ir informatikai susitiko Druskininkuose – tarptautinėje VU doktorantų mokykloje
2024-12-19 19:28
Matematikos mokomojo dalyko modulis užpildo spragą mokytojų rengimo sistemoje
2024-12-14 19:23
Mokinių komanda iš Vilniaus nuskynė pergalę tarptautiniame technologinių idėjų konkurse
2024-12-13 09:10
Lietuvių startuolis „Turing College“ pristato pirmuosius Europoje dirbtinio intelekto inžinerijos kursus su startuolių akceleratoriumi
2024-12-11 09:23
Mokykla Vilniuje įdarbina dirbtinį intelektą: mokiniai AI įrankius naudoja kūrybai, darbui ir net namų darbams
2024-12-10 15:08
Veiksmingas matematikos mokymas: kaip mokyti, kad mokinys suprastų
2024-12-09 12:59
Nauja knyga elektrikams ir inžinieriams – reikšmingas indėlis į būsimų profesionalų rengimą (3)
Daugiau...Paieška archyve

Global electronic components distributor – Allicdata Electronics

Electronic component supply – „Eurodis Electronics“

LOKMITA – įvairi matavimo, testavimo, analizės ir litavimo produkcija

Full feature custom PCB prototype service

Sveiki ir ekologiški maisto produktai

Mokslo festivalis „Erdvėlaivis Žemė

LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina

„Konstanta 42“

Technologijos.lt

Buitinė technika ir elektronika internetu žemos kainos – Zuza.lt

www.esaugumas.lt – apsaugok savo kompiuterį!

PriedaiMobiliems.lt – telefonų priedai ir aksesuarai

Draugiškas internetas


Reklama
‡ 1999–2025 © Elektronika.lt | Autoriaus teisės | Privatumo politika | Atsakomybės ribojimas | Reklama | Turinys | Kontaktai LTV.LT - lietuviškų tinklalapių vitrina Valid XHTML 1.0!
Script hook v, Openiv, Menyoo
gta5mod.net
FS25 Mods, FS25 Tractors, FS25 Maps
fs25mods.lt
Optical filters, UV optics, electro optical crystals
www.eksmaoptics.com
Reklamos paslaugos
SEO sprendimai

www.addad.lt
Elektroninių parduotuvių optimizavimas „Google“ paieškos sistemai
www.seospiders.lt
FS22 mods, Farming simulator 22 mods,
FS22 maps

fs22.com
Reklama


Reklama