Valstybiniai brandos egzaminai šiemet prasidės birželio 7 dieną arba dviem savaitėmis anksčiau nei pernai. Pagrindinė egzaminų sesija baigsis liepos 2 dieną. Abiturientams bus teikiamos papildomos konsultacijos padedant geriau pasirengti egzaminams. Mokytojai galės išeiti atostogų anksčiau nei praėjusiais metais.
Pernai brandos egzaminų pagrindinė sesija prasidėjo birželio 22 dieną, o baigėsi liepos 21 dieną.
Šiemet, atsižvelgiant į mokytojų ir mokinių pasiūlymus, siekta egzaminus surengti anksčiau, tačiau pasirūpinant ir papildoma pagalba abiturientams.
„Svarbiausi yra abiturientų, kurie brandos egzaminus laiko vieną kartą gyvenime, interesai, todėl bus skirtas laikas papildomoms konsultacijoms tam, kad abiturientai galėtų geriau pasiruošti egzaminams. Nesuteikti galimybės papildomai mokytis būtų tas pats, kaip pripažinti, kad nuotolinis ugdymas visai neturėjo įtakos mokymosi kokybei ir kad abiturientai turėjo sąlygas mokytis taip kaip ir baigusieji mokyklas iki pandemijos.
Viliuosi, kad dėl mūsų visų atsakingo požiūrio laikantis karantino apribojimų epidemiologinė situacija gerės. Tai netrukus leis abiturientams sugrįžti į mokyklas ir įprastu būdu ruoštis egzaminams, turint tam ir papildomų pamokų“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos prašymu Vyriausybė jau skyrė lėšų padėti likviduoti nuotolinio ugdymo metu atsiradusias spragas. Tikimasi, kad kuo didesnei daliai abiturientų bus sudarytos galimybės papildomoms konsultacijoms.
Neseniai atlikta Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos ekspertinė analizė parodė, kad 72,6 proc. vadovų paliktų ankstesniais metais naudotą egzaminų tvarkaraštį, 12 proc. siūlė atidėti egzaminus viena savaite, 14,5 proc. atidėtų dviem savaitėmis. Lietuvos moksleivių sąjunga pasisakė, kad brandos egzaminai būtini.
Vyriausybė planuoja skirti papildomas lėšas mokytojams apmokėti už papildomą darbą. Mokyklų bus prašoma užtikrinti bent 20 papildomų valandų konsultacijoms. Konsultacijas pagal dalykus paskirstys pačios mokyklos.
Egzaminų tvarkaraštis sudėliotas taip, kad svarbiausius egzaminus – lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos – skirtų net 10 kalendorinių dienų. Šis intervalas, atsižvelgiant į mokyklų vadovų pageidavimus, skirtas tam, kad mokyklos galėtų organizuoti konsultacijas tarp šių dviejų itin svarbių egzaminų. Dar viena naujovė – visų egzaminų laikas prailginamas 15 minučių.
Pagrindinei sesijai prasidėjus birželio 7 dieną, ji baigtųsi liepos 2 dieną, birželio mėnesiui būtų nukeltos ir užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių) kalbėjimo dalys.
Iš viso brandos egzaminus pasirinko laikyti 27 539 mokiniai.