Pasaulį sujaukusi pandemija gana stipriai keičia darbo rinką, o kartu verčia daugelį studentų permąstyti studijų kryptį bei ieškoti naujų galimybių, plečiant savo kompetencijas. Dalis aukštųjų mokyklų jau rudenį sulaukė dvigubai daugiau susidomėjimo papildomosiomis studijomis, kurios suteikia galimybę greičiau pakeisti savo profesinę kryptį.
MRU nuotr.
Aukštesnės pakopos gali siekti kolegijų studentai
Štai Mykolo Romerio universitetas (MRU) skelbia, kad į papildomąsias studijas 2020 m. rudenį pretendavo kone perpus daugiau studijuoti norinčių asmenų (52 proc.) nei pernai, o tarp populiariausių krypčių rikiavosi teisė, socialinis darbas bei viešasis administravimas. Keičiantys profesiją dažniausiai po papildomųjų studijų siekia magistro laipsnio ir taip didina galimybę uždirbti daugiau.
Kaip rodo Vyriausybės strateginės analizės centro duomenys, po metų, baigus magistrantūros studijas net 68 proc. MRU absolventų dirba aukštos kvalifikacijos darbą, o vidutinės jų draudžiamosios pajamos siekia 1583 eurus. Anot MRU atstovės Jurgos Strimaitienės, šiuo metu siekti norimos kvalifikacijos ir trokštamo darbo dabar yra paprasčiau ne tik universitetų, bet ir kolegijų paskutinių kursų studentams ar kolegijų absolventams, nes jie gali pasinaudoti papildomųjų studijų galimybe.
Papildomosios studijos pirmiausiai yra skirtos asmenims, kurių aukštasis išsilavinimas nesutampa su siekiama aukštesnės pakopos studijų kryptimi. Absolventams papildomosios studijos suteikia galimybę keisti kryptį ir magistro studijoms rinktis iš platesnio programų pasirinkimo. „Pasirinkę papildomąsias studijas, studentai laisvojo klausytojo statusu lanko paskaitas ir renka kreditus trūkstamiems dalykams. Pavyzdžiui, baigęs komunikacijos mokslus, asmuo gali rinktis edukologijos, socialinio darbo, viešojo administravimo, verslo, aplinkosaugos arba net teisės krypties papildomųjų studijų programas ir vėliau pretenduoti į tų pačių paminėtų krypčių magistro studijas. Tai gana nauja galimybė, kurią suteikia universitetas, tačiau studijuojantys netruko įvertinti jos naudų“, – sako MRU atstovė.
Paskaitos pritaikytos dirbantiems
Kaip vieną patraukliausių tokių studijų bruožų pašnekovė įvardija patogų mokymosi grafiką. Anot J. Strimaitienės, paskaitos paprastai vykdomos penktadienio vakarais ir šeštadieniais, todėl jas mielai renkasi studijuojantys ar dirbantys asmenys. Negalintiems atvykti į universitetą studijos organizuojamos nuotoliniu būdu – pastarasis yra taikomas ir esant pandemijos aplinkybėms.
„Stebime tendenciją, jog teisės krypties papildomąsias studijas daugiausia renkasi kitos krypties bakalauro studijas baigę asmenys. O štai į viešojo administravimo papildomąsias studijas labiausiai pretenduoja Vilniaus kolegijos bei Socialinių mokslų kolegijos absolventai. Galbūt esama pandemija pakoreguos pasirinkimus ir pavasario semestre matysime kitokią situaciją , bet drąsiname visus norinčius nepraleisti galimybės ir išbandyti tokias studija s bei motyvuotai siekti savo svajonės studijuoti universitete“, – pažymi MRU atstovė. Prašymus dalyvauti konkurse dėl priėmimo į papildomąsias studijas pavasario semestre MRU priima iki sausio 26 d.