Internetas tampa vis svarbesniu įrankiu moksleiviams – naršydami jie ne tik leidžia laisvalaikį, bet ir mokosi, ieško informacijos ar atlieka namų darbus. Todėl saugaus interneto klausimas tampa vis aktualesnis. Reaguodama į pokyčius visuomenėje, kompanija „Google“ Lietuvoje pristato moksleiviams skirtą ugdymo programą „Būk Interneto Genijus“, sukurtą lavinti įgūdžius, reikalingus saugiam ir išmaniam interneto tyrinėjimui. Programa padeda gilinti žemesnių klasių moksleivių skaitmenines žinias bei ugdo kritinį jų mąstymą susidūrus su galimais apgaulės atvejais internete, rašoma pranešime.
Pasak „Google“ vadovo Baltijos šalims Vytauto Kubiliaus, norėdami kuo geriau išnaudoti internetą, vaikai turi būti pasirengę patys priimti protingus sprendimus: „Būk Interneto Genijus“ moko skaitmeninio pilietiškumo ir saugumo pagrindų, kad vaikai galėtų drąsiai tyrinėti internetinį pasaulį. Technologijos ir internetas palengvina žinių įgijimą, įkvepia kūrybiškumą ir sukuria naujas ugdymosi galimybes. Tuo pačiu internetas yra ta vieta, kur itin lengva apsigauti. Todėl mes tikime, kad padėti vaikams, tėvams ir pedagogams saugiai pasinaudoti technologijų ir interneto teikiamomis galimybėmis – mūsų atsakomybė.“
Skirtingai nuo kitų internetinių saugumo programų, kuriose didžiausias dėmesys skiriamas grėsmėms ir apribojimams, ši programa daugiausia dėmesio skiria vaikų įgūdžių ir gebėjimų ugdymui, skatindama juos keistis į gerą. „Mūsų tikslas – pasiekti visas Lietuvos mokyklas ir iki 2021 m. pabaigos padėti bent 10 000 vaikų. Bendradarbiaujame su Nacionaline Švietimo Agentūra – norime panaudoti jų patirtį bei tinklus pasiekiant šalies mokyklas. Siekdami ilgalaikių permainų rinksime mokytojų ir mokinių komentarus ir nuolat tobulinsime programą“, – prideda V. Kubilius.
Programa „Būk Interneto Genijus“ yra nemokama. Be to, bendradarbiaudama su partneriais visoje Lietuvoje, „Google“ organizuos seminarus ir mokymus šalies mokytojams. Jų metų bus stiprinamos mokytojų žinios saugos ir saugumo internete, asmens duomenų apsaugos ir privatumo, elgesio internete ir skaitmeninio pasaulio pagrindai.